Доступність посилання

ТОП новини

У Крим, як і раніше, не надходить вода Північно-Кримським каналом – ЗМІ


Північно-Кримський канал, ілюстраційне архівне фото
Північно-Кримський канал, ілюстраційне архівне фото

Дніпровська вода Північно-Кримським каналом, як і раніше, не надходить у Крим. Про це повідомляє російське видання «Крым 24» із посиланням на радника російського глави Криму Олега Крючкова.

Крім нього, видання «Вести Крым» із посиланням на свого кореспондента повідомляє, що «інформація про те, що вперше за стільки років у руслі Північно-Кримського каналу з'явилася Дніпровська вода поки що не підтверджується».

Нагадаємо, що сьогодні російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявив, що Крим готується приймати воду Північно-Кримським каналом.

Як повідомляли Крим.Реалії, російський глава Криму оголосив про запровадження режиму підвищеної готовності на півострові.

Раніше пресслужба Херсонської облдержадміністрації повідомила, що низку населених пунктів Херсонської області захоплено російськими військами.

О 5-й ранку 24 лютого стався напад на Україну з боку Росії. Фактичне військове вторгнення президент Росії Володимир Путін назвав спецоперацією на Донбасі після прохання угруповань ДНР та ЛНР. Він наголосив, що у плани Росії не входить окупація українських земель і закликав українських військовослужбовців скласти зброю та «йти додому».

Одночасно з цією заявою або незабаром після неї почали надходити повідомлення про вибухи у Краматорську, Бердянську, Харкові, Одесі, Києві. У МВС підтвердили, що на світанку зафіксовано ракетні удари по центрах військового управління, аеродромів, військових складів у кількох містах України. Повідомляється і про обстріл на кордоні.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про запровадження військового стану в Україні». Згідно з указом, військовий стан запроваджується з 5:30 24 лютого 2022 року терміном на 30 діб.

Він також закликав світових лідерів створити антипутінську коаліцію у зв'язку з початком наступу Росії на Україну.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG