Площа у Болоньї – місце студентських
тусовок
Вулицями міста
Університет утворився на основі болонської юридичної школи, і тривалий час серед основних предметів було римське і канонічне право. Теологію, медицину і філософію почали викладати згодом, але студентів, однак, вважали майбутніми юристами.
Пам''ятають про Юрія Дрогобича та Максима Березовського
Саме у Болонському університеті з’явилося поняття universitas – вільні товариства викладачів та учнів. Колективи студентів щороку обирали ректорів, яким підпорядковувалися професори. Наприкінці XV століття (1481-1482) цю найважливішу тоді посаду в університеті обіймав майбутній український науковець.
Культуролог Марія Винарчик розповіла Радіо Свобода: „Такий колектив студентів і обрав студентським ректором Юрія Дрогобича: був ректор університету, а Дрогобич був як представник студентів. Пам’ятної дошки Дрогобичу тут немає, хоча про нього у Болонському університеті знають”.
Італійське місто пам’ятає і композитора Максима Березовського – українського майстра хорового стилю у духовній музиці XVIII століття. Зусиллями українських іммігрантів у бібліотеці Болонської філармонії відкрита меморіальна дошка на честь композитора.
Марія Винарчик: „І Березовський, і Бортнянський грали у місцевому оперному театрі. А Березовський тут (у Болоньї) мав дві улюблені церкви, де проходили конкурси органної музики, там Максим Березовський бачив 14-річного Моцарта”.
Освітній Болонський процес
Нині Болонья відома як центр освітнього Болонського процесу, до якого входять понад 40 держав Європи включно з Україною. Болонський процес, започаткований у червні 1999 року, покликаний підвищити конкурентоспроможність європейської системи освіти та науки. Останні 20 років вона суттєво поступається американській системі. Країни-члени Болонського процесу працюють над створенням єдиного європейського освітнього простору, де діятимуть єдині вимоги до визнання дипломів про освіту і працевлаштування.