Тут можна дізнатися кого Україна очікує визволити з полону 16 квітня:
Щодо кількості: за даними українського омбудсмена, угруповання «ДНР» має передати Україні ДЕВ’ЯТЬОХ незаконно утримуваних в’язнів, а угруповання «ЛНР» -- ДЕСЯТЬОХ. Усього таким чином повернуться 19 українців.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що обмін почався «у першій локації – КПВВ Майорськ».
Вона також зазначила, що поширення коронавірусу мало свій негативний відбиток на переговорний процес, а також, що всі звільнені пройдуть спеціальну обсервацію.
«Безумовно, карантині обмеження суттєво вплинули на переговорний процес. Він був важким. Але, як бачимо, спільні зусилля всіх, хто був залучений до цієї важливої роботи дали свій результат. Наші громадяни пройдуть обов’язкову обсервацію у спеціально визначеному для цього місці. Вони будуть забезпечені всім необхідним, зокрема, медичним контролем, харчуванням, одягом і засобами зв'язку», – додала омбудсмен.
Першим про початок обміну на Донбасі повідомив Офіс президента України. Очікували, що обмін має відбутися до Великодня – тобто, до 19 квітня. У середу віцепрем'єр Олексій Резніков сказав, що обміну варто очікувати 16 або 17 квітня. Отже, обмін відбувається все ж у четвер, 16 квітня.
«Україна повертає 19 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях. З огляду на карантинні обмеження, які наразі діють у державі, після повернення звільнені українці направляться на обов’язкову обсервацію.
Взаємне звільнення утримуваних осіб відбувається у рамках формату «всіх на всіх». Для президента України Володимира Зеленського та для української влади загалом цінним є кожен, кого незаконно утримують на окупованих територіях чи в іншій країні.
Україна має визволити всіх своїх громадян.
Це вже третій етап звільнення за каденції Володимира Зеленського. Перший відбувся у вересні минулого року, коли додому повернулися 35 українців, під час другого – у грудні – повернулися 76 громадян. Нинішнє звільнення демонструє дієвість стратегії Президента та дотримання домовленостей, досягнутих під час саміту в «нормандському форматі» у грудні 2019 року.
Тривають переговори про звільнення українців, які утримуються на території окупованого Криму та в Росії. Слід пам’ятати, що оприлюднення у ЗМІ імен тих, кого Україна намагається повернути, ускладнює процес їхнього включення до списків на звільнення.
Попри поширення коронавірусу та початок глобальної економічної кризи, президент Володимир Зеленський продовжує роботу над досягненням миру на Донбасі, поверненням людей і територій на умовах України», – мовиться в повідомленні.