На окупованих територіях з 1 жовтня почався призов на строкову службу до російської армії. Напередодні, 30 вересня, президент Росії Володимир Путін підписав відповідний указ. Згідно з документом, з російських та окупованих регіонів призвати цього разу збираються 133 тисячі чоловік.
Так званий губернатор захопленої частини Херсонщини Володимир Сальдо у своєму телеграм-каналі зазначив, що призову підлягають чоловіки віком від 18 до 30 років, які мають російські паспорти. Їх будуть сповіщати повістками особисто під розписку чи рекомендованими листами. Осінній призов буде тривати до 31 грудня цього року. Термін служби строковиків складає 12 місяців. Сальдо зазначив, що вони начебто не служитимуть у зоні бойових дій і не братимуть участь у війні.
У Центрі національного спротиву нагадали, що вперше призов до армії РФ на окупованих територіях відбувся восени минулого року. Тоді, як і зараз, новобранцям обіцяли що їхня служба не буде пов’язана із участю у бойових діях. Втім, як показала практика, більшість строковиків були змушені підписати контракти з міністерством оборони Росії і продовжувати воювати проти України.
Як на окупованих територіях проходить призов до російської армії? Чим це загрожує місцевим жителям? Як на окупованих територіях агітують долучатися до армії РФ, і чи можна цього уникнути?
Ці та інші актуальні питання в проєкті «Новини Приазов’я» обговорює ведуча Юлія Щетина.
Форум