Єгипет залишила понад половина українських туристів – посол Микитенко
Ще 15 березня в Єгипті відпочивало понад 30 тисяч туристів з України, а станом на ранок 19 березня в Україну вдалося доставити понад половину з них, повідомив Радіо Свобода український посол у Єгипті Євген Микитенко.
«За нашими підрахунками, в Шарм-еш-Шейху залишається близько 12 тисяч українців, у Хургаді – 2 тисячі 300 наших громадян. Усі вони здорові і чекають своїх рейсів. Сьогодні ми очікуємо близько 10–12 рейсів на Шарм, три-чотири рейси будуть на Хургаду», – розповів посол.
Він додав, що «двоє (громадян України – ред.) перебували кілька днів у лікарні, була підозра на наявність коронавірусу, але не підтвердилася ця підозра, і вони відлітатимуть в Україну».
Також Микитенко повідомив, що в кількох готелях Єгипту, закритих на карантин, перебувають 830 громадян України. За словами дипломата, усі вони здорові і впродовж найближчих двох днів будуть доправлені в Україну.
Єгипет оголосив про закриття свого повітряного простору для пасажирських літаків з 12:00 19 березня. Але українські дипломати отримали письмові запевнення єгипетської сторони, що це не стосуватиметься чартерів, які порожніми прилітатимуть до Єгипту, щоб забрати туристів на батьківщину.
Митна служба звернулася до українців – «Не потрібно скуповувати гречку на пів року»
Державна митна служба України (Нова митниця) повідомила, що за перші 17 днів березня було імпортовано майже 160 тисяч тонн продуктів харчування, що на третину більше, ніж за аналогічний період минулого року, а відтак дефіциту продуктів немає.
«Загалом імпорт продуктів харчування склав 158 тисяч тонн вартістю у 211 мільйонів доларі. Це майже 8000 повністю заповнених фур на 20 тонн. Україна робить продуктові запаси, а тому не потрібно скуповувати гречку та консерви на пів року уперед», – йдеться в повідомленні.
У відомстві зазначили, що поінформовані про про черги із вантажівок на кордоні, які утворились внаслідок їх ретельного санітарного огляду та дезінфекції.
«Станом на сьогоднішній ранок, на Ягодині 350 вантажівок стояли на в’їзд до України, 750 – на виїзд; Краковець: 310 – на в’їзд до України, 430 – на виїзд; Рава-Руська: 110 – на в’їзд до України, 360 – на виїзд. Домовляємося із польськими колегами, у якій спосіб можна пришвидшити процес проходження контролю, в тому числі митного, на кордоні. Тим часом перші вантажівки, заблоковані на кордоні Італії та Словенії, повернулися до України», – додали митники.
Росія поспішає побудувати лікарню для лікування пацієнтів з COVID-19
Нову лікарню побудують за межами Москви для лікування пацієнтів з COVID-19.
Десятки робітників із важкою технікою швидко працюють над спорудженням будівельної конструкції у Бабенках, що розташовані приблизно в 50 кілометрах на південний захід від російської столиці.
Міські посадовці заявили, що лікарня на 500 ліжок буде готова в «недалекому майбутньому».
Зараз у Москві пацієнтів з підозрою на новий коронавірус відправляють в інфекційну лікарню містечка Комунарка, поблизу Москви.
Станом на 19 березня Росія підтвердила 147 випадків зараження коронавірусом, 87 з яких у столиці Москві (зафіксована перша смерть).
Кличко заявляє, що Київ організовує розвезення на роботу працівників соцсфери
Київ організовує розвезення на роботу працівників соціальної сфери, повідомив мер столиці Віталій Кличко під час брифінгу: «У Києві на час обмежень для медиків, правоохоронців та працівників підприємств, що забезпечують життєдіяльність нашого міста, ми організовуємо розвезення на роботу».
Він знову заперечив інформацію про можливе часткове відновлення роботи метрополітену: «Вчора деякі люди, які не є фахівцями, не є відповідальними за транспортну галузь, зробили заяви начебто можливе часткове відновлення роботи метрополітену. Що я можу сказати? Це персональна думка цих людей».
Керівник переговорної групи ЄС щодо Brexit захворів на COVID-19
У керівника переговорної групи ЄС з питань Brexit Мішеля Барньє виявили коронавірус. Про це він написав у своєму твітері: «Хотів би повідомити вам, у мене позитивний результат тесту на COVID-19. У мене все добре і я в хорошому настрої. Я дотримуюся всім необхідним інструкцій, як і моя команда. Всім, хто вже постраждав, і тим, хто в даний час знаходиться в ізоляції – ми впораємося з цим разом».
Через поширення коронавірусу у світі Вселенський патріархат 18 березня ухвалив рішення про призупинення всіх божественних літургій, церковних подій та обрядів до кінця березня, йдеться у комюніке Вселенського патріархату.
«Ми повсюдно проголошуємо наше церковне рішення і зобов'язання припинити всі богослужіння, події і обряди, за винятком приватної молитви в церквах, яка залишиться відкритою, до кінця березня. Це обмеження буде пізніше переглянуте, відповідно до розвитку пандемії, викликаної вірусом», – йдеться в документі.
У комюніке також йдеться, що всі патріарші та автономні монастирі будуть продовжувати проводити регулярні богослужіння для своїх чернечих громад, але стороннім паломникам і відвідувачам участь у них забороняється.
Вселенський патріархат звернувся із закликом обмежити поїздки і залишатися вдома задля власної безпеки і захисту інших.
Більшість із приблизно 30 тисяч співробітників Qantas відправлені у вимушену відпустку. 20 березня в Австралії стане чинною заборона на в'їзд іноземних громадян, за винятком тих, хто має дозвіл на проживання.
Раніше один із найбільших світових авіаперевізників, компанія Lufthansa заявила, що значна частина її флоту поки залишиться на землі – 700 із більш ніж 750 літаків.
Lufthansa також скорочує на 20% виплати своєму керівному складу. Перевізник попередив, що якщо пандемія затягнеться надовго, то авіаційна галузь може не впоратися з кризою без суттєвої державної підтримки.
Lufthansa вважається флагманським перевізником Німеччини і найбільшим авіаконцерном Європи, до якого також входять Swiss International, Austrian Airlines і Brussels Airlines. Коментарям її керівництва передували схожі заяви інших представників галузі. Вони також вказували на необхідність державних дотацій через обмеження авіасполучення урядами багатьох країн.
Акції американських авіакомпаній значно подешевшали на торгах 19 березня після того, як адміністрація президента Дональда Трампа запропонувала їм кризові позики на суму 50 мільярдів доларів, але не гранти, на яких вони наполягали.
Американська Delta Air Line – найбільша авіакомпанія світу за низкою критеріїв – напередодні заявила, що залишить на землі понад 600 своїх пасажирських лайнерів, скоротивши число рейсів більш ніж на 70%, поки попит не почне відновлюватися.
«Культурний карантин»: театри, музеї, концерти, які можна подивитися віртуально
Із 17 березня в Україні заборонене проведення масових заходів із участю понад 10 осіб. На карантині офіційно – театри та музеї, скасовуються спортивні заходи та концерти. Проте це не лише українська практика, але й світова. Люди вимушені перебувати вдома. І щоб легше пережити ізоляцію – в усьому світі культурні заклади відкривають свої двері для всіх охочих, хоча і віртуально.
Що можна подивитися?
Де «побувати»?
Який концерт послухати?
Що почитати?
Радіо Свобода зібрало інформацію, як культурно провести вимушений карантин.
Хірургічні маски мають з’явитися в аптечних мережах 20-21 березня – МОЗ
Хірургічні маски мають з’явитися в аптечних мережах 20-21 березня, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Він зазначив, що зараз є заборона експорту й реекспорту вивезення з території України як хірургічних масок, так і інших засобів індивідуального захисту.
«Прем’єр-міністр, міністр економіки зустрічалися з усіма виробниками засобів індивідуального захисту вітчизняними. У них є домовленості, підписані меморандуми, і ми найближчим часом очікуємо на українському ринку значне поповнення засобів індивідуального захисту. У п’ятницю-суботу очікується, що й хірургічні маски повинні з’явитися у вільному доступі в аптечних мережах. Можливо, не у всіх, але напруга буде знята», – розповів Ляшко.
Заступник міністра обіцяє додаткові засоби індивідуального захисту для медиків.
Трактори, трави, горілка, сауни: як глави держав дають неефективні поради для боротьби з COVID-19
Вчені кажуть, що перш ніж з’являться ліки чи вакцина від коронавірусу, мине щонайменше кілька місяців. Тим часом лідери кількох країн запропонували власні засоби боротьби з вірусом. Чи вони кумедні? Можливо. Чи корисні? Зовсім ні.
У МВС розповіли про механізм притягнення до відповідальності за порушення карантину
Санітарні лікарі повідомлятимуть поліцейських про хворих на COVID-19, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у коментарі Радіо Свобода.
«Саме вчора ми проводили селекторну нараду разом з Віктором Ляшком, головним санітарним лікарем, та керівником Національної поліції Ігорем Клименком, щоб погодити процедуру дій. Вона буде виглядати так: санітарні лікарі, встановивши факт, що особа є хворою, будуть направляти інформацію про таку особу в поліцію. І поліція вже може фіксувати, чи були порушення карантину, чи ні», – розповів Геращенко.
Він висловив сподівання, що громадяни, «розуміючи ту страшну загрозу, яка зараз є над Україною, будуть дотримуватися закону і контролювати самі себе».
«Якщо будуть брутальні випадки порушення карантину, якщо, наприклад, пан Шахов (захворілий народний депутат Сергій Шахов – ред.) захоче виїхати в місто гуляти і з кимось спілкуватися, він буде відповідати за законом. Буде штраф або, якщо буде встановлено, що хтось навмисно заразив інших, то буде кримінальна відповідальність», – додав Геращенко.
Заступник міністра наголосив, що до відповідальності будуть притягати осіб, які будуть виходити з дому, попри хворобу: «Наше завдання – задушити епідемію із самого початку. Тому так важливо, щоб всі, хто контактував з особами, які точно хворі, самоізолювалися. Навіть якщо ви не пройшли тест – будьте вдома. І почекайте. Ті особи, по яких встановлено точно, що вони є хворими на коронавірус і по яких прийняте рішення, що вони повинні перебувати вдома, а також ті особи, які контактували з хворими на коронавірус і які попереджені у встановленому законодавством порядку про те, що їм краще бути на самоізоляції, так, вони будуть притягатися до відповідальності [за порушення карантину]».
У Києві через загрозу поширення коронавірусу правоохоронці разом з представниками санітарної служби провели перевірку одного з продуктових ринків та виявили перших порушників:
Із Праги потягом виїжджають додому 900 українців – посол Перебийніс
Зі столиці Чехії Праги потягом виїжджають 900 громадян України, повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс у твітері: «У Празі здійснюється посадка 900 громадян України на потяг до Перемишля/Львова/Києва в рамках евакуації громадян України з Чехії».
На Дніпропетровщині поліція склала 5 адмінпротоколів на порушників урядової постанови щодо протидії коронавірусу – на підприємців, які не зачинили крамниці, та водіїв, які перевозять по більше ніж 10 пасажирів. Про це повідомив заступник начальника обласної поліції Володимир Богоніс.
За його словами, перевіркою виконання постанови займаються мобільні групи, які їздять населеними пунктами. Протоколи складають за статтею 44-3 Кодексу України про адмінпорушення.
«Складаємо адмінпротоколи за статтею 44-3. Складаємо і на водіїв, які возять громадян більше 10, і на власників магазинів, які не виконали урядову постанову. Хочу нагадати, що не є не примха, це постанова Кабінету міністрів, де є чіткий перелік», – сказав Володимир Богоніс.
Разом з тим голова профспілки автомобілістів і автоперевізників Дніпра Михайло Тонконогий у коментарі Радіо Свобода зазначив, що покарати за порушення пункту урядової постанови щодо обмеження пасажирських перевезень неможливо.
«Уряд ухвалив постанову, Верховна Рада ухвалила закон, але внести зміни ні до КПК, ні до Кримінального кодексу, ні до Кодексу про адмінпорушення, до закону «Про поліцію» щодо відповідальності за це вони не спромоглися. Є норма закону, але як її виконати – не відомо. Тому відповідальності де-факто не існує», – сказав Михайло Тонконогий.
Депутат Шахов повідомив, що на COVID-19 захворіла і його дружина
Депутат Верховної Ради Сергій Шахов, про захворювання якого на коронавірусну інфекцію COVID-19 стало відомо 18 березня, заявив, що ця ж хвороба діагностована і в його дружини.
«Так, справді є підтвердження тестів, чекаю на офіційний документ, що захворіла дружина», – сказав Шахов у прямому включенні у фейсбуці.
На Запоріжжі поліція почала притягати до відповідальності порушників карантинних заходів
19 березня поліція почала фіксувати та притягати до відповідальності порушників карантинних заходів у Запорізькій області. Наразі в регіоні вже складено п’ять відповідних адмінпротоколів та направлено їх до суду. Про це під час спеціального брифінгу у Запорізькій облдержадміністрації повідомив заступник начальника головного управління Національної поліції у Запорізькій області Павло Карабута, передає кореспондент Радіо Свобода.
Перший випадок коронавірусу зафіксовано у Житомирі – мер
Мер Житомира Сергій Сухомлин повідомив про перший випадок інфікування коронавірусом у місті.
За його словами, 56-річний чоловік нещодавно повернувся з Австрії.
«Стан більш-менш нормальний, будемо надавати надалі всю інформацію», – зазначив мер.
Кулеба розповів, як забиратимуть українців з кордону між Польщею та Чехією
Польська залізниця довезе українців з кордону між Польщею і Чехією до Перемишля, звідти їх забере «Укрзалізниця», повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю Радіо Свобода.
«Наведу приклад дуже простий. Розмова президента України з президентом Польщі. Яке питання ми там вирішували? Щоб поляки дозволили транзит українців, які стоять на кордоні між Чехією і Польщею, до кордону з Україною. Польща не дозволяє транзит автомобілем, але ми з ними знайшли модель, за якою потягом польська залізниця довезе українців до Перемишля, а звідти вони сядуть на потяги «Укрзалізниці» і ми їх завеземо в Україну», – сказав Кулеба.
МОЗ підтверджує ще два випадки захворювання на COVID-19
Ще двох хворих на коронавірусне захворювання виявили 19 березня, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
«Сьогодні, 19 березня, лабораторно підтверджено 2 (два) нові випадки інфікування COVID-19: один випадок у місті Києві, ще один – у Житомирі. Пацієнти ізольовані, їм надається симптоматичне лікування», – йдеться в заяві відомства.