Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що для відновлення подачі води Північно-Кримським каналом на територію Кримського півострова потрібно два тижні.
Про це він написав у своєму телеграм-каналі після відвідин водозабірних споруд у районі Каланчака.
«Є проблеми, вирішення яких займе певний час. Частина русла каналу біля України заросла лісом. Роботи з розчищення триватимуть близько двох тижнів. Щодо перешкоди, спорудженої націоналістами, то її ліквідує Міністерство оборони. Крім того, військові оцінять стан гідротехнічних споруд від Каланчака і далі вглиб території України», – написав Аксьонов.
Раніше глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявив, що Крим готується приймати воду Північно-Кримським каналом.
24 лютого пресслужба Херсонської облдержадміністрації повідомила, що низка населених пунктів Херсонської області захоплена російськими військами.
В Україні з 24 лютого запроваджено військовий стан після нового вторгнення Росії. О 5 годині ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін оголосив про початок проведення «спецоперації» на Донбасі після прохання угруповань «ДНР» і «ЛНР».
Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України. Російські офіційні відомства майже не коментують ситуацію навколо вторгнення, не реагуючи на заяви української сторони про можливі втрати серед російських військових та захоплення кількох російських військовослужбовців у полон.
Міністерство оборони Росії заперечує влучення снарядів та ракет у житлові будинки, а відео із зони боїв із демонстрацією можливих жертв серед цивільного населення представник міністерства назвав «постановкою». За його словами, це нібито зроблено, щоб «залякати мирне населення і показати на західних каналах».
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.