Засуджений на 13 років ув'язнення кримськотатарський активіст Енвер Аметов розповів про серйозне погіршення здоров'я у в'язниці №2 Єльця Липецької області. Про це «Кримській солідарності» розповіла його дружина Галина Шевчук.
Енвер вперше зустрівся із сім'єю за п'ять з половиною років на тривалому побаченні. За словами Галини, чоловік схуд на 15 кілограмів. Після прибуття в Єлець у нього взяли аналізи, які показали загострення гепатиту B.
«Потім через якийсь час він повідомив мене телефоном, що йому призначили пити препарат «Сілібінін» (підтримуючий препарат при хронічних патологіях печінки – КР). Після курсу ліків йому знову мали призначити аналізи, але так нічого й не було. Коли я побачила його на побаченні, білки очей у нього були просто жовтого кольору з лопнутими судинами», — розповіла Галина Шевчук.
Вона також зазначила, що з моменту взяття під арешт, ще в СІЗО Новочеркаська, в Енвера посилилися напади болю в шлунку. Йому робили уколи, оскільки пігулки не допомагали. Також загострилися проблеми із зубами та впав зір. Кримський активіст також розповів про вогкість у камері.
27 березня 2019 року в Криму в мікрорайонах Кам'янка та Строганівка Сімферополя одночасно відбулись наймасовіші обшуки у будинках кримських татар. Через величезний обсяг матеріалів правоохоронці безпрецедентно розділили кримінальну справу із 25 учасників на п'ять п'ятрок підсудних. Майже всі затримані були громадянськими журналістами чи громадськими активістами.
Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня 2019 року в Криму.
24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд визнав кримськотатарських активістів, серед яких був і Енвер Аметов, винними у терористичній діяльності та спробі захоплення влади.
Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а громадянських журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Аріфмеметова – до 14 років. 4 роки терміну політв'язні проведуть у в'язниці, а потім ще 1 рік будуть обмежені у свободі пересування.
В лютому цього року апеляційний військовий суд у Власисі не змінив вирок учасникам справи. Підсудні протягом усього процесу не визнавали себе винними та заявляли, що вважають своє переслідування політичним.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.