Životinjski i biljni svijet mogao bi do kraja ove decenije doživjeti drastičan pad od čak 67 odsto u odnosu na brojnost prije pola vijeka, što je posljedica ljudskih aktivnosti na Zemlji, ističe se u danas objavljenom WWF-ovom "Izvještaju o stanju planeta 2016".
Iako je sonda "Skjapareli" neslavno okončala svoju misiju, najvjerovatnije se srušivši na površinu Marsa zbog problema u sistemu usporavanja pada, značajniji dio misije i dalje teče po planu.
Naučnici su saopštili da su otkrili porijeklo evropskih bizona i na taj način riješili zagonetku praistorijske pećinske umjetnosti.
Tim američkih naučnika je razvio tehnologiju za proizvodnju etanola iz ugljen-dioksida korišćenjem elektrohemijske reakcije katalizatora bakra i grafena.
Klimatske promjene mogle bi do 2030. gurnuti u krajnje siromaštvo još 122 miliona ljudi, većinom u jugoistočnoj Aziji i Africi gdje će mali poljoprivredni proizvođači svjedočiti strmoglavom padu proizvodnje, objavila je Organizacija UN-a za hranu i poljoprivredu.
Nuklearna fuzija, proces koji se već decenijama smatra potencijalnim izvorom beskonačne energije, identičan je reakciji fuzije koja se dešava u jezgru Sunca.
Novo istraživanje je možda riješilo “duboko ukorenjenu misteriju” našeg solarnog sistema i obezbjedilo validnost teoriji da iza Plutona zaista postoji planeta "Devet".
Kineski svemirski brod "Šenžu 11" spojio se uspješno sa kineskom svemirskom laboratorijom "Tijangong 2", a dvojica astronauta su ušla u nju, javila je državna agencija Sinhua.
Iako je sonda Schiaparelli neslavno okončala svoju misiju, najvjerovatnije se srušivši na površinu Marsa zbog problema u sistemu usporavanja pada, značajniji dio misije teče po planu.
Astronom Džon Klark iz Centra za svemirsku fiziku na Univerzitetu u Bostonu navodi da postoje čvrsti dokazi za to da su se na Marsu nekada nalazila ogromna vodena prostranstva.
Prema najnovijim podacima koje je objavila Evropska svemirska agencija (ESA), slijetanje letjelice Schiaparelli na površinu Marsa se nije odvijalo prema planu, a telemetrija je pokazala da postoje indicije da je padobran odbačen prerano.
Naša srca će tokom prosječnog života otkucati tri milijarde puta, ali do danas nije najjasnije kako proces njegovog rada zapravo počinje. Ranije studije ukazivale su na to da pumpa krvi počinje raditi 21. dana života, ali čini se da nismo bili u pravu javlja agencija Reuters.
Učitajte više sadržaja...