Війська РФ просунулась на схід від Торецька – у селищі Південне та Шумах, повідомив проєкт DeepState у ніч проти 29 червня.
Судячи з карти, до межі Торецька російським силам залишилося близько 1 кілометра – між містом та окупантами з південного сходу залишається Залізне, яке можна вважати передмістям Торецька.
Також агресор продовжує рухатися до траси Покровськ–Костянтинівка, розширюючи «Очеретинський виступ» – DeepState в останні два дні зафіксував просування Росії в Соколі, біля Невського, Новоселівки Першої, в Євгенівці та біля Новоолександрівки. Тут армії РФ залишилося близько 6 кілометрів до цієї дороги.
Покровський напрямок, судячи з зведень Генштабу ЗСУ, залишається найгарячішим: вранці 1 липня відомство повідомило про 42 атаки тут – і 142 на всій лінії фронту. На Торецькому напрямку агресор намагався йти вперед сім разів.
Головні питання випуску:
- Якою буде битва за Торецьк, яка, зважаючи на все, розпочнеться найближчими тижнями чи днями?
- Коли ЗСУ зупинять війська РФ на «Очеретинському виступі»?
- І яких результатів на фронті російські війська, швидше за все, вдасться досягти цього літа?
Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:
Схід
- Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що ситуація на фронті є «досить складною» і такою залишатиметься ще щонайменше місяць. Про це він заявив виданню The Philadelphia Inquirer (матеріал було опубліковано 23 червня).
- Російські війська протягом дня нарощують темпи наступальних та штурмових дій, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у зведенні на 19:00 19 червня. За повідомленням, російська армія «шукає шляхи, аби вклинитися в нашу оборону та спробувати вибити українські підрозділи із зайнятих рубежів».
- Війська Росії зосередили основні зусилля на Покровському та Курахівському напрямках, де зібрали найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад. Про це повідомив 12 червня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський після роботи у військових частинах східного фронту. На Харківському напрямку, зазначив головком, армія РФ веде безуспішні дії, намагаючись створити так званий «пояс безпеки», а у Вовчанську «противник загруз».
- Російські війська, ймовірно, досягли обмеженого прориву на сході Часового Яру і взяли під контроль Іванівське на Донеччині, йдеться 12 червня у повідомленні Міністерства оборони Британії із посиланням на дані розвідки.
- Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) 9 червня зазначали, що наявних російських резервів чисельністю 60 000 осіб, ймовірно, «буде недостатньо для підтримки одночасних широкомасштабних наступальних зусиль на кількох напрямках».
- Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
- Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
- Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.