Церква Святої Трійці у Вільнюсі
Взагалі, як стверджують історики, князі Острозькі зробили чималий внесок у розбудову Великого Литовського князівства. Особливу роль відіграв Костянтин Острозький, Гетьман Український та Литовський, староста вінницький і брацлавський, знаний полководець, державний діяч і меценат.
Він виділив чималі кошти на побудову храму Святої Трійці, поруч з якою розташувався василіанський монастир. Ці будівлі люблять фотографувати туристи, адже у них змішано готику, бароко і візантійський архітектурний стилі.
У Церкві Святої Трійці правлять українською
Старий Вільнюс - мальовниче місто
У 1513 році на чолі війська князівства князь Острозький здобув перемогу над московським військом під Оршею. Роком пізніше, на знак подяки за перемогу, він будує дві церкви у Вільнюсі. Перша – це мурована церква Пресвятої Трійці, із дзвіницею. Ця церква збереглася до нашого часу, і саме у ній до цього дня лунають богослужіння українською мовою.
Інша церква, збудована на кошти князя Острозького — храм Святого Миколая Чудотворця,вона досі зберігається у гарному стані. Родина князів Острозьких також фінансувала побудову корпусів Вільнюського університету, в яких і нині навчаються студенти.
Тож, якщо хтось блукатиме увечері вуличками старого Вільнюса і відчує раптом, як з дворику василіанського монастиря чи з університетського подвір’я війнув сильний порив вітру, не треба дивуватись або лякатись: це дух Костянтина Острозького гуляє кам’яницями литовської столиці, до побудови яких він спричинився за свого земного життя.