Доступність посилання

ТОП новини

Віцепрем'єр Росії заперечує установку підсанкційної техніки на водозаборі в Криму


Запуск Бештерек-Зуйського водозабору, 18 березня 2021 року
Запуск Бештерек-Зуйського водозабору, 18 березня 2021 року

Віцепрем'єр Росії Марат Хуснуллін заперечує інформацію, що з'явилася раніше в ЗМІ, про те, що на Бештерек-Зуйському водозаборі під Сімферополем, всупереч санкціям, використовувалося обладнання Siemens та Grundfos.

«(Інформація – КР) не відповідає дійсності. Все обладнання, яке ми застосовуємо, вітчизняне, ризиків ми не бачимо. Все працюватиме, жодних сумнівів», – цитують Хуснулліна, який перебуває з робочою поїздкою в анексованому Криму, «РИА Новости Крым».

Раніше антикорупційний проєкт Scanner Project з'ясував, звідки на станціях водопостачання Сімферополя з'явилося обладнання Siemens та Grundfos, яке показали в сюжеті телеканалу «Россия 1». Поставки їхніх насосів, серед іншого обладнання, на анексований Кримський півострів – заборонені постановою Ради Європи від 2014 року.

До цього кримська влада заявили про запуск води на Сімферополь від Бештерек-Зуйського водозабору. За інформацією керівництва підприємства «Вода Криму», в квітні жителям Сімферополя можуть пом'якшити графік подачі води, якщо ситуація з наповнюваністю водосховища в Криму не погіршиться.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG