Доступність посилання

ТОП новини
Радіо Свобода наживо стежить за перебігом подій у Єлисейському палаці та у Києві
Радіо Свобода наживо стежить за перебігом подій у Єлисейському палаці та у Києві

Усе про «нормандський формат». Хроніка переговорів у Парижі

У Парижі вперше за три роки відбувається зустріч лідерів «нормандської четвірки» – України, Росії, Франції та Німеччини

У Парижі вперше за три роки відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» – України, Росії, Франції та Німеччини.

Володимир Зеленський провів окремі зустрічі із лідером Франції Еммануелем Макроном та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, після чого стартували чотирьохсторонні переговори.

Близько 21:00 вони були перервані заради зустрічі Зеленського і Путіна тет-а-тет. Після 22:00 зустріч «нормандської четвірки» продовжилася. Після опівночі лідери вийшли до журналістів з такими підсумками.

Сторони оцінили переговори позитивно, хоч і були стриманими.

Ви можете ознайомитися з тим, як розвивалися події, в хроніці Радіо Свобода:

Колишній нардеп від Блоку Петра Порошенка дав свою оцінку ситуації:

Присутність Гордона в Парижі накликала жарти про пірамідки, але не тільки:

Почалася пресконференція!

Зеленський: Країни-учасниці сприяють взаємному звільненню утриманих осіб до 31 грудня 2019 року за принципом "всіх на всіх"

Заяву Зеленського можна почитати і подивитися тут. А ось що вирішили лідери "нормандської" четвірки, як повідомляє Офіс президента України:

1. Невідкладні заходи зі стабілізації ситуації в зоні конфлікту:

Сторони відданні повній та всеохопній імплементації режиму припинення вогню, підкріпленого реалізацією всіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню до кінця 2019 року.

Вони підтримають розробку та імплементацію оновленого плану з розмінування на основі рішення Тристоронньої контактної групи про протимінну діяльність від 3 березня 2016 року.

Вони підтримають домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи щодо трьох додаткових ділянок розведення з метою розведення сил і засобів до кінця березня 2020 року.

Вони заохочують Тристоронню контактну групу сприяти звільненню та обміну утримуваних осіб, пов’язаних з конфліктом, до кінця року на основі принципу «всіх на всіх», починаючи з «усіх встановлених на всіх встановлених», при розумінні, що міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний і безумовний допуск до всіх утримуваних осіб.

Вони підтримають досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках Тристоронньої контактної групи про нові пункти пропуску через лінію розмежування, виходячи передусім з гуманітарних критеріїв.

Вони нагадують, що Спеціальна моніторингова місія (СММ) Організації безпеки і співробітництва в Європі має бути спроможною використовувати усі можливості мандату (від 21 березня 2014 року) і мати безпечний і надійний доступ на всій території України з метою повного виконання свого мандату.

2. Заходи з імплементації політичних положень Мінських угод.

Сторони висловлюють зацікавленість у досягненні домовленостей у рамках Нормандського формату (Н4) і Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей – як вказано у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей від 2015 року – з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Вони вважають за необхідне інкорпорувати «формулу Штайнмаєра» в українське законодавство згідно з версією, узгодженою Н4 та Тристоронньою контактною групою.

3.Подальші кроки:

Вони просять своїх міністрів закордонних справ та політичних радників забезпечити виконання досягнутих домовленостей, і вони погодилися провести ще одну зустріч у цьому форматі впродовж чотирьох місяців стосовно політичних та безпекових умов, серед іншого - для організації місцевих виборів.

XS
SM
MD
LG