Позитивні прогнози стосовно того, що водосховища Криму завдяки опадам в червні зможуть отримати до 40-50 мільйонів кубометрів притоку до кінця року доведеться «підкоригувати» через різке зростання їхнього антропогенного навантаження. Про це сказав директор науково-виробничої фірми «Водні технології» Анатолій Копачевський.
«Незважаючи на те, що у квітні ми давали досить райдужні прогнози про те, що до кінця року можна очікувати до 40-50 мільйонів приток, незважаючи навіть на те, що червень такий прохолодний і дощовий, все-таки ми спостерігаємо, що за минулі роки досить сильно вплинули на навколишнє середовище забудовою і роздачею земель. Тому все-таки зменшується водозбірна площа, порушуються гідрологічні зв'язки – і говорити про те, що ми в таких же рясних обсягах зможемо збирати воду, більше не можна», – сказав він в ефірі радіо «Спутник в Крыму».
На думку Копачевського, щоб не погіршити ситуацію з вододефіциту в довгостроковій перспективі, необхідно звернути особливу увагу на будівельні плани на півострові.
«Це не означає, що треба обмежувати забудову – але будь-яка забудова повинна робитися з розумом і таким чином, щоб здійснювати мінімальний вплив», – підкреслив фахівець.
За його словами, слід не забувати про озеленення, оскільки без цього водозабори або опріснювальні станції не допоможуть вирішити проблему з водою.
Нагадаємо, за даними кримського Гідрометцентру, річки Алушти, Судака і Феодосії продовжують пересихати.
До цього в Гідрометцентрі Криму також повідомили, що приплив води у водосховища природного стоку на півострові в травні «значно зменшився».
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов стверджував, що Крим пройшов «дно кризи» щодо водопостачання.
Віцепрем'єр-міністр Росії Марат Хуснуллін, перебуваючи в Криму, запевнив, що півострів «забезпечений водою на найближчі роки». Він також анонсував на початок літа старт робіт з буріння свердловин для забезпечення півострова технічною водою.
Заступник директора департаменту міського господарства російського уряду Севастополя Сергій Журавльов повідомив, що запаси води в Чорноріченському водосховищі дозволяють при поточному обсязі споживання забезпечувати водопостачання міста до січня 2022 року.