Мегран Карімі
Кіен Шаріфі
Курош Сехаті працював на британському телеканалі Iran International, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році. Зараз тележурналіст прагне воювати на передовій в Україні, яку він називає своїм «другим домом».
В інтерв'ю іранській службі Радіо Свобода, Радіо Farda, Сехаті сказав, що має на меті захищати Україну від того, що він називає «клубом диктаторів і загарбників».
Сехаті подав заяву на вступ до Інтернаціонального легіону України, військового підрозділу ЗСУ, що складається з іноземних добровольців.
Виправлення: раніше в цьому тексті було сказано, що Курош Сехаті перебуває на передовій і отримав професійну підготовку. Згідно з повідомленням пресслужби Інтернаціонального легіону, Сехаті справді подав заяву на вступ до одного з легіонів, але не отримав там підготовку і його не направляли на фронт.
За його Сехаті, під «клубом диктаторів і загарбників» він має на увазі президента Росії Володимира Путіна та його ключових союзників, включаючи клерикальних правителів Ірану, білоруського авторитарного лідера Олександра Лукашенка, а також Північну Корею і Китай.
Сехаті оголосив про своє рішення воювати в Україні 18 березня, написавши у соцмережі Х, що він прагне долучитися до лав ЗСУ, щоб «боротися зі злочинцем Путіним і його прибічниками».
«Росія завдала шкоди Ірану»
Окрім його особистих зв'язків з Україною, неприязнь Сехаті до Москви ґрунтується і на історичних претензіях Ірану до Росії.
«Росія завдала Ірану багато шкоди за останні 200 років», – каже Сехаті, який раніше працював у перській службі Голосу Америки і має громадянство США.
Персія і царська Росія боролися у кількох війнах у 19-му столітті, кульмінацією яких стала передача Тегераном більшої частини Кавказу Москві.
Російська імперія також змагалася за контроль над природними ресурсами Ірану і окупувала іранську територію.
У середині 1940-х років Радянський Союз підтримував етнічні курдські та азербайджанські республіки на північному заході Ірану, які втім проіснували недовго. Хоча вони були швидко ліквідовані, вони сприяли виникненню етнічної напруженості, яка зберігається донині.
Не всі іранці підтримують Ісламську Республіку
Від початку війни Росії в Україні Іран постачає Москві безпілотники, які використовуються для завдавання ударів по українських містах та об'єктах інфраструктури.
Хоча і Тегеран, і Москва це заперечують, існують вагомі докази, що свідчать про протилежне. Також зростає занепокоєння, що Іран може надати Росії ракети, щоб завдавати удари по Україні.
Сехаті каже, що одним із мотивів, щоб обороняти Україну, було бажання змінити уявлення про іранців.
«Я намагаюся донести сигнал солідарності між іранцями та українцями, щоб українці не асоціювали іранців з діями Ісламської республіки», – сказав він.
Правозахисник Сехаті , якого кілька разів заарештовували за його політичну діяльність, втік з Ірану до Туреччини у 2004 році. Він отримав статус політичного біженця і згодом переїхав до Сполучених Штатів.
«Не вбивство, а самозахист»
Сехаті було 10 років, коли закінчилася ірано-іракська війна в 1988 році, і раніше він не мав жодного бойового досвіду, окрім дворічної обов'язкової військової служби, яку він пройшов в Ірані.
Він зізнався, що ніколи нікого не вбивав у бою, але сказав, що морально до цього готовий.
«Це як коли хтось вривається до вас додому зі зброєю і намагається напасти на вас. Що ви робите?», –каже Сехаті. «Це законний самозахист, а не вбивство».
Форум