Blinken szerint abszurdak a Kreml javaslatai az Oroszországba vezető humanitárius folyosók létrehozására
Antony Blinken amerikai külügyminiszter szerdán abszurdnak nevezte az Ukrajnából Oroszországba vezető humanitárius folyosók létrehozására vonatkozó orosz javaslatokat, miközben felszólította Oroszországot, hogy tegye lehetővé az Ukrajnában élő civilek biztonságos távozását.
"Sértő azt sugallni, hogy az ukrán népnek éppen annál a kormánynál kellene menedéket keresnie, amelyik ennyire semmibe veszi az életüket" – mondta Blinken újságíróknak a Liz Truss brit külügyminiszterrel folytatott washingtoni találkozóját követően.
Ukrajna szerint Oroszország gyermekkórházat bombázott Mariupolban
Ukrajna azzal vádolja az orosz katonai erőket, hogy bombáztak egy gyermekkórházat Mariupolban. A történtekről Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is beszámolt, hangot adva felháborodásának.
Mariupol városi tanácsa közölte, hogy a kórházat lerombolták, és hozzátette, hogy egyelőre nincs információja a lehetséges áldozatok számáról.
„Az orosz megszálló erők több bombát dobtak a gyermekkórházra. A pusztítás hatalmas” – közölte a városvezetés.
A közösségi médiában közzétett képeken is látszik, hogy az épület hatalmas károkat szenvedett.
Zelenszkij elítélte a támadást, mondván, hogy az orosz bombázás következtében gyerekek rekedtek a romok alatt.
„Emberek, gyerekek vannak a romok alatt. Szörnyűség! Meddig lesz még a világ cinkos, aki figyelmen kívül hagyja a terrort? Azonnal be kell vezetni a repüléstilalmat! Állítsák meg a gyilkosságokat! Van hatalmatok, de úgy tűnik, elveszítitek az emberséget” – írta Zelenszkij a Twitteren, megismételve felhívását, hogy a NATO vezessen be repüléstilalmi zónát Ukrajna felett, hogy megvédjék az országot az orosz légitámadásoktól.
Orbán: Magyarország nem vett ki szankciókat az orosz olajra és gázra
Orbán Viktor a közösségi oldalára feltöltött videóban azt azzal indokolta, hogy ez a lépés, amelyet az Egyesült Államok megtett, elviselhetetlen terhet jelentene Magyarország számára.
Mint mondta, az összes Magyarországon elfogyasztott gáz 85 százaléka érkezik Oroszországból, a magyar háztartások 85 százaléka működik gázalapon, és az üzemanyag előállításához szükséges olaj 64 százaléka is Oroszországból érkezik.
A háború miatt kivetett gazdasági szankciók következményei súlyosak, de ha a szankciókat kivetjük az olajra és az gázra, amelyet Oroszországból hoz Európa, a következmények még sokkal súlyosabbak lennének -– érvelt Orbán Viktor egy nappal az uniós miniszterelnökök párizsi tanácskozása előtt.