Grupa motorista, zajedno sa više stotina ostalih građana, održala je 3. februara u Beogradu protest podrške lekarkama povređenim pre četiri dana tokom akcije 15 minuta ćutanja za 15 poginulih u padu nadstrešnice glavne železničke stanice u Novom Sadu 1. novembra.
Pred Institut za mentalno zdravlje došli su motorima oblepljenim porukama "bajkeri uz studente".
"Tu smo da izrazimo poštovanje prema lekarima i studentima. I da ih zaštitimo od nasilja kom su izloženi. Takođe, podržavamo studentske zahteve", rekao je Vladan Božalić, jedan od motorista na protestu.
Okupljeni su simbolično od 11.52, u vreme tragedije 1. novembra u Novom Sadu, do 12.07 sati na uglu ulica Palmotićeve i Despota Stefana održali 15 minuta ćutanja za poginule na novosadskoj železničkoj stanici.
Saobraćaj je bio blokiran, a policija je obezbeđivala lice mesta. Skup je protekao bez incidenata.
Na okupljanju 31. januara, u znak podrške studentskim protestima, pred zgradom Instituta u Palmotićevoj muškarac je svojim automobilom udario dve doktorke koje su bile na skupu.
Više javno tužilaštvo saopštilo je da je uhapšen osumnjičeni Veljko S, star 18 godina, da mu je određen pritvor i da se tereti za pokušaj ubistva. Prethodno je pokušao da pobegne sa lica mesta ali su ga u tome sprečili građani.
Povređivanje doktorki u Palmotićevoj treći je incident automobilom na protestima u nekoliko sedmica u Beogradu.
Zbog udaranja automobilom studentkinje na blokadi ulice u Novom Beogradu i studentkinje na trotoaru tokom blokade u Ruzveltovoj, u dva odvojena incidenta, uhapšeno je dvoje vozača koji su takođe osumnjičeni za krivična dela pokušaj teškog ubistva.
Nesreća u Novom Sadu pokrenula je masovne proteste u Srbiji koji su na ulice izveli desetine hiljada ljudi.
Predvode ih studenti koji blokiraju više od 60 državnih fakulteta na pet univerziteta.
Ključni zahtev je utvrđivanje krivične odgovornosti za pogibiju 15 i teško povređivanje dvoje ljudi u Novom Sadu.
Pored motociklista, i poljoprivrednici na traktorima u Srbiji podržavaju studente. Deo njih na svojim mašinama pridružio im se u Novom Sadu i Beogradu da bi ih zaštitio od eventualnih napada.
Studenti u blokadi zahtevaju objavljivanje celokupne dokumentacije o rekonstrukciji Železničke stanice u Novom Sadu.
Takođe traže i oslobađanje od krivične odgovornosti uhapšenih na protestima zbog tragedije u Novom Sadu i procesuiranje napada na studente i profesore tokom odavanja pošte stradalima.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu 30. decembra podiglo je optužnicu protiv 13 osumnjičenih za pad nadstrešnice železničke stanice 1. novembra u kom je poginulo 15 ljudi.
Među njima su donedavni ministar građevinarstva i infrastrukture Goran Vesić, njegova pomoćnica Anita Dimoski i bivša direktorka Infrastrukture železnice Srbije Jelena Tanasković.
Vesić je na slobodi, Tanasković i Dimoski u kućnom pritvoru.
Vlast tvrdi da su svi zahtevi studenata ispunjeni, što akademci odbacuju i nastavljaju proteste.