Доступність посилання

ТОП новини
Триває підрахунок голосів на парламентських виборах в Україні
Триває підрахунок голосів на парламентських виборах в Україні

Україна обрала Раду-9. Живий блог

Триває підрахунок голосів. ЦВК на 19:00 за Києвом підрахувала понад 79 відсотків протоколів на позачергових виборах до Верховної Ради України. За даними Національного екзит-полу, до парламенту 9-го скликання потрапляють п'ять партій

21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори, які призначив президент Володимир Зеленський у свої перші дні на посаді.

Явка склала 49,84%. І це найнижчий показник за всю історію парламентських виборів в Україні.​

Наразі триває підрахунок голосів.

Звіт місії міжнародних спостерігачів: вибори – ефективні, з повагою до свобод, але зі зловживаннями.

Про це йдеться у спільному звіті місії міжнародних спостерігачів від Бюро ОБСЄ з Демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ), Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї НАТО, а також Європейського парламенту.

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні заявляє, що виборчий процес в Україні пройшов з повагою до основних свобод.

Аналітичний центр зі США «Міжнародний республіканський інститут» (IRI) визнав позачергові парламентські вибори в Україні 21 липня добре проведеними, попри незначні порушення, які спостерігалися в день голосування. Проблемою для українських виборів в IRI назвали вплив Кремля. Через продовження окупації Росії на частині української території – в Криму і на Донбасі, виборчі органи не змогли провести вибори у всіх регіонах країни, і 16 відсотків українців не змогли проголосувати.

П’ять головних висновків із парламентських виборів в Україні наводить кореспондент Радіо Свобода / Радіо Вільна Європа Крістофер:

  • Історичний мандат для реформ.
  • Коаліції не потрібно.
  • Найбільша зміна складу парламенту в історії.
  • Звичні партії ослабли, та не зникли.
  • Попередження про зростання проросійських партій були перебільшені.

Центральна виборча комісія підрахувала на 19:00 за київським часом майже 80 відсотків протоколів на позачергових виборах до Верховної Ради України.

Перше місце, за цими даними, посідає партія «Слуга народу» (42,81%), яка зможе сформувати однопартійну більшість – попередні дані ЦВК.

Значно відстають від лідера «Опозиційна платформа – За життя» (12,98%), «Європейська солідарність» (8,34%), «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (8,09%), партія «Голос» (6,09%).

Наразі першою серед політичних сил, які до парламенту не потрапляють, є «Радикальна партія Олега Ляшка» (3,89%), далі йдуть «Сила і честь» (3,78%) та «Опозиційний блок» (3,18%).

Ці дані в цілому збігаються з результатами, які оприлюднили соціологи Національного екзит-полу увечері 21 липня, за якими до Верховної Ради України 9-го скликання потрапляють:

  • «Слуга народу» – 44,2%;
  • «Опозиційна платформа – За життя» – 11,4;
  • «Європейська солідарність» – 8,8%;
  • «Батьківщина» – 7,4%;
  • «Голос» – 6,5%

За оновленими даними ЦВК далі стежте на сайті Центральної виборчої комісії.

За даними МВС, досі не відкрились дві дільниці: передають документацію.

Активісти з «Комітету виборців України» повідомляють про незаконну агітацію у день виборів. За оцінкою спостерігачів організації найбільше матеріалів незаконної агітації поширюється від імені політичних партій («Слуга Народу», «Опозиційна платформа за Життя», «Опозиційний блок»). Також наявні матеріали ще від імені 5 політичних сил (Аграрна партія України, ВО «Свобода», «Голос», «ЄС», ВО «Батьківщина») і низки кандидатів у одномандатних округах.

Окрім явних агітаційних матеріалів, КВУ також повідомляє про приховану агітацію.

«Так, на Хмельниччині у селі Шатава (ДВК №680348) члени виборчої комісії мають на одязі прикріплені значки із зображенням соняшника, що є елементом символіки партії «Опозиційна платформа За життя». У той же час спостерігачі від «Слуги Народу» часто одягнуті в брендовані зелені футболки, що відповідає партійним кольорам цієї політичної сили», – йдеться у повідомленні на фейсбук-сторінці організації.

Ось так голосують українці в Австралії.

І як свідчить громадський активіст Роман Тимоцко, у Південній Кореї також не лишаються осторонь волевиявлення.

Голосування триває і за кордоном. Ось які кадри публікує посол України у Польщі Андрій Дещиця.

Користувачі також опублікували відео з відриття дільниці у Варшаві. На ньому видно, що з вікна вивісили банер на підтримку українського режисера Олега Сенцова, ув'язненого з політичних мотивів у Росії.

У Києві на дільницях наразі великих черг не спостерігається.

Тим часом, деякі політики вже встигли проголосувати.

Зокрема, це Дмитро Разумков зі «Слуги народу».

Також Юлія Клименко та Ярослав Юрчишин з «Голосу».

А також чинна депутатка, а також кандидатка від «Батьківківщини» Юлія Тимошенко.

Голосування почалося о 8:00. За даними МВС, однак, станом на 9:00 не запрацювали вісім виборчих дільниць. Про це на брифінгу повідомив журналістам перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

«На час відкриття виборчих дільниць весь особовий склад приступив до виконання своїх обов’язків. Ми відпрацювали алгоритми дій на всі непередбачувані ситуації. І готові реагувати на будь-які виклики. Станом на 9 ранку не відкрито вісім дільниць і 16», – заявив він.

Сергій Яровий
Сергій Яровий

XS
SM
MD
LG