Građani Bosne i Hercegovine nemaju, ipak, razloga da žale što njihva zemlja nije bila zastupljena u Davosu.
"Demokratska stranka nije nikada bila manja i nevidljivija na javnoj sceni", navodi kolumnista Teofil Pančić.
Legitimnost je ovih dana ključna riječ u bespoštednim obračunima na bh. političkoj sceni, od državnog i entitetskog do kantonalnog nivoa s epicentrom u kantonu Sarajevo.
Crnogorski zakon o imovini verskih zajednica i burne reakcije na njega najnovija su u beskrajnom nizu manje ili više "veštačkih" kriza odnosa, pa i stabilnosti na postjugoslovenskom prostoru, i to nije ni slučajno ni neočekivano.
Godina 2019. je završila svoj mandat. Seća li se iko, bez pomoći u vidu arhivskih vesti, šta je dominiralo njenim početkom?
Na oba ključna pravca euroatlantske budućnosti, približavanju EU i približavanju NATO-u, učinjen je značajan proceduralni korak.
Bosanskohercegovački politički i uopšte javni dijalog ponajviše podsjeća na staru dobru kafansku tuču.
I vlast i opozicija će nastaviti da „vozi“ po svojoj traci paralelnih vremenskih tunela odvojenih i jedva korespondirajućih stvarnosti, i to naposletku neće i ne može biti dobro ni za koga, piše Teofil Pančić
"Svakodnevno smo svjedoci koliko je Bramerc u pravu."
Ovonedjeljni NATO samit u Londonu, pokazao je kako se i na tako pomno pripremanim i protokolarno režiranim skupovima najzanimljivije stvari događaju na marginama a ne u konferencijskim dvoranama i na blještavim prijemima.
Da li BiH provođenjem reformi odbrane istovremeno unapređuje svoju osposobljenost za pridruženje zapadnom vojnom savezu?
Ako ima istine u tvrdnji Vučića da je Mali odavno požalio što "nije spalio svoj doktorat i napisao novi", onda je i taj podatak danas tek zakasnili prilog jednom nepovratnom gubljenju dostojanstva - piše Teofil Pančić.
Učitajte više sadržaja...