Доступність посилання

ТОП новини

Українці повинні завдавати ударів по Росії будь-де, за винятком ядерних об'єктів – генерал Френк Маккензі


Архівна світлина. Генерал Кеннет Маккензі-молодший, тодішній командувач Центральним командуванням США, під час брифінгу в Пентагоні. Вашингтоні, 22 квітня 2021 року
Архівна світлина. Генерал Кеннет Маккензі-молодший, тодішній командувач Центральним командуванням США, під час брифінгу в Пентагоні. Вашингтоні, 22 квітня 2021 року
Карла Бабб, «Голос Америки»

Українці повинні мати можливість вести вогонь будь-де всередині Росії, «але з певними обмеженнями» на такі території, як російські ядерні об’єкти, заявив в інтерв'ю «Голосу Америки» колишній голова Центрального командування США генерал у відставці Френк Маккензі-молодший.

«Я не обов’язково думаю про географічну відстань. Я б не казав: «не стріляйте далі, ніж на 10 миль углиб Росії»... Але я б сказав їм, що треба бути дуже обережними і не атакувати російські ядерні об’єкти, російські ядерні командні пункти тощо», – сказав ексголова Центрального командування США Френк Маккензі.

Він наголошує: не можна росіянам давати можливість для укриття, це шкодить здатності України вести війну.

«Ми повинні надати Україні певну гнучкість щодо того, куди вони завдають ударів всередині Росії. Не можна давати росіянам захищеної зони. Конвенційні (неядерні ред.) російські командні пункти, логістика та інші формування – справді поза небезпекою. Я вважаю, що це (дотеперішні обмеження – ред.) суттєво зашкодило здатності України відповісти на цей останній наступ [на Харківщині]», – зазначає американський генерал у відставці.

«F-16 – не лише літак»

Коментуючи потребу українських військ у винищувачах F-16, Маккензі переконаний, що вони можуть змінити ситуацію на полі бою.

«Це може мати суттєвий вплив, особливо якщо ви дозволите удари по території Росії, – каже він. Ймовірно, це дозволить вражати російські повітряні судна, які скидають керовані авіабомби та інше вглиб України».

Винищувачі F-16 Повітряних сил Румунії виконують проліт на міжнародній виставці у Бухаресті, 22 травня 2024 рок
Винищувачі F-16 Повітряних сил Румунії виконують проліт на міжнародній виставці у Бухаресті, 22 травня 2024 рок

Втім, колишній високопосадовець наголошує, що для успіху операцій F-16 мають працювати у складі цілісної інфраструктури до цього винищувача. Інакше, каже він, їх просто будуть збивати.

«Коли ви бачите зображення американського F-16, це не лише літак, це пілот, який пройшов роки навчання, щоб сісти за штурвал цього літака, і має багаторічний досвід польотів, – зауважує Маккензі.– Це також система управління повітряним боєм від Сполучених Штатів».

F-16 є частиною цієї великої мозаїки. Придушення протиповітряної оборони противника не дозволяє збити літак
Френк Маккензі

«Тож коли цей літак злітає, він керується взаємозв’язаною мережею командування та контролю, яка забезпечує літак найкращою можливою позицією для бою. Ми маємо бачити та відчувати поле бою, і F-16 є частиною цієї великої мозаїки. Придушення протиповітряної оборони противника не дозволяє збити літак. Тож це значно більше, ніж просто літак», – аналізує Френк Маккензі.

У тренуванні українських пілотів та технічного персоналу до F-16 потрібно зважати на «всі необхідні складові для успіху цього літака», – зауважує він.

«У Сполучених Штатах це складна, глибока, взаємопов’язана мережа засобів, які є унікальними для нас і наших партнерів по НАТО. Думаю, ми поділимось чимось із цього з українцями. Це більше, ніж просто літак. Тож ми дійсно повинні – і я думаю, ми це робимо – забезпечити навчання та унікальні засоби, щоб ефективно використовувати цей літак. Якщо цього не зробити, ці літаки досить швидко зіб'ють», – зазначив колишній очільник Центрального командування США.

Співпраця Росії з Іраном

Френк Маккензі висловив занепокоєння щодо ірансько-російської співпраці, а саме те, що залишається невідомим, що саме Росія запропонувала Ірану в обмін на іранські безпілотники та ракети для використання проти України.

Іранські безпілотники та ракети дуже допомогли Росії. Вони кращі за деякі види російської техніки
Френк Маккензі

«Думаю, що іранські безпілотники та ракети дуже допомогли Росії в її боротьбі. Вони насправді кращі за деякі види російської техніки. Вони дозволили їм отримати те, що ми б назвали силу їхньої пожежі, і це дуже тривожить. І що також викликає занепокоєння, і я не маю достатньої картини, чесно кажучи, які саме російські технології направлять на заміну в Іран... Це дві тоталітарні нації, і будь-який обмін чимось є «щось за щось». Тож ми повинні бути дуже стурбовані тим, що Росія за це може дати Ірану», – міркує американський генерал у відставці Френк Маккензі.

Він висловив переконання, що між Іраном і Росією спостерігається «шлюб за розрахунком», то ж кожна з цих країн намагається отримати вигоду від співпраці.

Форум

XS
SM
MD
LG