Доступність посилання

ТОП новини

Роспотребнадзор не підтверджує безпеку пляжів у Криму після аварії танкерів


Танкер «Волгонефть-239», що зазнав аварії в Чорному морі, архівне фото
Танкер «Волгонефть-239», що зазнав аварії в Чорному морі, архівне фото

Офіційного санітарного висновку про безпеку пляжів в анексованому Криму та Краснодарському краї РФ після аварії російських танкерів ще немає, точних термінів також не визначено. Про це повідомив начальник управління Роспотребнадзору Тимур Мурагімов, інформує ТАСС.

«На сьогоднішній день інформації [про безпеку пляжів на російській Кубані] немає. Ця інформація обговорюється виключно в межах урядової комісії, спеціально для цього створеної, і рішення також ухвалюватиметься виключно в межах неї. Усі працюють у максимальному режимі. І наші територіальні органи, і центральний апарат посилено, всі наші підрозділи в Анапі, Краснодарському краї, Криму, Севастополі. Тому всі працюємо, але поки що певна інформація не готова», – зазначив він.

Водночас директор департаменту держполітики у сфері виховання, додаткової освіти та дитячого відпочинку Міносвіти РФ Ганна Тимофєєва заявила, що на даний момент міністерство не може надати гарантії батькам щодо безпеки купання дітей у Чорному морі при дитячих таборах.

Як повідомляли Крим.Реалії, два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці торік 15 грудня – за основною версією, через шторм.

Внаслідок аварії танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефть-239».

Пізніше Морспасслужба Росії заявила, що в результаті аварії танкерів у Керченській протоці 15 грудня в Чорне море витекло 2,4 тисячі тонн нафтопродуктів.

У Мінекології України після аварії танкерів заявили, що розлив мазуту призведе до загибелі планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів, забруднення донних відкладень і прибережних зон, що є середовищем проживання морської флори і фауни та порушення харчових ланцюгів, що призведе до довгострокових змін у біорозмаїтті регіону. У відомстві підрахували, що збитки екосистемі Чорного моря від катастрофи склали понад 14 млрд доларів.

За даними Росприроднагляду РФ, екологічні збитки від аварії оцінюються майже в 85 мільярдів рублів.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG