Доступність посилання

ТОП новини

Частина Сімферополя – знову без води, влада опублікувала графік роботи водовозок


У четвер, 24 червня, частина Сімферополя знову залишилася без води через аварію на мережах, повідомляють на підприємстві «Вода Криму».

Так, з 9:00 буде обмежено водопостачання на вулицях: Ушакова, Батумська, Гражданська, Зенітна, Російська, пров. Російська, Міллера, Гавена, Сочинська, Аральська, Дм. Ульянова, Толбухіна, Заліська, а також на прилеглих вулицях і провулках.

Через аварійно-відновлювальні роботи з 9:00 також буде обмежено водопостачання на вулицях: Ялтинська, Носенко, Народна, Волошиново, проїзд Лісовий, Промислова, пров. Промисловий, Чекістів, Морська, пров. Морський, Лісова, Лазурна, Водників, пров. Водників, Щаденко, Праці, а також прилеглих вулиць і провулках.

У зв'язку з цим організовано підвіз питної води згідно з графіком:

  • вул. Носенко, 63 з 09:30 до 11:00;
  • вул. Промислова, 23 з 11:00 до 12:30;
  • вул. Лазурна/вул. Джерельна з 12:30 до 14:00;
  • вул. Праці/вул. Брестська з 14:00 до 15:30;
  • вул. Гавена/вул. Новоросійська з 09:30 до 11:00;
  • вул. Гавена/вул. Качинська з 11:00 до 12:30;
  • вул. Міллера/вул. Ушакова з 12:30 до 14:00;
  • вул. Аральська, 59 з 14:00 до 15:30.

Як скоро усунуть неполадки та відновлять водопостачання зазначених вулиць, не повідомляється.

На підприємстві «Вода Криму» попереджали, що 24 червня в деяких селах Бахчисарайського району також обмежать вдень водопостачання.

Російський уряд повідомляв раніше про плани виділити Криму і Севастополю у 2022-2023 роках ще 5 млрд рублів на ліквідацію втрат у мережах водопостачання.

Мінекономрозвитку Росії повідомило 20 квітня, що Криму і Севастополю виділили додатково кошти у вигляді субсидії з резервного фонду російського уряду в обсязі 1,134 і 2,148 млрд рублів відповідно. Ці кошти, як уточнили в міністерстві, призначені для вирішення проблем із водопостачанням.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG