U ovosedmičnom izdanju rubrike „Glasom mladih“ pitali smo mlade iz Srbije, Crne Gore i BiH, na koji način se oslobađaju stresa, da li stres utiče na njihov svakodnevni život, da li imaju običaj da idu kod psihologa i potraže stručnu pomoć, ili se sami nose sa svakodnevnim problemima?
Prema procjenama psihologa i istraživanjima u regoinu stres najviše pogađa mlade ljude između 18 i 33 godine starosti. Rezultati istraživanja pokazuju da nemogućnost osamostaljivanja, nedostatak novca, zapošljavanje, ali I nedostatak perspective toliko pogađa mlade ljude da do 33 godine prolaze kroz veoma teška razdoblja. Zbog pritiska i stresa oko četvrtina mladih u regionu se okreće alkoholu, deset posto cigaretama i oko osam posto drogama. Sa mladima o stresu u Doboju, razgovarao Arnes Grbešić.
Šta kod mladih u Crnoj Gori najcesce izaziva stres, kako se studenti oslobadjaju napetosti i imaju li običaj da traže stručnu pomoć, odgovore je u Nikšiću potražila naša Lela Šćepanović.
Predispitna groznica i školske obaveze najveći su stres za mlade u Srbiji, rekli su u Beogradu neki od njih u razgovoru sa Zoranom Glavonjićem. Negativnosti iz okruženja ne dotiču ih previše, ali najviše iz takta može da ih izbaci politika.
Kompletnu emisiju „Glasom mladih“ možete preslušati ovdje:
Facebook Forum