Поліція повідомила про підозру в організації мережі підкупу виборців керівнику одного із факультетів Університету фіскальної служби в Ірпені
Слідче управління поліції Київської області заявляє, що викрило мережу підкупу виборців, яку організував командир одного з факультетів Університету державної фіскальної служби України.
За повідомленням поліції, неправомірну діяльність керівника курсу задокументували спільно з прокуратурою області за оперативним супроводженням сектору захисту інтересів держави та суспільства.
Поліція стверджує, що за вказівкою командира, яку він виклав у мобільному додатку, курсанти повинні були прийти до виборчої дільниці 25 жовтня за місцем проживання, а саме на одну з дільниць міста Ірпінь (що під Києвом), і віддати свої голоси за відповідних кандидатів у депутати від певної політичної партії.
Вартість одного голосу коштувала понад півтори тисячі гривень. Наразі зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 160 (Підкуп виборців). Йому загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 5 років.
Тривають слідчі дії щодо встановлення осіб, а саме з числа посадовців вишу, причетних до організації підкупу виборців.
МВС наголошує. що цим вони запобігли фальсифікаціям на місцевих виборах у Ірпені.
Відгуки виборців про умови голосування на місцевих виборах із соцмереж
Користувачі соціальних мереж діляться своїми враженнями від участі у голосуванні.
Ось декілька постів:
– Десь на дільницях нема окремих кабінок, десь неправдива інфа про кандидатів на стендах дільниць, десь голосування ще до відкриття дільниць, та інше..
Кажись хтось дуже хоче подовше залишитись на своїх посадах визнавши ці місцеві вибори недійсними ...
– На виборчих дільницях, де я побував, пахне дезинфектором. На вході вимірюють температуру. На підлозі розмітка. Людей мало.
Поговорив із представниками соцопитування Зеленського в 129 і 99 школах. Заповнюють анкети кожен 10 - 15 виборець, що виходить з дільниці. Є й такі, що матюкають людину зі скринькою Зеленського. До речі, насторожує, що сама скринька картонна. Роби з нею що хочеш.
Поцікавився, а куди далі йдуть анкети? Сказали, що відправлятимуть в обласний штаб Слуг. Там рахуватимуть і складатимуть протоколи.
– Я сам проголосував о дев'ятій ранку. Вибір, надіюся ви в цьому й не сумніваєтеся, зробив єдино правильний. З партійним списком у мене питань не було й бути не могло. Тут усе однозначно. Щодо мера, не називаючи прізвищ, віддав голос за кандидата, за якого просила партія, яку підтримую. Тут уже діяв принцип «меншого зла».
Радіо Свобода бачило я голосувало подружжя Порошенків
П’ятий президент України Петро Порошенко на одну з виборчих дільниць у Києві прийшов разом із дружиною Мариною.
«Ми тверді у своїх поглядах: голосуємо так, як і на минулих та позаминулих виборах», – прокоментував Петро Порошенко.
Більше читайте тут
Громадянська мережа ОПОРА звітує про спостереження за перебігом виборів
Аналітик ОПОРИ Олександр Клюжев розповів про зафіксовані порушення виборчого законодавства, організацію роботи дільничних виборчих комісій, а також про перебіг голосування та чи дотримуються виборці протиепідемічних обмежень.
Інформацією діляться спостерігачі ОПОРИ у Житомирській, Рівненській, Черкаській, Київській областях та Києві.
Голосування на місцевих виборах у Києві – фоторепортаж
Фотокореспондент Радіо Свобода Сергій Нужненко побував на виборчих дільницях у Києві і відзняв те, що відбувалося – зсередини і зовні.
Дивіться більше тут
Ексклюзивне відео Радіо Свобода: Зеленський відповідає на запитання, «Femen» атакує
Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою проголосував на місцевих виборах у Кривому Розі. На вході до виборчої дільниці його чекала представниця руху «Femen». Вона підняла спідницю, на якій був розміщений напис «Zexist».
Після того, як президент з дружиною проголосували, вони відповіли на п'ять запитань ініційованого Зеленським опитування. Спілкувався з пресою глава держави недовго - його почали перебивати. Після цього він відмовився відповідати і пішов. Батьки президента також проголосували у Кривому Розі.
Громадяни України обирають місцевих керівників та депутатів із майже 228 тисяч кандидатів
За даними ЦВК, у виборчих списках на місцевих виборах 25 жовтня є 227943 кандидати.
Найбільше серед них висуванців від політичних партій «Слуга народу» і Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». У списках кандидатів кількість членів цих політичних сил сягнула 10, 2%.
Третю позицію за кількістю кандидатів у виборчих списках посідає партія «За майбутнє» (9, 58%), далі іде «Європейська солідарність» (9, 36%).
Трохи менше 8% від загальної кількості кандидатів у місцеву владу усіх рівнів запропонувала ОПЗЖ.
Партія «Наш край» – 5, 52%, ВО «Свобода» – 4. 38%.
Трохи більше 4% кандидатів висунули «Сила і честь» і «Радикальна партія Олега Ляшка».
Партії «Пропозиція» і «Голос» висунули понад 2% кандидатів від загального числа у списках, а партія «Удар» – менше двох відсотків.
Місцеві вибори цього року відбуваються за новими правилами.
Людмила Денісова висловилася щодо скарг на «опитування від Зеленського»
У зв’язку із численними повідомленнями у засобах масової інформації та соціальних мережах про залучення дітей до проведення опитування, яке ініційоване президентом України у день голосування, роз'яснення дала Уповноважена з прав людини Людмила Денісова.
Денісова нагадала, що президент Зеленський заявляв, що опитування буде добровільним, а особи, що його проводитимуть – волонтери.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про волонтерську діяльність» – волонтером є фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.
Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника.
Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною, заявила Людмила Денісова.
13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення у день виборів 25 жовтня опитування, а пізніше назвав 5 запитань, які ставитимуть виборцям, які прийдуть голосувати.
Ідею Зеленського розкритикували, оскільки немає законів, які б регулювали такі опитування. Однак, президент сказав під час свого виступу у Верховній Раді, що не відмовиться від цієї ідеї і збирається проводити такі опитування і надалі.
За даними ОПОРИ явка на місцевих виборах на 12:00 склала 13. 5%
Представники Громадянської мережі ОПОРА спостерігають за виборами місцевої влади у всіх регіонах України. За їхніми даними станом на 12:00 явка виборців на дільницях становить 13,5%.
Конкуренція серед кандидатів у мери: майже 8 претендентів на одну посаду міського голови
Під час місцевих виборів, за даними ЦВК, 2936 кандидатів балотуються на посади міських голів у 370 містах країни.
У середньому – це майже 8 претендентів на одну посаду очільника міської громади.
Якщо ж дивитися по регіонах, то у Луганській області на посади 4 мерів висунули свої кандидатури аж 83 людини.
Приблизно така ж конкуренція тільки у Києві, де на посаду столичного міського голови претендують 20 кандидатів.
Далі іде Київщина, де в середньому на кожне мерське крісло припадає понад 10 кандидатів.
Найменше претендентів на посади міських голів серед міст, як мають понад 10 тисяч населення, у Чернівецькій області. Трохи більше 5-ти.
А серед менших міст, найменшу конкуренцію ЦВК зафіксувала у Запорізькій області, де на посаду одного міського голови припадає два кандидати.
25 жовтня в Україні проходять місцеві вибори. Громадяни обирають міських голів, депутатів районних та обласних рад, а також голів новостворених об'єднаних територіальних громад.
«Опитування від Зеленського» не проходить біля 45% виборчих дільниць – Айвазовська
Опитування, ініційоване президентом України Володимиром Зеленським, не відбувається біля 45% виборчих дільниць по всій Україні, свідчать дані громадянської мережі «Опора».
«Громадянська мережа «Опора» дослідила, біля якої кількості дільниць присутні інтерв’юєри, які проводять опитування від президента. Станом на цю годину на близько 55% дільниць вони є, 45% – ні. Похибка національного дослідження – 4%», – написала голова правління «Опори» Ольга Айвазовська у фейсбуці близько 16:00 25 жовтня.
При цьому найбільшим є охоплення виборчих дільниць на півдні країни, найменшим – на заході.
«Найбільша кількість дільниць покрита на Півдні – 78,65%, найменша Захід – 37,81%, Центр – 55,79%, Схід – 56,87%», – ідеться в повідомленні.
Журналісти Радіо Свобода побували на виборчих дільницях кількох сіл Київщини.
У Львові на виборчих дільницях – черги
У Львові станом на 13:30 проголосували майже 14% виборців, інформують у Львівській міській раді. До Національної поліції у Львівській області надійшли 94 повідомлення про порушення виборчого законодавства. Зараз перевіряють усі дані.
На цей момент складені чотири адміністративні протоколи, зокрема у Сколівському, Дрогобицькому та Стрийському районах Львівщини, у Личаківському районі Львова. Серед порушень – пошкодження, приховування, знищення виборцями бюлетеня, бюлетеня для голосування або винесення його за межі приміщення для голосування.
Як повідомляє кореспондентка Радіо Свобода, після відкриття дільниць на багатьох із них спостерігалися черги. Пропускають у приміщення по двоє-троє людей, перевіряють температуру, виборець обов’язково має бути в масці. Більшість учасників голосування ідуть зі своєю ручкою.
У середньому у Львові виборці проводять від 5 до 10 хвилин у кабінці для голосування. Адже обирають міського голову Львова, депутатів міської, районної, обласної рад.
ЦВК оприлюднила проміжні дані про явку виборців – у лідерах Одещина
Найменшу явку на місцевих виборах, що відбуваються 25 жовтня в Україні, станом на 13:00 зафіксовано в Чернівецькій та Івано-Франківській областях, де вона становить 14%. Про це повідомляє сайт Центральної виборчої комісії.
Натомість максимальна явка зафіксована в Одеській області (без урахування обласного центру) – 26%.
У Закарпатській області явка становить 15,3%, у Харківській та Миколаївській – 15,5%, у Київській – 15,6%, у Сумській – 15,7%, у Києві – 16,2%, у Полтавській області – 16,6%, у Херсонській – 16,7%, у Волинській, Тернопільській та Черкаській – 17%, у Вінницькій – 17,2%, у Луганській – 18%, у Житомирській – 18,3%, у Кіровоградській – 18,6%, у Чернігівській – 20,1%, у Донецькій – 22,1%.
Як будуть рахувати голоси?
Центральна виборча комісія підготувала інфографіку, яка пояснює як будуть рахувати голоси виборців після закриття виборчих дільниць о 20:00 – на місцевих виборах.
Користувачі соцмереж діляться враженнями про «Опитування від Зеленського»
«Ходили от голосувати. У тій же будівлі, не на вулиці, як передбачалося, зустріли тендітну дівчинку, яка сором'язливо ховала надруковані на звичайному принтері листівки з питаннями від гаранта. Листівки виглядають не солідно, як і скринька, і все те опитування загалом. Дівчинка обурилася, що її знімають…», – пише Єва Єндрик
«Я чесно на них з професійного інтересу. Поки стояла поруч із хлопцем, що тримав бланки, повз пройшло дві достойні пари віку 50+» , – написала Zhanna Bezpiatchuk
ОПОРА: явка станом на 16:00 нижча, аніж у 2015 році
Явка на місцевих виборах 25 жовтні становить 27%, що нижче за показник 2015 року. Про це повідомила голова правління громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська в себе на фейсбук-сторінці.
«Явка на 16:00 по всій країні за даними Громадянської мережі «ОПОРА» становить 27%. Похибка 0,84%. У цей же час на місцевих виборах 2015 року явка була 36,2%», – написала очільниця організації, яка займається моніторингом виборів.
Центральна виборча комісія раніше повідомила, що станом на 13 годину максимальна явка була зафіксована в Одеській області (без урахування Одеси) – 26%. Найнижча явка була в Чернівецькій та Івано-Франківській областях – 14%.
Ви ще встигнете проголосувати – заохочувальне відео від Радіо Свобода
Радіо Свобода почне обговорення перебігу місцевих виборів у прямому ефірі о 19:00
– Хід голосування, результат екзит-полу, можливі порушення.
– Голосування в умовах пандемії коронавірусу та волевиявлення на прифронтовому Донбасі.
– Включення наживо з Києва, Львова, Дніпра, Кривого Рогу, Одеси, Харкова.
– Результати виборів та їхній вплив на життя країни
Учасники програми: Олександр Солонтай, експерт з політики та місцевого розвитку; Антон Малеєв, політичний аналітик; Ольга Айвазовська, голова правління громадянської мережі ОПОРА; Олег Саакян, політолог; Роман Романюк, журналіст інтернет-видання «Українська правда»; Марія Жартовська, журналіст інтернет-видання «Бабель».
Долучайтеся тут:
На Дніпропетровщині багато порушень на місцевих виборах – поліція
Дніпропетровщина увійшла до трійки областей-лідерів на місцевих виборах за кількістю заяв про порушення, які надійшли до правоохоронних органів.
Інформацію про це підтвердили 25 жовтня в пресслужбі обласної поліції.
Правопорушень, за якими вже склали адмінпротоколи, – 12. Поліція області також відкрила одне кримінальне провадження через порушення на виборах, повідомили в пресслужбі.
Водночас у громадянській мережі «Опора» поінформували про низку порушень, зафіксованих спостерігачами організації в області.
Як розповів регіональний координатор «Опора» Вадим Головченко, так, у Криворізькому районі, на одній із дільниць зникло близько ста бюлетенів. При прийомі бюлетенів на пачці було написано – 991 штука, але при перерахуванні їх виявилось 990. Комісія опломбувала пачку, але зранку виявила, що в ній 890 бюлетенів. На дільницю викликали поліцію.
Окрім того, спостерігачі «Опори» зафіксували черги на дільницях у Кам'янському та Дніпрі, безкоштовну роздачу масок на входах до дільниць у Кам'янському, порушення санітарних норм на низці дільниць. Також у Кривому Розі та П’ятихатському районі на дільницях були присутні сторонні особи.
На Дніпропетровщині – 2,5 мільйона виборців. Працює понад 1,7 тисячі виборчих дільниць.