Що відомо про Біблії, на яких складатиме присягу США Дональд Трамп
Інавгураційний комітет повідомив, що під час Дональд Трам складатиме присягу 47-го президента США на двох бібліях: Біблії Лінкольна і Біблії, подарованій матір'ю.
Біблія Лінкольна – це та Біблія, на якій у 1861 році склав присягу 16-ий президент США Авраам Лінкольн. Після того її використали ще тричі: двічі президент Обама та президент Трамп під час своєї першої інавгурації.
Біблію, яку Дональду Трампу подарувала мати, він отримав у 1955 році, коли закінчив недільну початкову школу у Першій пресвітеріанській церкві на Джамейці (входить до району Квінз Нью-Йорка).
Чого очікує український бізнес від США під керівництвом Трампа? Опитування
Переважна більшість (77%) представників бізнесу очікують продовження підтримки України з боку США або її збільшення, тоді як 23% прогнозують зменшення підтримки, свідчать дані опитування «Ведення бізнесу в воєнній Україні. Січень 2025», проведеного Американською торговельною палатою в Україні спільно з компанією-членом Citi Україна.
Результати опитування, оприлюдненого 20 січня, в день інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа, показали, що 61% респондентів відповіли, що вважають можливим припинення вогню у 2025 році, 31% – мають сумніви, а 8% – очікують ескалації на фронті. Водночас 81% компаній-членів Палати впевнені, що припинення вогню матиме позитивний вплив і сприятиме підвищенню бізнес-активності у 2025 році.
Більше читайте тут
Як проходитимуть інавгураційні заходи у Вашингтоні?
- Як очікується, кортеж новообраного президента США Дональда Трампа прибуде на урочистості до Капітолію о 10:30 ранку (о 17:30 за Києвом).
- Після цього у Конгресу прозвучить офіційне оголошення про прибуття обраних президента США Дональда Трампа і віцепрезидента Джей Ді Венса.
- Приблизно о 18 годині за Києвом Дональд Трамп складе присягу 47-го президента США всередині центральної Ротонди у Капітолії (через рекордно низьку температуру головні інавгураційні заходи перенесли зі свіжого повітря під дах).
- Інавгураційний комітет Трампа-Венса повідомив 17 січня, що Дональд Трамп складатиме присягу на вірність американському народові на Біблії Лінкольна і своїй Біблії, яку йому подарувала мати
- Після присяги президентський кортеж вирушить до Білого дому, там 47-й президент США Трамп проведе першу зустріч зі своїми радниками та підпише перші укази.
- Після цього президент Трамп і перша леді Меланія Трампа привітають учасників параду, що проходитиме вулицями столиці на честь інавгурації новообраного президента країни.
- Увечері у Вашингтоні мають пройти кілька балів на честь нового президента: Бал військових, Бал свободи (на якому очікується до 12 тисяч людей), а також Бал благодійників нового глави держави, для донорів, членів нової команди та уряду, друзів. Дональд Трамп відвідає кожен із них.
- 21 лютого у Національному соборі Вашингтона відбудеться богослужіння за нового президента, в якому, як очікується, візьмуть участь майже 2, 5 тисячі запрошених.
Окрім цього вдень 20 січня, який ще є Днем правозахисника Мартіна Лютера Кінга, у Вашингтоні має пройти акція, яку оголосив відомий американський захисник прав чорношкірих за соціальну справедливість, політичний активіст і проповідник Ел Шарптон.
Трамп не запросив на інавгурацію Зеленського. І Урсулу фон дер Ляєн? А кого запросив?
Обраний президент США Дональд Трамп запросив на інавгурацію лідера Китаю Сі Цзіньпіна, прем’єр-міністрку Італії Джорджію Мелоні, президента Аргентини Хав’єра Мілея, прем'єра Угорщини Віктора Орбана. Хоча угорські ЗМІ повідомляють, що Орбан не зможе приїхати.
Щодо очільників Китаю, то вони ніколи в історії ще не були присутні на інавгурації президентів США. Цього разу Сі Цзіньпін, у відповідь на запрошення Трампа, відправив до Вашингтона віцепрезидента Хана Чжена і міністра закордонних справ Вана Ї.
На інавгурації будуть і міністр закордонних справ Індії Субрахманьям Джайшанкар та міністр закордонних справ Японії Такеші Івая.
Президента України Володимира Зеленського до США не запрошували. Оглядачі пишуть, що це може вказувати на бажання Трампа мати кращі умови для початку діалогу з Путіним, якого теж на інавгурацію не запросили.
Не буде на інавгурації і президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн та інших очільників ЄС.
Серед запрошених європейських політиків британський популіст Найджел Фарадж, французький ультраправий політик Ерік Земмур, бельгієць Том Ван Грікен та колишній прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
Трамп хоче у перші дні після інавгурації поговорити з Путіним про Україну
Майбутній радник новообраного президента США Дональда Трампа Майк Волтц назвав три «ключові частини» плану, як зупинити війну Росії проти України.
В інтерв’ю на телеканалі CBS 19 січня він запевнив, що Трамп «рішуче налаштований» домогтися завершення російської агресії проти України.
«Я не збираюся забігати наперед у всіх цих речах, але я скажу вам ключові частини. Номер один: кого ми посадимо за стіл переговорів? По-друге, як нам привести їх до столу переговорів? І по-третє, які рамки угоди? Президент Трамп чітко каже, що цю війну потрібно припинити. Я вважаю, що всі мають погодитися з цим», – сказав Волтц.
Він наголосив, що «це окопна війна часів Першої світової війни…, але з наслідками ескалації Третьої світової війни».
Напередодні телеканал CNN із посиланням на джерела повідомив, що Трамп доручив помічникам організувати телефонну розмову з російським лідером Володимиром Путіним. За їхніми словами, новообраний президент США хоче поспілкуватися з президентом РФ у перші дні після інавгурації, щоб обговорити особисту зустріч. Як стверджується, у Трампа сподіваються швидко розпочати роботу над врегулюванням війни Росії проти України.
За словами майбутнього радника з нацбезпеки Трампа Майка Волтца, його розмова з Путіним очікується найближчими днями або тижнями.
Радіо Свобода транслюватиме промову Дональда Трампа наживо із перекладом українською
Отже, 20 січня 2025 року (орієнтовно о 18-ій години за Києвом) обраний президент США Дональд Трамп складе присягу в Ротонді Капітолію, а після цього виголосить свою першу промову на посаді 47-го американського президента.
Дивіться наживо у програмі Свобода Live:
Маск, Цукерберг, Безос та інші ...на інавгурації Трампа
На інавгурації Дональда Трампа будуть найвідоміші представники американської техноіндустрії, зокрема власник X і Tesla Ілон Маск, засновник Meta Марк Цукерберг та засновник Amazon Джефф Безос.
На інавгурацію також приїде французький мільярдер і технологічний підприємець Ксав’є Ніль.
За повідомленнями, запрошення також отримали генеральні директори Apple, OpenAI, Uber і TikTok.
Деякі з цих компаній зробили внески до інавгураційного фонду Трампа, який зібрав понад 170 мільйонів доларів – рекордну суму.
Кремнієва долина, центр американської технологічної індустрії, обережно реагувала на несподівану перемогу Трампа у 2016 році. Тоді Маск, який зараз є одним із найбільших донорів Трампа у виборчій кампанії 2024 року, підтримував його суперницю Гілларі Клінтон.
Експерти вважають, що зміна ставлення Кремнієвої долини пов’язана з бажанням мати вплив на регулювання техноіндустрії та питання тарифів.
Метью Даллек, професор політичної історії Університету Джорджа Вашингтона, вважає, що технокомпанії прагнуть уникнути нових тарифів, які можуть вплинути на їхній бізнес.
У прощальній промові 15 січня Джо Байден попередив про «небезпечну олігархію», що загрожує демократії.
«Мене непокоїть небезпечна концентрація влади в руках небагатьох заможних людей», – сказав Байден, не називаючи імен.
Вважається, що Ілон Маск, найбагатша людина світу, має значний вплив на Трампа. Обраний президент призначив Маска керівником комісії, яка займатиметься покращенням ефективності роботи американського уряду, включаючи скорочення видатків, які вважаються марнотратними.
Більше про це читайте тут
Трамп запросив іноземних лідерів на інавгурацію
Дональд Трамп стане першим за понад століття президентом, який запросив іноземних лідерів на церемонію складання присяги. Зазвичай на такому заході присутні лише іноземні дипломати та посли.
«Це незвично, коли на інавгурації присутні іноземні лідери, оскільки ця подія сприймається як внутрішньополітична», – зазначив Кейсі Маєрс, професор Вірджинського технологічного інституту, який досліджує взаємодію між звʼязками з громадськістю та політикою.
Більше читайте тут
20 січня 2025 року – День інавгурації 47-го президента США
Церемонія інавгурації має розпочатися 10:30 за Вашингтоном (17:30 за Києвом), коли кортеж обраного президента Дональда Трампа прибуде до Капітолійського пагорбу.
Дональд Трамп має скласти присягу 47-го президента США і виголосити свою інавгураційну промову.
Синоптики прогнозують цього дня у Вашингтоні буде дуже морозно, температура може опуститися нижче - 16 градусів, і тому головні події церемонії, ймовірно, перенусуть із відкритого простору у приміщення.
Принаймні сам Трамп написав про це у соцмережі Truth Social: «Я розпорядився, щоб інавгураційна промова, молитов та інші промови, виголошувалися у Ротонді Капітолію Сполучених Штатів».
Попри рекордно низькі температури у столиці США цього дня збирається велика кількість людей. Об'єднаний комітет Конгресу з інавгураційних церемоній повідомив, що станом на 13 січня роздав конгресменам 220 тисяч квитків для входу на територію, прилеглу до Капітолія. Конгресмени роздають ці квитки, кожен у своєму штаті. З огляду на несприятливі погодні умови, поки важко спрогнозувати скільки людей зможуть прийти.
Квитки надрукували із багатьма елементами захисту, зокрема вони мають кольорове кодування.
Ті, хто не отримали квиток, зможуть спостерігати за дійством із окремих частин території Національного молу.
У 2017 році, коли Дональд Трамп впершу був обраний на посаду президента США, на інавгурацію прийшли близько пів мільйона людей.