Доступність посилання

ТОП новини

Аксьонов заявив про намір збудувати нове водосховище в Бахчисарайському районі Криму


Сергій Аксьонов
Сергій Аксьонов

Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявив про намір збудувати нове водосховище у Бахчисарайському районі. Про це він написав на своїй сторінці у соціальній мережі «ВКонтакте».

«Під час поїздки було ухвалено рішення про будівництво додаткового водосховища біля села Верхоріччя, яке розташовуватиметься нижче Загірського водосховища та забезпечить накопичення додаткових 7 млн кубометрів води для Південного узбережжя Криму», – написав Аксьонов.

За його словами, «найближчим часом буде зроблено технічні розрахунки та прогнози, визначено кошти для необхідних робіт, позначені межі охоронної зони».

Раніше глава російського уряду Криму Юрій Гоцанюк повідомляв про намір підконтрольної Росії влади побудувати два нові водосховища під Алуштою та в Бахчисарайському районі.

Наприкінці 2021 року Юрій Гоцанюк заявив, що у кримських водосховищах накопичили вп'ятеро більше води, ніж торік.

Гоцанюк також стверджував, що «практично всі питання з водою» у Криму вирішено.

У грудні російський президент Володимир Путін під час великої пресконференції в Москві пообіцяв вирішити проблеми водопостачання, мобільного зв'язку та розселення аварійного житла в Криму.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG