Увечері 11 квітня після масованого ракетно-дронного удару Росії по Україні журналіст німецького видання Bild Юліан Рьопке заявив, що у України закінчилися ракети до систем ППО Patriot та Iris-T. Також, за його словами, вичерпалися чи знищені більшість інших запасів засобів ППО.
Пізніше він опублікував карту атаки РФ на Україну в ніч проти 11 квітня, зазначивши, що небо над Києвом стало вільним для російських ракет.«І це в той час, як у нас на складах є сотні систем та тисячі ракет до них. Немає слів. Тільки злість», – написав Рьопке в мережі X.
На цьому фоні видання DefenceExpress повідомило, що під час останньої ракетної атаки війська РФ вразили Трипільську ТЕС новою крилатою ракетою Х-69.
За даними видання, ця ракета є ще важчою ціллю для ППО, ніж гіперзвуковий «Кинджал» з двох причин. По-перше, свідчить про «можливості її проникнення повз очевидно виснажену українську протиповітряну оборону». По-друге, «нівелює характерну ознаку масштабних ракетних атак», оскільки запускається з літаків тактичної, а не стратегічної авіації. Також її характеристики, зокрема, дальність, виявилися вищими за заявлені раніше.
Київ просить системи Patriot у всьому світі – глава МЗС Дмитро Кулеба заявляв, що у світі є близько сотні систем, а президент Зеленський повідомляв, що Україні потрібно 25 таких комплексів, аби повністю закрити небо.
Однак навіть до тих систем, які є у ЗСУ, зважаючи на все, закінчуються ракети – через пробуксування військової допомоги з боку США.
Схід
- Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня, голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
- Видання Politico 3 квітня опублікувало матеріал, у якому йдеться про критичне становище ЗСУ в разі літнього наступу російської армії. Джерела серед українських високопосадовців анонімно розповіли журналістам, що «існує великий ризик руйнування лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ». Серед причин такої ситуації співрозмовники назвали нестачу безпілотників, гаубиць і сотень тисяч снарядів і ракет.
- У українських військових закінчуються боєприпаси на Донбасі – такими оцінками поділився радник Білого дому з питань комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі в інтерв’ю каналу АВС News 17 березня.
- Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.
- Ситуація в зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) «Таврія» залишається «складною, проте контрольованою», а на Авдіївському напрямку «стабілізується». Про це вдень 3 березня написав у телеграмі командувач угруповання Олександр Тарнавський.
- Територія на захід від Авдіївки залишається у центрі зусиль російського наступу на сході України, заявила 29 лютого розвідка Великої Британії. За її даними, армія РФ відтоді просунулась на 6 км від центру міста і «майже напевно» отримала контроль над Ласточкиним, Степовим і Сєверним.
- Сили оборони України відійшли від селища Ласточкине, щоб «організувати оборону по лінії населених пунктів Орлівка – Тоненьке – Бердичі і не допустити подальшого просування супротивника далі в західному напрямку». Про це повідомив спікер ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій вдень 26 лютого в ефірі телемарафону.
- Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський 17 лютого заявив про виведення українських підрозділів з Авдіївки. Через два дні, 19 лютого, командувач Оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» генерал Олександр Тарнавський повідомив, що на Авдіївському напрямку українські військові закріпилися на «нових рубежах оборони».
- 18 грудня минулого року командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Олександр Тарнавський повідомив, що Збройні сили України зіткнулися з нестачею артилерійських снарядів і «згорнули деякі військові операції через брак іноземної допомоги».