Suđenje Radovanu Karadžiću nastavljeno je svjedočenjem američkog vojnog analitičara tužiteljstva Richarda Butlera. Karadžić mu je nastavio suprodstavljati svoje teze o događajima u Srebrenici u srpnju 1995.
Nakon što je u glavnom ispitivanju opisao zapovjedni lanac Vojske Republike Srpske na čijem je čelu bio tadašnji predsjednik Radovan Karadžić, analitičara tužiteljstva Richarda Butlera treći dan svjedočenja je unakrsno ispitivao spomenuti optuženi koji se brani sam.
Na haškom suđenju optuženom za ratne zločine i genocid, bivšem predsjedniku Republike Srpske Radovanu Karadžiću nastavljeno je svjedočenje vojnog analitičara tužiteljstva Richarda Butlera.
Suđenje optuženom za ratne zločine i genocid Radovanu Karadžiću nastavljeno je svjedočenjem Richarda Butlera, koji je za potrebe međunarodnog procesuiranja napravio niz izvještaja.
Na suđenju bivšem lideru bosanskih Srba Radovanu Karadžiću svjedočio je Tomislav Premović, Amerikanac srpskog porijekla, koji je posredovao između optuženog i međunarodnih političara tijekom rata.
Nakon dva zaštićena svjedoka koji su dali iskaz na sjednici potpuno zatvorenoj za javnost, suđenje bivšem predsjedniku RS Radovanu Karadžiću nastavljeno je svjedočenjem istražitelja haškog tužiteljstva Tomaža Blaščika (Tomasz Blaszczyk).
Amor Mašović, direktor Instituta BiH za nestale osobe, je kao svjedok tužiteljstva opisao metodologiju skupljanja i obrade podataka o procesu eshumacija, obdukcija i identifikacija žrtava iz pojedinačnih i masovnih grobnica širom BiH.
Nakon svjedočenja poptuno zatvorenog za javnost, suđenje bivšem predsjedniku Radovanu Karadžiću ponovno se otvorilo makar se radilo o iskazu još jednog zaštićenog svjedoka pod pseudonimom KDZ 610.
Istražitelja tužiteljstva Dušana Janca prilikom unakrsnog ispitivanja optuženi za ratne zločine i genocid u BiH suočio je u haškoj sudnici sa svojim tezama – o namještanju broja ubijenih za potrebe optužbe.
Istražitelj tužiteljstva Dušan Janc je na suđenju bivšem predsjedniku RS Radovanu Karadžićudao iskaz o najnovijem izvješću tužiteljstva o broju identificiranih žrtava srebreničkog genocida te načinima provjere podataka.
Medicinska sestra iz humanitarne organizacije "Liječnici bez granica" je u vrijeme pada zaštićene zone Srebrenica u srpnju 1995. godine radila u srebreničkoj bolnici, a sudu je opisala deportaciju žena i djece te strah bošnjačkih muškaraca da će biti ubijeni.
Suđenje oputženom za genocid i ratne zločine nastavljeno je svjedočenjem bivše istražiteljice haškog tužiteljstva Stephanie Frease, koja je istraživala autentičnost presretnutih razgovora između oficira Vojske RS.
Učitajte više sadržaja...