Tokom Prajd šetnje učesnici će, kako je najavljeno, ukazati na diskriminaciju i nasilje sa kojima se suočavaju mnogi LGBT+ ljudi u Srbiji.
Crna Gora i Srbija se smatraju liderima iz regiona u pristupnim procesima. Doduše ove dve zemlje se nalaze u nejednakim fazama u pristupnim pregovorima.
Vlast u Crnoj Gori priča ono što Zapad želi da čuje, a radi ono što Beograd očekuje da se obavi, kaže za RSE profesor Siniša Vuković.
Oduzimanjem dozvoe je dodata još jedna stavka na listi kontroverzi koje prate rad ove visokoškolske ustanove, ali i njenog vlasnika Miću Jovanovića.
U Srbiji je homoseksualnost dekriminalizovana 1994. godine, ali to nije zaustavilo represiju i nasilje nad LGBTI+ zajednicom.
Evropska agencija za životnu sredinu navodi da topije vrijeme mijenja metabolizam morskih organizama. Ukazujući na veću potrebu za kiseonikom što dalje mijenja dinamiku ekosistema morskih vrsta.
Od pitke vode do velikog gradilišta. U to je pretvorena rijeka Sutjeska u dijelu u kojem se grade tri male hidroelektrane. Zabilježen je i pomor ribe, urušavanje prirodnog toka rijeke, te nekontrolisana sječa šume.
U poslednjem izveštaju o napretku Srbije u polju vladavine prava, koji je izradila Evropska komisija, ocenjuje se da je u zemlji potrebno dodatno angažovanje kao i politička posvećenost na produbljivanju reformi i otklanjanju nedostataka.
Dvije stotine kamera koje nose sarajevski policajci proizvela je kompanija Hytera, dijelom u kineskom državnom vlasništvu, koja je u Sjedinjenim Američkim Državama na listi zabranjenih zbog rizika po nacionalnu sigurnost.
U kampanji osmih lokalnih izbora od nezavisnosti 1992. godine učestvovaće i pojedini kandidati koji su u pritvoru, jer im zakoni to dozvoljavaju.
Novi projekat od nacionalnog prioriteta koji je najavio predsjednik Vladimir Putin u januaru ima za cilj razvoj novih medicinskih tehnologija za suzbijanje starenja. Izvori kažu da je projekat zamisao Mihaila Kovalčuka, Putinovog insajdera poznatog po svojim čudnim naučnim teorijama.
Srbija mnogo više pokušava da se ponaša kao zapadni saveznik sa posebnim mišljenjem nego kao zemlja koja je u sredini jer nije lako ostati na ogradi, kaže za RSE Ivan Krastev, predsedavajući Centra za liberalne strategije u Sofiji, i stalni saradnik Instituta za humanističke nauke u Beču.
Učitajte više sadržaja...
No media source currently available