Доступність посилання

ТОП новини

«Росія забирається з Криму, і після цього туди йде вода» – Сергій Притула


Сергій Притула
Сергій Притула

Український шоу-мен, блогер і колишній кандидат в мери Києва Сергій Притула вважає, що Україна ні в якому разі не повинна обговорювати подачу води до Криму Північно-Кримським каналом до деокупації півострова. Про це він заявив в ефірі Радіо Крим.Реалії, коментуючи недавні слова експрем'єр-міністр АРК і радника глави Офісу президента Сергія Куніцина про потенційну можливість продавати воду в Крим на прохання російського керівництва.

«Він говорить: «Нехай Путін нас просить, ми будемо в виграшному становищі», – ні, це не так. Це просто вигідна для Кремля ситуація: хоча б почати обговорення, а там, дивись, і воду дадуть. Нам це подається наче якась потенційна перемога. Але ж за всіма міжнародними конвенціями утримання людей на окупованих територіях лежить на плечах окупанта», – зазначив Сергій Притула.

Таким чином претензії з приводу екологічних збитків від посухи слід переадресувати росіянам, переконаний шоу-мен і політик.

«Що, на Україну зараз перекласти відповідальність за ці проблеми? Ні, це насправді вирішується дуже просто: Росія забирається з Криму, і після цього в Крим йде вода», – сказав Сергій Притула.

Радник глави Офісу президента України, колишній прем'єр АРК Сергій Куніцин наполягає на тому, що влада Росії має «попросити» в України дніпровську воду для анексованого Криму. Про це він сказав в ефірі Радіо Крим.Реалії. Таким чином, Куніцин повторив свою позицію щодо води для Криму, яку він минулого тижня висловив в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«Зараз я не просто так сказав, що треба змусити його (президента Росії Володимира Путіна – КР): наші президенти, наші прем'єри просили навіть під час війни природний газ, тому що у нас його немає, ми його купуємо. А у нас офіційне керівництво Росії не просить – так от нехай вони попросять і скажуть: у нас катастрофа, у нас немає води. Але вони ж не просять, так що зараз немає чого обговорювати. Якщо президент Росії звернеться і скаже: так, у нас критична ситуація – то це буде інше питання», – пояснив Куніцин.

Категорично проти такої позиції виступив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Віцепрем'єр російського уряду Криму Світлана Маслова стверджує, що накопичених водосховищами півострова запасів води вистачить на вісім місяців.​

Минулого тижня повідомлялося, що Севастополь і Крим отримали від Росії ще 3,3 млрд рублів на розв'язання проблем з водопостачанням.

Голова підконтрольного Кремлю парламенту Криму Володимир Константинов повідомляв раніше, що в Слідчий комітет Росії спрямована частина матеріалів за підрахунками збитків від «водної блокади», в якій влада Криму звинувачує керівництво України і низку конкретних осіб.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю Радіо Свобода заявляв, що відновлення подачі дніпровської води в Крим через канал можливе тільки після його деокупації.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає на тому, що з урахуванням анексії Кримського півострова «Росія несе основну відповідальність за забезпечення доступу до води захищеним особам у Криму».

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG