Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов пообіцяв забезпечити «гарантованим водопостачанням» жителів десяти районів півострова до 2024 року. Про це він сказав під час свого звіту за 2020 рік на засіданні кримського парламенту 21 травня.
«Отримано позитивний висновок щодо реконструкції мереж водопостачання в селищах Підмаячний, Глейки, Жуковка, міста Керчі, а також реконструкції водогону Феодосія-Судак. Виконання зазначених заходів дозволить до 2024 року забезпечити гарантованим, безперебійним і якісним водопостачанням населення Сімферопольського, Красногвардійського, Ленінського, Білогірського, Сакського, Чорноморського, Джанкойського Нижньогірського, Первомайського та Роздольненського районів», – сказав Аксенов.
Нагадаємо, що раніше Сергій Аксенов оголосив про будівництво двох нових водосховищ для Сімферополя та Алушти.
На початку травня Аксенов також повідомляв, що влада Криму має намір почати перекидати воду з водоспадів у районі Ялти в водосховища. Він також заявляв, що, незважаючи на дефіцит води в Криму, місцеві санаторії та жителі півострова будуть забезпечені водою в курортний сезон.
Віцепрем'єр-міністр Росії Марат Хуснуллін, перебуваючи з робочим візитом у Криму, запевнив, що півострів «забезпечений водою на найближчі роки». Він також анонсував на початок літа старт робіт з буріння свердловин для забезпечення півострова технічною водою.
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.