"Presuda Karadžiću trijumf je pravne filozofije individualne krivice za dokazana zlodjela nasuprot idejama kolektivne krivice", piše Kemal Kurspahić.
"Otkud ovakva drama na beogradskim ulicama, nakon tolikih subota mirnog manifestovanja građanskog nezadovoljstva", piše Teofil Pančić.
Korupcija i vladavina prava su novo strateško bojište u nadmetanju na svjetskoj sceni, piše Kemal Kurspahić.
Premijer Andrej Plenković je još ranije izjavio da ''ne vidi problem po pitanju slobode medija''.
"Evropa je u godinama uzaludnih nastojanja da potakne reformske projekte u BiH navikla na pitanja o kojima je i samo odsustvo odgovora neka vrsta odgovora", piše Kemal Kurspahić.
"Građanski protesti u Srbiji ušli su u četvrti mesec, a da i dalje nije jasno ko ih, kako i kuda politički usmerava i šta je, naposletku, njihov politički cilj", piše Teofil Pančić.
"U Americi i Izraelu političke vođe odbacuju istrage protiv njih kao 'lov na vještice'. Bh. političari ne treba da strahuju od toga. U BiH ni vještica – nema", piše Kemal Kurspahić.
'Ovaj preskupi vojno-vazdušni egzibicionizam, u zemlji u kojoj se novi autoputevi raspadaju od loše izvedbe naposletku deluje kao tipično populističko bildovanje mišića uprazno, bez prave svrhe i realnog konteksta', piše Teofil Pančić.
"Grabar-Kitarović više nije miljenica, niti će biti predsjednički kandidat iza kojeg će stati ljuta hrvatska desnica", piše Ines Šaškor.
"Bez političke artikulacije – kako 'idejne' tako i organizacione – ni jedno društvo ne menja na bolje, nego samo propada i srozava se."
Pretužno je da, 24 godine nakon rata, publika manifestaciju povratka olimpijskog duha u Sarajevo pretvara u manifestaciju nacionalne isključivosti ili čak mržnje.
"Tajanijevo prvo objašnjenje bila je uobičajena političarska fraza: sve je to nesporazum", piše Šaškor.
Učitajte više sadržaja...