- Загроза ядерного інциденту
Українська розвідка дізналася, що Росія готує атаки на об’єкти української ядерної енергетики напередодні зими.
Російська армія може атакувати відкриті розподільчі пристрої атомних електростанцій та підстанції передачі, які є критичними для безпечної роботи атомної енергетики України, йдеться у заяві міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.
Українська влада попереджає про «високий ризик ядерного інциденту, який матиме глобальні наслідки» і закликає міжнародну спільноту зробити все можливе, щоб запобігти цьому. Україна просить МАГАТЕ забезпечити постійну розширену присутність місій на всіх ядерних обʼєктах, які можуть стати об’єктом атаки російської армії.
- Поруч з АЕС літають дрони та ракети
«Енергоатом» поідомив, що менше ніж за місяць поруч з українськими АЕС пролетіли понад 100 російських ракет і дронів.
Атаки Росії становлять «безпрецедентну загрозу» не лише для України, а й для всієї Європи, наголошують «Енергоатомі», і нагадують, що досі жодна країна в світі не вдавалася до таких дій щодо ядерних об'єктів.
- Путін шукає нові способи тиску, замість ядерних погроз?
Кремль переглядає ефективність своїх ядерних погроз у рамках зусиль вплинути на політичні дебати Заходу щодо підтримки України і дозволу їй використовувати західну зброю проти військових об’єктів у Росії, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW), аналізуючи дані The Washington Post.
Неназваний російський чиновник, якого цитує WP, заявив, що російська влада зрозуміла, що ядерні погрози «нікого не лякають», а російський науковець, який має тісні зв’язки з високопоставленими російськими дипломатами, стверджує, що ядерними погрозами Москви не задоволені партнери Росії на Глобальному Півдні.
То до чого готуватися? Чи має Україна чим захистити свої АЕС? Експерти з енергетики питають, чи за роки повномасштабної війни офіційний Київ та відповідальні органи побудували необхідний захист?
Про це і не тільки дивіться у програмі Свобода.Ранок:
Форум