"Ta nemoć da se ispunjavaju međunarodne obaveze ima korijene u događajima i balkanskim pogađanjima iza zatvorenih vrata još od predratnog domunđavanja Slobodana Miloševića i Franje Tuđmana u Karađorđevu 1991.", piše Kemal Kurspahić.
"Kino Europa nije srušio ideološki već developerski tsunami. Rezultat je isti", piše Šaškor.
"Četiri meseca demonstracija i drugih vidova građanskog otpora odledili su mnoge skoro zamrznute društvene procese", piše Teofil Pančić.
"Neslaganja se mogu izražavati i uvažavanjem prava svih drugih na drugačije mišljenje i osjećanja. Bez izolacije i progona."
„Konstitutivni narodi“ uvedeni su na političku scenu tek u dejtonskim dokumentima, podsjeća Kemal Kurspahić.
Sve se mjeri unutarnjopolitičkom mjerom, a euroizbori se promatraju kao osvajanje startnih pozicija za domaće parlamentarne izbore.
Ispada da je Srbija godine 2019. „bombardovanija“ nego što je bila 1999, to jest da sa svakom sledećom godinom kao da je njena „bombardovanost“ sve više rasla.
"Nedavna oslobađajuća presuda bivšem predsedniku Obale Slonovače, Laurentu Gbagbou, baca dodatno svetlo na nedostatke MKS-a", piše Mark Ellis.
"Presuda Karadžiću trijumf je pravne filozofije individualne krivice za dokazana zlodjela nasuprot idejama kolektivne krivice", piše Kemal Kurspahić.
"Otkud ovakva drama na beogradskim ulicama, nakon tolikih subota mirnog manifestovanja građanskog nezadovoljstva", piše Teofil Pančić.
Korupcija i vladavina prava su novo strateško bojište u nadmetanju na svjetskoj sceni, piše Kemal Kurspahić.
Premijer Andrej Plenković je još ranije izjavio da ''ne vidi problem po pitanju slobode medija''.
Učitajte više sadržaja...