У Туреччині розпочалися консультації делегацій Росії та США. Зовнішньополітичні відомства обох країн раніше повідомляли, що йтиметься про нормалізацію роботи дипломатичних місій у Москві та Вашингтоні, інформує Радио Свобода.
Переговори відбуваються у генконсульстві Росії у Стамбулі.
Американську делегацію на консультаціях очолює заступниця помічника держсекретаря у справах Європи та Євразії Соната Коултер, а російську – посол у Вашингтоні Олександр Дарчієв.
Це другий раунд консультацій у Стамбулі. Попередні відбулись наприкінці лютого в будівлі генконсульства США.
«Україна не на порядку денному, зовсім не на порядку денному консультацій», – заявила напередодні представниця держдепартаменту Теммі Брюс. Вона наголосила, що мова не піде і про нормалізацію двосторонніх відносин загалом, дипломати сфокусуються лише на питанні відновлення нормальної роботи посольств. Робота посольств останніми роками була суттєво обмежена після висилок співробітників дипломатичних місій та різного роду обмежень.
У США було заморожено низку об'єктів власності, які використовували російські дипломати, у тому числі будівлі консульства у Сан-Франциско та Сіетлі, торгпредставництв у Вашингтоні та Нью-Йорку, а також два об'єкти заміської нерухомості, які дипломати використовували для відпочинку.
У Росії на вимогу російської влади було закрито генконсульство США в Санкт-Петербурзі, а через нестачу персоналу через запроваджені обмеження США були змушені призупинити роботу консульств у Владивостоці та Єкатеринбурзі. У посольстві США в Москві фактично припинилася видача віз для громадян Росії.
Після вступу Дональда Трампа на посаду президента представники США неодноразово зустрічалися з російськими представниками на різних рівнях – за попередньої адміністрації такі контакти були вкрай рідкісними. Головної мети, про яку говорить Трамп – досягнення миру в Україні чи, принаймні, припинення вогню – поки що не досягнуто.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.