Minden korábbinál bonyolultabb választás jön júniusban, idén ugyanis először lesz egyszerre megtartva az európai parlamenti és az önkormányzati választás. A cikkben áttekintést adunk a részletekről.
Mennyire megbízhatók a közvélemény-kutatási adatok, és mik a mérés nehézségei? A Tisza Párt vagy a Fidesz támogatottságát lehet-e pontosabban kiolvasni a számokból? Hogyan értelmezzük a nyilvánosságra kerülő felmérések eredményeit? Tóka Gábor, a CEU kutatóprofesszora válaszol.
Az Európai Parlamentben információink szerint azzal számolnak, hogy az Európai Tanács tagjai a június 17-i informális vacsorán megállapodnak a személyi kinevezésekről, és az EP július 18-án szavazhat várhatóan Ursula von der Leyen második bizottsági elnöki mandátumáról.
Az európai uniós tagállamok túlnyomó többségében vasárnap tartják a szavazást, egyes országokban azonban már korábban megkezdődik. A sort Hollandia indította csütörtökön, ahol egy exit poll szerint erősödött a szélsőjobboldal támogatottsága.
Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes nyilatkozott az okokról a Szabad Európának. Azt is megkérdeztük tőle, hogy márciusi ígérete ellenére miért nem vágott le egyetlen, házhomlokzatot eltakaró óriásmolinót sem saját kezűleg Karácsony Gergely.
Kellett a Momentumnak a pofon, amit a Magyar Péter-jelenség okoz az ellenzékben, mert a párt mindig akkor a legjobb, amikor csak megy, és csinálja, amiben hisz, mint egy ötéves a sípályán – mondja a párt listavezetője.
Segítsen megváltoztatni a világot, amelyben él, álljon ki a demokráciáért – érvel az Európai Parlament, amikor szavazásra hívja a választókat. Hogy a mozgósítás mennyire sikeres, június 9-én kiderül. A finisben szakértőket kérdeztünk az EP-ről, kampányokról és a választás technikai részleteiről.
Megkezdődtek a négy napon át tartó európai parlamenti választások az Európai Unióban, Hollandia nyitotta sort. Hiába szavaznak korábban több tagállamban, az előzetes eredmények közlésével vasárnapig várniuk kell, amikor mindenütt befejeződik a voksolás.
Hol van már a tavalyi hó? A húsz éve még elég magasan jegyzett magyar EP-képviselők a most véget érő ötéves ciklusban egy felmérés szerint valamennyi náció közül a legsúlytalanabbak voltak, és a legkevesebb befolyásuk volt az uniós politikákra. A top 100-as rangsorba is csak Cseh Katalin került be.
Az egész EU és nem az Európai Parlament kudarcának tekinti a leköszönt parlament állandó magyar jelentéstevője, hogy nem sikerült korlátozni Magyarország tanácsi elnökségi jogait. Gwendoline Delbos-Corfield attól tart, hogy a következő EP kevesebb aktivitást mutat majd jogállamisági ügyekben.
Kedd este megkéselték a délnyugati Mannheimban az Alternatíva Németországért (AfD) önkormányzatiképviselő-jelöltjét. Ugyanitt mindössze néhány nappal ezelőtt egy másik késes támadás is történt, amelybe egy rendőr belehalt.
Milyen következtetések adódnak abból, ha vasárnap kiderül: egy sor ellenzéki pártnak már rég nincs öt százaléka? Miért nem számít, hogy sokan voltak a Békemeneten, és miért nem érdekli a DK-t a Tisza Párt eredménye? Interjú a kampányfinisben Dobrev Klárával.
Továbbiak betöltése