Доступність посилання

Як 155-та бригада ЗСУ «Анна Київська» воює під Покровськом


Українські бійці 155-ї окремої механізованої бригади стоять біля військової техніки під час навчань у Франції
Українські бійці 155-ї окремої механізованої бригади стоять біля військової техніки під час навчань у Франції
Андрій Кузаков

155-та бригада ЗСУ «Анна Київська», яку почали формувати навесні 2024 року і яка кілька місяців тому стала фігуранткою великого скандалу, – наразі на одній з найважчих ділянок фронту – під Покровськом у Донецькій області. Так вирішило командування. На позиціях 155-ї бригади побував кореспондент телеканалу «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки». І ось що побачив і почув.

Коли формувалася 155-та бригада ЗСУ «Анна Київська», передбачалося, що стане особливим, елітним підрозділом. Але ще до того, як бригада опинилася на передовій, її, за даними ЗМІ, самовільно залишили 1700 військовослужбовців, або близько третини солдатів. Із бригади тікали як у Франції, де проходило навчання українських військових, так і в самій Україні.

У січні 2025 року Печерський районний суд Києва заарештував на два місяці колишнього командира 155-ї бригади полковника Дмитра Рюмшина за звинуваченням у «бездіяльності у бойовій обстановці» (частина 4 статті 426 КК). За версією слідства, Рюмшин не реагував на правопорушення у його підрозділі, зокрема на самовільне залишення військової частини його бійцями. Сам Рюмшин провину не визнає.

Віднедавна – 155-та бригада на Покровському напрямку, згідно з рішенням командування.

Геннадій – один із військових 155-ї бригади ЗСУ. Він каже, що знає тих, хто з неї втік, але їх не засуджує.

«Напевно, у них на те були причини. Я нікого не засуджую, ситуації бувають різні», – зауважує він.

Його товариш по службі Петро додає, що, позбувшись дезертирів, бригада, можливо, стала навіть кращою. «Ті, хто хотів втекти, втекли. Хто хотів залишитися – залишилися, – каже він. – Кожна людина вибирає свій шлях, куди йому йти і де залишатися. Зараз бригада вже сформувалася нормальна, вже всі акліматизувалися, більшість людей зрозуміли, що робити. Якщо два місяці тому ми були бригадою, яка фактично з нуля прийшла на фронт і нічого не знала, то зараз ти вже знаєш, що робити, як робити. Ми вже набралися бойового досвіду. Наскільки мені відомо, я не бачу, щоб люди йшли з бригади зараз».

Геннадій із гордістю додає, що їхні бійці на Покровському напрямку вже брали в полон російських солдатів.

155-та бригада воює здебільшого на французькій техніці, наприклад, на колісних танках. Саме тому її навчання проходили на полігонах у Франції.

Франция передаст Украине бронемашины AMX-10
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Петро та Геннадій готують машину до виїзду. Вони пояснюють, що танк потрібен для того, щоб виїхати ближче до російських позицій і відпрацювати по окопах противника і його піхоті або російських укріпленнях. Роблять вони це щодня кілька разів. Колісний танк маневрений та швидкий, але його броня легка, каже Петро. Тому діяти, за його словами, треба швидко: на Покровському напрямку у небі дуже багато російських дронів-камікадзе.

«Поки що вона мене виручала, але були екіпажі, яких підбили», – поплескує він свою бойову машину.

За даними українського Генштабу, зараз на Покровському напрямку відбувається приблизно третина всіх зіткнень між російською та українською арміями.

XS
SM
MD
LG