Україна все активніше завдає нищівних ударів своїми безпілотниками вглиб російської території, руйнуючи військові об'єкти та підприємства нафтопереробної галузі. Про це пишуть західні медіа. Про що це свідчить? Чому це є українським козирем? І як це може вплинути на пришвидшення завершення війни? Голос Америки зібрав думки аналітиків.
Західні експерти зазначають, що Україна значно просунулася у своїх технологіях, і зараз в авангарді є виробництво унікальних дронів, що відзначаються дальністю польотів, точністю та дешевизною.
Ці якості, разом з доведеною ефективністю зброї, приваблюють американських інвесторів, які готові вкладати гроші в нові технології в Україні, попри те, що в країні іде війна і перспектива допомоги від західних партнерів лишається туманною.
Лукашенко підписав указ про розширення повноважень Міноборони і Генштабу Білорусі
Білоруський авторитарний лідер Олександр Лукашенко 27 січня підписав указ, який уточнює положення про Міністерство оборони і Генеральний штаб збройних сил Білорусі.
Як повідомляє Білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на пресслужбу Лукашенка, документ ухвалений із метою «приведення у відповідність із Воєнною доктриною» указу від 7 грудня 2006 року №719. Сам указ ще не опублікований.
Функції Міністерства оборони, зокрема, доповнили положенням «про здійснення заходів із патріотичного виховання у збройних силах», а також про висвітлення діяльності збройних сил у ЗМІ. Указом також уточнено склад колегії Міноборони, повідомляє пресслужба Лукашенка.
Росія «дотискає» Торецьк та Велику Новосілку: куди далі піде фронт
Армія Росії прискорила свій наступ у Торецьку – проєкт DeepState три дні поспіль повідомляє про просування агресора у місті.
Останнє оновлення від аналітиків за 27 січня свідчить про те, що агресор навіть вирвався за межі міста на північному заході – у бік ключової для оборони вільної частини Донбасу Костянтинівки. Майже вся територія самого міста вже у «червоній» (захопленій) та «сірій» зонах (територія, що потребує уточнення).
Також війська РФ де-факто закінчують захоплення Великої Новосілки на півдні Донбасу – згідно з картою DeepState, у «сірій» зоні залишається маленький шматочок селища на північному сході.
Війська РФ розширили плацдарм на березі Осколу, намагаючись тиснути на Куп’янськ – розвідка Британії
Російські війська поступово розширили плацдарм на західному березі річки Оскіл на Харківщині, пише у своєму аналізі 27 січня розвідка Великої Британії.
«Плацдарм був створений наприкінці листопада 2024 року, і відтоді російські війська тактично просувалися в цьому районі. У центрі уваги Росії в цьому районі – місто Дворічна, за яке борються російські й українські сили. Росія також веде бої за місто Западне, що за чотири кілометри на захід від річки Оскіл», – йдеться в повідомленні.
У розвідці наголосили, що Росія «майже напевно» намагається тиснути на логістичний центр Куп’янськ, також розташований на річці Оскіл, приблизно за 12 кілометрів на південь від плацдарму.
«Російські сили вже контролюють лінії постачання на схід і південь від міста і, ймовірно, намагаються взяти під контроль північні маршрути постачання до міста», – зазначили у розвідці Британії.
Війська РФ вдарили по Степногірську, четверо людей постраждали – Запорізька ОВА
Четверо людей постраждали внаслідок удару російських військ по селищу Степногірськ у Запорізькій області, повідомив 27 січня голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.
«Росіяни вдарили керованими авіабомбами по Степногірську. Поранення зазнали дві жінки і двоє чоловіків. Їм надається необхідна допомога», – написав голова ОВА у телеграмі.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Міністри закордонних справ ЄС погодилися продовжити санкції проти Росії
Міністри закордонних справ країн Євросоюзу погодилися знову продовжити санкції проти Росії, запроваджені через війну проти України, повідомила верховна представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас.
«Це й надалі позбавлятиме Москву доходів для фінансування війни. Росія повинна заплатити за шкоду, якої вона завдає», – написала Каллас у соцмережі X.
Санкції, термін яких спливає 31 січня, вирішили продовжити ще на шість місяців після того, як Угорщина зняла свої заперечення, повідомляє кореспондент Радіо Свобода з питань Європи Рікард Юзвяк.
Угорщина погодилася підтримати продовження санкцій після того, як комітет постійних представників країн-членів ЄС, тобто послів (COREPER), погодив кроки з підтримки енергетичної безпеки Угорщини і Словаччини, серед яких переговори з Україною щодо транзиту енергоносіїв, повідомив Радіо Свобода чиновник в колах ЄС, обізнаний з перебігом переговорів, але не уповноважений давати коментарі ЗМІ.
Йдеться про зобов’язання Єврокомісії продовжувати переговори з Україною для відновлення і стабілізації її енергетичної інфраструктури, а також для забезпечення безперебійного транзиту енергоносіїв через українські трубопроводи до ЄС. До переговорів мають долучати Угорщину і Словаччину.
Уряди Угорщини і Словаччини протестують проти того, що Україна з початком 2025 року відмовилася поновлювати контракт на транзит російського газу українськими трубами.
Президент України Володимир Зеленський днями заявляв, що Україна готова швидко відновити транзит природного газу своєю територією для країн Східної Європи, однак не російського, а азербайджанського.
Водночас аналітики застерігають, що з огляду на невеликі видобутки газу в Азербайджані й імпорт цією країною енергоносіїв з Росії, це може означати, що до ЄС буде потрапляти російський газ під виглядом азербайджанського.
24 січня посли країн-членів ЄС не змогли узгодити продовження європейських санкцій проти Росії на зустрічі у Брюсселі. Рішення заблокувала Угорщина, попри те, що до завершення дії санкцій залишався тиждень. Якщо б ЄС не встиг узгодити рішення до 31 січня, законність замороження російських суверенних активів була б під питанням.
У Росії пропонують позбавляти права на освіту за «дискредитацію армії»
Губернатор прифронтової Бєлгородської області Росії В’ячеслав Гладков запропонував заборонити навчання в державних вищих навчальних закладах і технікумах підліткам, які здійснили «протиправні дії» щодо армії та влади, повідомляє російська служба Радіо Свобода. З такою ініціативою Гладков виступив на нараді уряду регіону, наголосивши, що є приватні освітні установи.
Він також запропонував не надавати державної підтримки родинам, які «не можуть виховати дитину».
Такі заходи голова Бєлгородської області назвав профілактикою, спрямованою на захист дітей. Він запропонував обговорити це питання «на рівні колективів шкіл, батьківських зборів із дітьми», а також із прокуратурою.
Відповідно до статті 43 Конституції Росії, кожен громадянин має право на конкурсній основі безплатно здобути вищу освіту в державному або муніципальному освітньому закладі.
Останнім часом у засобах інформації часто з’являються повідомлення про затримання та арешти підлітків та неповнолітніх, які, за твердженнями силових структур, готували теракти чи диверсії. Кількість таких справ обчислюється десятками. У багатьох випадках ФСБ та Слідчий комітет Росії заявляють, що діями підлітків керували українські спецслужби.
ISW: розміщення «Орешника» в Білорусі не змінить військовий потенціал Росії в Європі
Експерти американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що розміщення балістичних ракет середнього радіусу дії «Орешник» на території Білорусі істотно не змінить військовий потенціал Росії щодо Європи та України, але Олександр Лукашенко спробує взяти оперативний контроль за їхнім використанням.
«Лукашенко заявив, що розміщення Росією ракет «Орешник» у Білорусі є прямою відповіддю на розміщення ракет США в Європі, і вони захищатимуть Білорусь. Лукашенко, ймовірно, сподівається встановити певну форму контролю над використанням російських ракет, розгорнутих у Білорусі, щоб зміцнити суверенітет Білорусі, який втрачає силу, але Москва, ймовірно, збереже оперативний контроль над ракетами та їхнім використанням», – ідеться у звіті ISW за 26 січня.
Експерти вважають, що розміщення російських ракет «Орешник» радикально не змінить військовий потенціал Росії проти Європи та України, оскільки Росія вже давно підтримує системи озброєння з тим же корисним навантаженням і більшим радіусом дії в Калінінграді та інших російських містах.
26 січня під час пресконференції Олександр Лукашенко заявив, що російські ракети «Орешник» прибудуть до Білорусі найближчим часом і, швидше за все, будуть розміщені в місті Орша Вітебської області.
Для чого з РФ тягнуть електромережу до ЗАЕС і яким буде вплив санкцій на «Росатом»?
Запорізькою АЕС, а також на керівництво «Росатому». Разом із цим зʼявилася інформація про будівництво окупантами високовольтної лінії з території РФ до окупованого Енергодару. Проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» разом з експертами вирішив проаналізувати:
- З якою метою російська влада тягне ЛЕП до захопленої ЗАЕС?
- Який ефект матимуть санкції, накладені США?
- Чому Вашингтон наклав лише персональні обмеження на менеджмент «Росатому»?
- Чи зможе російська корпорація захоплювати нові зовнішні ринки?
Зеленський прибув до Польщі, де матиме переговори з Коштою та Макроном
Президент України Володимир Зеленський 27 січня прибув до Польщі для участі в заходах з нагоди 80-ї річниці визволення нацистського табору смерті «Аушвіц», повідомив Офіс президента України.
«Візит також передбачає двосторонні зустрічі, зокрема з президентом Європейської ради Антоніу Коштою та президентом Франції Емманюелем Макроном», – інформують світові інформагенції.
У місті Освенцим на півдні Польщі на території колишнього німецького концентраційного табору «Аушвіц-Біркенау» розпочалися меморіальні заходи. Президент Польщі Анджей Дуда разом з кількома колишніми вʼязнями поклали квіти та запалили лампадки біля «стіни смерті».
Головні урочистості з нагоди 80-ї річниці визволення табору смерті розпочнуться о 16:00 за місцевим часом (це 17:00 за Києвом). До Освенцима приїдуть представники понад 50 країн світу, переважно це глави держав.
Угорщина отримала гарантії від Єврокомісії в обмін на розблокування санкцій проти Росії
Посли Європейського союзу вранці 27 січня узгодили позиції з Угорщиною, що дозволяє розблокувати продовження санкцій Євросоюзу проти Росії, термін яких спливає 31 січня. Зокрема, комітет постійних представників країн-членів ЄС, тобто послів (COREPER), погодив кроки з підтримки енергетичної безпеки Угорщини і Словаччини, серед яких переговори з Україною щодо транзиту енергоносіїв, повідомив Радіо Свобода чиновник в колах ЄС, обізнаний з перебігом переговорів, але не уповноважений давати коментарі ЗМІ.
Йдеться про зобов’язання Єврокомісії продовжувати переговори з Україною для відновлення і стабілізації її енергетичної інфраструктури, а також для забезпечення безперебійного транзиту енергоносіїв через українські трубопроводи до ЄС. До переговорів мають долучати Угорщину і Словаччину.
Угорщина, зокрема, погодилася підтримати продовження санкцій у понеділок, якщо Єврокомісія надасть відповідні гарантії щодо енергетичної безпеки країн-членів ЄС, зокрема у випадку загрози з боку зовнішніх факторів.
«Наш голос вирішить те, чи Єврокомісія надасть гарантію, що вона діятиме у разі енергетичних загроз з-за меж Європейського союзу», – написав у соцмережах міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, підкреслюючи важливість таких гарантій для Угорщини та її економіки.
Сійярто також написав, що «санкції проти Росії нещадно провалилися», і що угорська економіка зазнала збитків на суму 19 мільярдів євро. Втім ЄС не запроваджував санкцій проти російського газу, але наклав обмеження на нафту, забезпечивши тимчасові винятки з енергетичних санкцій для Угорщини і Словаччини, які не мають виходу до моря й отримують нафту через українські трубопроводи.
Наразі уряди Угорщини і Словаччини протестують проти того, що Україна з початком 2025 року відмовилася поновлювати контракт на транзит російського газу українськими трубами. Президент України Володимир Зеленський днями заявляв, що Україна готова швидко відновити транзит природного газу своєю територією для країн Східної Європи, однак не російського, а азербайджанського.
Водночас аналітики застерігають, що з огляду на невеликі видобутки газу в Азербайджані й імпорт цією країною енергоносіїв з Росії, це може означати, що до ЄС буде потрапляти російський газ під виглядом азербайджанського.
24 січня посли країн-членів ЄС не змогли узгодити продовження європейських санкцій проти Росії на зустрічі у Брюсселі. Рішення заблокувала Угорщина, попри те, що до завершення дії санкцій залишився тиждень. Якщо ЄС не встигне узгодити рішення до 31 січня, законність замороження російських суверенних активів буде під питанням.
ДПСУ: оборону на кордоні з Білоруссю посилюватимуть, поки та перебуває під впливом Росії
У Державній прикордонній службі України заявили, що поки що на кордоні з Білоруссю не зафіксовано надзвичайних ситуацій. Водночас речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив, що напрямок кордону з Білоруссю, як і раніше, є загрозливим для України.
«Цей напрямок залишається для нас таким же загрозливим, як і раніше. І за тим, що відбувається в глибині цієї країни, стежать підрозділи розвідки, щоб розуміти, погіршується ситуація чи ні, щоб наші захисники, які перебувають на цьому напрямку перебувають – це і прикордонники, і підрозділи ЗСУ, Нацгвардії – змогли вчасно відреагувати на будь-які загрози. І так буде, поки Білорусь перебуває під впливом країни-терористки», – сказав Андрій Демченко в ефірі телемарафону.
За його словами, поки що ситуація на кордоні з Білоруссю не змінилася і нестандартних ситуацій не зафіксовано.
«Водночас ще раз наголошую, що наше завдання – посилювати нашу обороноздатність безпосередньо по лінії кордону і в прикордонній зоні в фортифікаційному плані, щоб ті хлопці й дівчата, які захищають цей напрямок, мали всі можливості відбити будь-яку атаку, якщо ситуація зміниться», – наголосив Демченко.
Білоруське керівництво підтримало агресію Росії проти України і дозволило використовувати військову інфраструктуру й повітряний простір для вторгнення російської армії й обстрілу мирних українських міст.
Україна закрила кордон з Білоруссю, припинила торгівлю і почала укріплювати свій кордон із Білоруссю, щоб унеможливити повторний наступ російських військ з білоруської території.
«Від американців ніяких сигналів» – речник Кремля про ймовірний дзвінок Трампа Путіну
Росія зберігає готовність до контактів зі США на рівні президентів Володимира Путіна та Дональда Трампа, заявив на брифінгу 27 січня речник Кремля Дмитро Пєсков.
«Поки що ми не отримували від американців ніяких сигналів. Тому ми працюємо, що називається, за своїм графіком, готовність зберігається. Така ж готовність… зберігається і з американської сторони. Очевидно, потрібний певний час», – зазначив речник президента РФ.
Висловлювання Пєскова про готовність Путіна до розмови з Трампом майже аналогічні його ж заявам 24 січня.
Дональд Трамп обійняв посаду президента США тиждень тому, 20 січня. Досі американський лідер не знайшов у своєму графіку часу або потреби безпосередньо поспілкуватися з очільником РФ, хоча кілька заяв про повномасштабну війну Росії проти України зробив, зокрема, про те, що президент України Володимир Зеленський готовий до мирних переговорів, а з боку Путіна він такої готовності не бачить.
У Куп’янську після ударів РФ з-під завалів деблокували тіла двох загиблих – ОВА
Тіла двох загиблих жінок деблокували з-під завалів будинку в Куп’янську 27 січня після того, як напередодні російські війська завдали удару по місту, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«95-річна і 72-річна жінки загинули внаслідок ворожого обстрілу. Окупанти застосовували ФАБ-500 по Куп’янську вчора о 14:18», – повідомив голова ОВА.
В обласній прокуратурі додали, що в одному з будинків, що постраждав від обстрілів у Куп’янську, рятувальникам вдалося врятувати 86-річну жінку. У потерпілої – вибухове поранення і перелом лівого плеча, її шпиталізували.
«Внаслідок вказаних авіаобстрілів пошкоджено щонайменше 50 житлових будинків», – заявили у прокуратурі. Там додали, що почали розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
В ISW проаналізували заяви РФ про захоплення Великої Новосілки
Російські війська нещодавно здійснили подальше просування в межах Великої Новосілки на Донеччині на тлі офіційних заяв Росії, що російські сили захопили все поселення, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).
«Геолоковані кадри, опубліковані 26 січня, показують, що російські війська просунулися на північ уздовж вулиці Центральної у північній частині Великої Новосілки. Деякі російські джерела, зокрема Міністерство оборони, 26 січня стверджували, що російські війська повністю захопили Велику Новосілку, тоді як інші російські джерела стверджували, що російські війська захопили більшу частину населеного пункту… Однак ISW спостерігав геолоковані докази і вважає, що російські війська займають 89 відсотків населеного пункту», – йдеться в повідомленні.
Аналітики також звернули увагу на слова речника оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктора Трегубова, який 26 січня заявив, що російські війська не зайняли всю Велику Новосілку, і українські війська зберігають позиції в населеному пункті.
«Українська бригада, яка діє у Великій Новосілці, 26 січня заявила, що бої в межах населеного пункту тривають, і загрози оточення підрозділів бригади з боку російських сил немає. ISW не спостерігав незалежних доказів оточення російськими військами українських сил у Великій Новосілці», – йдеться у звіті.
Аналітики зазначили, що Міністерство оборони Росії приділяє «аномально багато уваги вихвалянню захоплення» Великої Новосілки, ймовірно, намагаючись формувати сприйняття Заходом ситуації на полі бою і зменшити міжнародну підтримку України.
«Росія, ймовірно, намагається використати заявлене захоплення Великої Новосілки, щоб вплинути на західне сприйняття ситуації на полі бою в Донецькій області і поширити наративи про те, що перемоги Росії на полі бою неминучі й що українські позиції швидко погіршуються. Російські успіхи в західній Донецькій області продовжують бути поступовими і значно нижчими від нормальних для сучасної механізованої війни. Крім того, залишається незрозумілим, чи зможуть російські війська швидко просунутися за Велику Новосілку, оскільки неясно, яку бойову міць їхні елементи ще зберігають після кількох місяців безперервних наступальних дій», – йдеться у звіті.
В ISW також зазначили, що Велика Новосілка розташована поруч з кількома річками, що, «ймовірно, ускладнить і завадить подальшому тактичному просуванню російських сил у цьому районі».
Як заявляють аналітики, захоплення Великої Новосілки, ймовірно, дасть змогу російському військовому командуванню ухвалити рішення про передислокацію підрозділів Східного військового округу Росії з району Великої Новосілки на інші пріоритетні оперативні напрямки, що вкаже на пріоритетні для російського командування райони наступальних дій навесні і влітку 2025 року.
Міноборони Росії вдень 26 січня заявило про захоплення селища Велика Новосілка на південному заході Донецької області російськими військами.
Український аналітичний проект DeepState, який слідкує за перебігом боїв, раніше повідомив, що російські сили взяли під контроль село Времівка і практично повністю зайняли сусідній населений пункт Велика Новосілка. Офіційно українське командування це не підтверджувало.
Йдеться про населений пункт із довоєнним населенням близько шести тисяч осіб.
Велика Новосілка – останній відносно великий форпост Сил оборони на півдні Донбасу. Тут ЗСУ відвоювали деякі території влітку 2023 року, а Росія розпочала свої штурми у відповідь восени 2024-го.
Закупівлі для ЗСУ можуть бути заблоковані через юридичну колізію – Безрукова
Контрактування боєприпасів та постачання через Агенцію оборонних закупівель (АОЗ) від 27 січня може бути заблоковано. Це може статися через юридичну колізію, яка виникла у зв’язку з рішенням міністра оборони України Рустема Умєрова щодо непродовження контракту з Мариною Безруковою та призначення на посаду очільника АОЗ Рустема Жумаділова, який також очолює «Державного оператора тилу». Про це Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») 27 січня заявила сама Марина Безрукова.
«З 9-ї години, скоріше за все, контрактування, постачання може бути заблоковано, тому що ми стали в юридичну колізію, коли зараз я не можу виконувати свої обов’язки, оскільки є певні реєстраційні дії. Новопризначений ТВО теж навряд чи може виконувати свої обов’язки, оскільки його призначення суперечить закону, статуту, і взагалі насправді маємо юридичний блок. Я не знаю, навіщо це було зроблено, це дуже дивна ситуація», – заявила Безрукова.
За її словами, зараз складно спрогнозувати наслідки таких рішень міністра оборони. Безрукова вважає, що ця ситуація може негативно позначитися на відносинах із партнерами України за кордоном.
«Ми радитимемося з юристами, ми радитимемося з безпекою. Але ситуація абсолютно жахлива. Мене насправді єдине, що турбує, – це яким чином з неї вийти правильно і яким чином ми можемо повернути це в правильну юридичну площину, щоби не зупиняти процеси контрактування і постачання, щоби не ставити під загрозу дії мої як керівника агенції… Це дуже серйозна репутаційна втрата, дуже серйозна», – сказала посадовиця.
Окрім цього, Безрукова стверджує, що міністр Умєров публічно на нарадах підтримував її діяльність на посаді і не висловлював претензій до якості роботи.
«Насправді, жодного разу, очі в очі, не було сказано до мене жодних претензій з боку міністра Умєрова. Я, чесно кажучи, просто хочу з ним поговорити очі в очі по-чоловічому, тому що, якщо я насправді його не влаштовую, то чому він про це мені не скаже в очі? Чому не поговорить? Чому ховається?» – каже Безрукова.
24 січня міністр оборони Рустем Умєров заявив, що військове відомство не продовжуватиме контракт із директоркою Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою, а також пообіцяв покарати «всіх, хто провалив роботу» щодо оборонних закупівель. Також Міністерство оборони відкликало двох представників держави з Наглядової ради.
За словами Умєрова, перезапуск Наглядової ради відбудеться найближчим часом, а директором АОЗ буде призначено Арсена Жумаділова, який очолює «Державного оператора тилу». Сам Жумадіов підтвердив, що погодився стати новим директором Агенції оборонних закупівель.
22 січня наглядова рада Агенції оборонних закупівель міністерства оборони України уклала додаткову угоду до контракту з чинною директоркою агенції Мариною Безруковою терміном на 1 рік.
21 січня наглядова рада АОЗ повідомила, що її члени одноголосно ухвалили рішення про подовження контракту з Мариною Безруковою. Після цього журналістка та членкиня Громадської антикорупційної ради при МОУ Тетяна Ніколаєнко повідомила, що міністерство оборони не погодило це рішення наглядової ради, при тому, що, за її словами, МОУ і не мало б його погоджувати, зауважили журналісти проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми».
На Сумщині через російські удари в ніч на 27 січня пошкоджені інфраструктурні об’єкти, повідомила обласна військова адміністрація.
«Вночі ворог атакував БпЛА Сумську громаду. Внаслідок вибухів у Сумах і селі Піщане пошкоджені нежитлове приміщення й інфраструктурні об’єкти», – йдеться в повідомленні.
Загалом, за даними ОВА, вночі й зранку російські сили здійснили чотири обстріли прикордонних територій і населених пунктів Сумської області.
Тим часом, на Дніпропетровщині через російські удари пошкоджені житлові будинки і є руйнування на території промислового підприємства.
«У Самарівському районі пошкоджена інфраструктура. Сталася пожежа. Понівечені й три приватні будинки і господарська споруда. У Дніпрі побиті три багатоповерхівки. В одній з них сталося займання, яке рятувальники загасили. По Нікопольщині окупанти били з РСЗВ «Град» і важкої артилерії. Поцілили по райцентру і Марганецькій громаді. Є руйнування на території промислового підприємства», – повідомив голова ОВА Сергій Лисак.
За його словами, ввечері і вночі підрозділи ПвК «Схід» знищили на Дніпропетровщині 13 безпілотників. Загиблих чи постраждалих не було, додав Лисак.
Повітряні сили ЗСУ повідомили, що в ніч на 27 січня російські війська атакували Україну 104-ма безпілотниками, 57 з яких збили, а 39 – локаційно втрачені.
За даними Повітряних сил, внаслідок атаки російських БпЛА постраждали Дніпропетровська, Сумська, Івано-Франківська і Київська області.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
«Очікую на продовження санкцій» Євросоюзу проти Росії – Каллас
Країни Євросоюзу 27 січня, найімовірніше, ухвалять рішення продовжити чинні санкції проти Росії, заявила верховна представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас.
«У нас буде дискусія про Україну. Я очікую рішення про продовження санкцій», – сказала Каллас перед зустріччю з міністрами закордонних справ країн ЄС у Брюсселі.
Про те, що рішення мають погодити 27 січня, заявив і міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.
Наприкінці минулого тижня, 24 січня, Угорщина не погодилася з рішенням про продовження санкцій проти Москви. Якщо ЄС не встигне узгодити рішення до 31 січня, законність замороження російських суверенних активів буде під питанням.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан продовжив блокувати санкції, вимагаючи від ЄС тиску на Україну, щоб та продовжила транзит російського газу своєю територією, який був зупинений з 1 січня 2025 року.
На Прикарпатті ціллю ударів РФ стали об’єкти критичної інфраструктури, виникли пожежі – влада
На Івано-Франківщині в ніч на 27 січня російські війська атакували об’єкти критичної інфраструктури, повідомила голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук.
«Серія вибухів пролунала на Прикарпатті. Цієі ночі ворог кілька разів атакував область, застосовуючи ударні безпілотники. Ціллю стали об’єкти критичної інфраструктури. На цей час повідомлень про постраждалих не надходило. Зафіксовано загорання», – йдеться в повідомленні.
У Державній службі з надзвичайних ситуацій повідомили, що внаслідок російського удару на одному з об’єктів інфраструктури Івано-Франківського району виникли пожежі на двох локаціях.
«Рятувальники оперативно локалізували і ліквідували пожежу площею 100 кв.м, ліквідація пожежі площею 500 кв. м триває. Постраждалих немає. На місці залучались 58 рятувальників та 25 одиниць техніки ДСНС», йдеться в повідомленні.
Повітряні сили ЗСУ повідомили, що в ніч на 27 січня російські війська атакували Україну 104-ма безпілотниками, 57 з яких збили, а 39 – локаційно втрачені.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Війська РФ вночі атакували Україну понад сотнею дронів, 57 із них збили – ЗСУ
Російські військові в ніч на 27 січня атакували Україну 104-ма ударними безпілотниками типу Shahed і дронами-імітаторами різних типів із напрямків: Орла, Курська, Міллерова, Приморсько-Ахтарська в РФ і Чауди в окупованому Криму, повідомили Повітряні сили Збройних сил України.
«Станом на 09:00 підтверджено збиття 57-ми ударних БпЛА типу Shahed і безпілотників інших типів у Київській, Миколаївській, Харківській, Полтавській, Сумській, Дніпропетровській, Хмельницькій, Житомирській, Вінницькій та Івано-Франківській областях. 39 ворожих безпілотників-імітаторів – локаційно втрачені (без негативних наслідків)», – йдеться в повіомленні.
За даними Повітряних сил, внаслідок атаки російських БпЛА постраждали Дніпропетровська, Сумська, Івано-Франківська і Київська області.
«Уражено інфраструктурні об’єкти, багатоквартирні й приватні будинки. Попередньо без жертв, постраждалим надається допомога. Спеціальні служби ліквідовують наслідки ворожої атаки», – йдеться в повідомленні.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.