Доступність посилання

ТОП новини

Зеленського і Сирського критикують на Заході за Покровськ: чи можна втримати місто?


«The Times» пише, що Зеленському, ймовірно, доведеться змиритися зі втратою Часового Яру та Покровська заради успіху в Курській області
«The Times» пише, що Зеленському, ймовірно, доведеться змиритися зі втратою Часового Яру та Покровська заради успіху в Курській області
  • Російська армія наближається до Покровська: загрози

Вісім кілометрів залишилось до міста Покровська. Чому сили РФ так швидко просуваються?

Люди масово виїжджають з Покровська та прилеглих міст, лишаючи усе, що мають.

Чому ЗСУ не можуть стримати наступ РФ на цьому напрямку?

  • Зеленський «проміняв Покровськ на Курськ»? Це помилка?

Пишуть про Покровськ і темпи просування сил РФ і в Західній пресі. Там прогнози досить песимістичні.

Британська газета «The Times» пише, що Зеленському, ймовірно, доведеться змиритися зі втратою Часового Яру та Покровська заради успіху в Курській області. І в разі падіння Покровська та прилеглих висот вже навесні 2025 Росія може почати наступ на Дніпропетровську область.

Чи можна ще втримати Покровськ?

Про це і не тільки дивіться у програмі Свобода. Ранок:

Голос Америки зібрав реації в американських ЗМІ.

Росія досягає «повільного, але стабільного прогресу» у намаганні захопити Покровськ, пише видання Sky News.

Sky News нагадує західній аудиторії, що довоєнний Покровськ мав близько 60 000 населення. Після втрати контролю над Донецьком місто прийняло найбільший і найстаріший у регіоні технічний університет, а також тут розташована вугільна шахта, що є найбільшим в Україні виробником коксівного вугілля.

А газета Financial Times додає, що президент Володимир Зеленський «потрапив під шквал критики з боку солдатів, законодавців і військових аналітиків через швидке просування російської армії на сході України» після того, як Київ почав контр-вторгнення в Курську область Росії.

FT нагадує, що Покровськ є одним із двох ключових залізничних і автомобільних вузлів у Донецькій області, а його втрата загрожувала б матеріально-технічному забезпеченню українських військових у всьому регіоні.

Стратегічно важлива оборона Покровська була послаблена забезпеченням потреб операції у Курській області Росії, цитує видання критиків дій українського керівництва.

Зокрема, оглядач FT цитує критичні зауваження стосовно «послаблення позицій України» передислокацією «тисяч загартованих у боях українських військ» для Курської операції. Мовляв, російські війська змушують відступати неукомплектовані українські підрозділи з оборонних позицій

А що у Курській області? Як оцінюють операцію ЗСУ?

Українські військові продовжують активні бойові дії в Курській області Росії, але даних про свої результати не подають, відзначає у своєму новому звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Російські джерела стверджували, що українські війська вели штурм поблизу населеного пункту Коренєво; на схід від Коренєва біля Матвіївки; на північний схід від Коренєва біля Олександрівки; на північний захід від Суджі біля Малої Локні та Погребків; на північ від Суджі біля Камишівки; на північний схід від Суджі в районі Нижньої Парової, Бахтинки і Нечаєва. Російський провоєнний блогер стверджував, що українські сили незначно просунулися на захід від Погребків, а геолокаційні кадри, опубліковані 1 вересня, показують, що українські сили нещодавно діяли в межах Погребків. Інший російський блогер стверджував, що російські війська не змогли закріпитися в Борках (на південний схід від Суджі) і продовжують атакувати українські позиції в цьому населеному пункті», – інформують американські дослідники, покладаючись на дані з російських джерел.

Також Інституту вивчення війни (ISW) повідомив, що російське військове командування, ймовірно, було вимушене передислокувати обмежені підрозділи на Покровському напрямку в Курську область для захисту від українського наступу.

Про цеу звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Російські джерела 14 і 17 серпня стверджували, що з Покровського напрямку в Курську область передислокували принаймні роту 15-ї окремої мотострілецької бригади РФ (2-а загальновійськова армія (ЦВО), ЦВО). Деякі російські та українські спільноти також заявили, що невизначені підрозділи 15-ї ОМСБр передислокувалися в Курську область, йдеться у звіті ISW.

Путін вже не може переконувати населення Росії, що він перемагає. Тому Курська операція така важлива
Ґабріелус Ландсберґіс

Міністр закордонних справ Литви Ґабріелус Ландсберґіс, виступаючи у суботу на безпековому формі у Празі, заявив, що до вторгнення українських військ на Курщину президент Росії Володимир Путін міг запевняти своє населення, що він перемагає в Україні, навіть якщо це була уповільнена та часткова перемога.

«Але через Курщину вперше для нього цей наратив не працює. І це одна з причин, чому це так важливо. Люди навколо нього вже не дуже переконані, що все є в порядку», – вважає Ландсберґіс.

Колишній директор ЦРУ та екскомандувач коаліціями під проводом США в Іраку та в Афганістані генерал Девід Петреус в нещодавньому інтерв'ю сказав, що успіхи України в Курську є «дуже вражаючими».

За словами Петреуса, це була складна військова операція, успішно спланована і здійснена українським військом.

«Їм вдалося застати зненацька ворога не лише з тактичної точки зору, а і але, виглядає, що і з точки зору оперційної та стратегічної», – сказав генерал Петреус в подкасті цього тижня.

За словами Петреуса, крім психологічного ефекту, українцям в перебігу операції вдалося досягнути конкретних результатів.

«Вони перерізали дуже важливу залізничну лінію, що сполучала Москву та південний схід України, тому що росіяни залежать від залізничного сполучення для перевезення зброї, людей, боєприпасів, іншої логістики. Це – їхня дорога життя, і її вдалося перервати, що означає затримки з постачанням, бо в об'їзд їм триватиме набагато довше», – каже генерал Петреус.

Детально розбирає ситуацію на Покровському напрямку український військовий аналітик Костянтин Машовець:

Зокрема у Facebook Машовець написав таке:

«Очевидно, українське командування таки прагне скористатися тим самим «шансом» щодо можливості «вигальмувати» наступ противника безпосередньо на Покровському напрямку по природному ребежу річки Вовча.

Причому, час явно грає «не за росіян». Чим довше та триваліше вони будуть відволікатися на флангове забезпечення свого Покровського угрупування, в тому числі, прагнучи «швидко захопити» Селідове, тим більше буде зростати цей «шанс» ЗСУ...

І навіть якщо противнику вдасться витіснити наші війська з плацдарму на р.Вовча, якось «вклинитись» у м.Селідове (ба, навіть, його захопити...), то йому, все одно, безпосередньо для «штурму Покровська», потрібні будуть ДОДАТКОВІ сили та засоби.

Причому, далеко не у малому обсязі...

Й тут ми повертаємося... до тієї тієї самої «загальної» (стратегічної) ситуації (а заодно – до питання «потрібно\непотрібно» була українська офензива у Курській області РФ), зокрема у ключовій сфері – сфері наявності\відсутності у противника СТРАТЕГІЧНИХ РЕЗЕРВІВ... А також, до їх РЕАЛЬНОГО СТАНУ, тобто їх бойових та оперативних спроможностей.

Тут, для Кремля, за багатьма ознаками погані новини...».

Американський генерал Петреус, колишній директор ЦРУ, теж вважає, що російська армія не має резервів і їм доведеться перекидати війська з півдня Росії, і є питання щодо боєготовності цих військ.

Також переміщення лінії фронту дозволило українцям наблизитися до російських авіабаз, які вони можуть вражати власною зброєю, зокрема, дронами, у відсутності дозволу на використання західної зброї з цією метою.

Форум

XS
SM
MD
LG