МОЗ закликає залишатися вдома і обіцяє інформацію через смс
МОЗ України, мовиться у зверненні у фейсбуці, закликає уникати відвідування місць масового скупчення і за можливості залишатися вдома, щоб убезпечитися від інфікування респіраторними захворюваннями, зокрема коронавірусним захворюванням COVID-19. «Самоізоляція – найефективніший спосіб боротьби з поширенням коронавірусної інфекції в усіх країнах, де її було зафіксовано», – нагадали в МОЗ.
«Стань прикладом для інших, поділися закликом #ЗалишаюсяВдома через рамку для фото у фейсбуці від МОЗ України», – пропонують також у міністерстві.
«МОЗ закликає піклуватися про власне здоров’я та стати прикладом для інших… МОЗ нагадує – прості правила рятують життя: не забувайте регулярно і ретельно мити руки з милом і тримайте дистанцію. Будьте пильними і піклуйтеся про своє здоров’я, обов’язково зверніться до лікаря у разі поганого самопочуття», – мовиться в повідомленні.
Іншим дописом МОЗ повідомляє, що буде інформувати населення про заходи боротьби з коронавірусом за допомогою СМС-повідомлень.
Британія створила особливий відділ для протидії дезінформації з Росії щодо коронавірусу
У Великій Британії заснували спеціальну урядову структуру, яка має на меті протидіяти і викривати російську дезінформацію щодо розповсюдження коронавірусу. Все це стало наслідком звинувачень, які пролунали у США на адресу Москви після того, як Кремль почав поширювати теорії змови про те, що вірус було створено як різновид біологічної зброї. Представники британського уряду заявили, що захист країни від спрямованої кампанії дезінформації, кібернетичного втручання і роздмухування паніки постають нині одним із першочергових завдань для керівництва Сполученого Королівства.
Більше про це у матеріалі кореспондента Радіо Свобода із Лондона.
Італія на 2 місці у світі після Китаю за кількістю нинішніх інфікованих – їх тепер майже 15 тисяч, померлих понад 1200. Лише за останню добу число заражених зросло на 2 тисячі. У відділеннях інтенсивної терапії перебувають 10% хворих. На вихідних експерти прогнозують сплеск інфікованих у південно центральній частині Італії. Експерти побоюються можливого спалаху на вихідних.
У п'ятницю на півночі у провінції міста Брешія померла перша громадянка України з діагнозом COVID19.
В умовах карантину у Римі працює кореспондентка Радіо Свобода Наталка Кудрик. У програмі «Свобода за тиждень» вона розповіла про ті аспекти, про які не завжди дізнаєшся з новин.
Польща закрила свої кордони для іноземців на 10 днів
З 15 березня Польща закрила свої кордони для іноземців на 10 днів, повідомило польське Міністерство закордонних справ.
«Усі громадяни Польщі, які зараз перебувають за межами країни, зможуть повернутися до Польщі. Однак вони підлягатимуть обов'язковому домашньому карантину протягом 14 днів. Ми призупиняємо міжнародні пасажирські авіаційні та залізничні сполучення, але вантажний транспорт продовжить роботу. Товари будуть експортуватися і імпортуватися без перешкод», – розповіли в МЗС Польщі.
Водночас до Польщі зможуть в’їжджати дружини та чоловіки громадян Польщі, діти польських громадян, особи, що мають Карту Поляка, право на постійне або тимчасове проживання в Польщі або дозвіл на роботу.
Як Білл Ґейтс та інші мільярдери у світі допомагають боротись із пандемією
Деякі з найбагатших людей світу активно допомагають долати пандемію коронавірусу COVID-19 та жертвують чималі суми, – пише Forbes.
Фонд співзасновника Microsoft Білла Ґейтса та його дружини Мелінди оголосив про виділення 100 мільйонів доларів на програму визначення, ізолювання та викорінення вірусу. Фонд зараз розробляє тестові набори, що дозволятимуть перевіритись на наявність коронавірусу в себе вдома, – їх відправлятимуть поштою, а результат буде відомий за два дні. Крім того, Ґейтс вирішив залишити раду директорів Microsoft, щоб присвятити більше часу фондові та благодійній роботі.
Тим часом, безкоштовно поширити тестувальні набори фонду Ґейтсів у Сіетлі (одному з епіцентрів пандемії у США) пропонує Amazon Джеффа Безоса.
Засновник Alibaba Джек Ма надав 14 мільйонів доларів на розробку вакцини від вірусу, а також пожертвує 500 наборів для тестування й мільйон медичних масок для США.
Інвестор-мільярдер Кен Гріффін надасть 7.5 мільйона доларів найбільш ураженим китайським провінціям.
Тед Леонсіс, власник хокейних і баскетбольних команд та спортивних арен у США заявив, що заплатить повну зарплату за березень усім працівникам попри те, що численні спортивні змагання скасовані.
А керівник Airbnb Браян Ческі повідомив, що всі користувачі сайту, які забронювали собі житло й змушені скасувати подорожі, зможуть анулювати бронювання й отримати компенсацію.
Спецрейсом з Італії до України прибудуть 125 людей – Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що спецрейсом літака компанії SkyUp Airlines з Італії до України в неділю, 15 березня прибудуть 125 осіб.
Як повідомив він на брифінгу, йдеться про пасажирів двох автобусів, які застрягли на кордоні Італії зі Словенією.
Кулеба уточнив, що, крім 98 пасажирів автобусів, є ще 27 осіб, які через повідомлення консулам виявили бажання повернутися в Україну.
Я за кордоном, а в’їзд в Україну закривають. Що робити?
Із 17 березня Україна закриває авіасполучення та суттєво обмежує подорожі через поширення коронавірусу. Авіакомпанії різко підняли ціни на квитки в ці дати, в перевізників бракує місць – і частина українців не може повернутись додому вчасно.
Володимир Зеленський порадив у такому випадку звертатись до посольств і консульств на місцях, але зараз до них складно додтелефонуватись через перевантажені гарячі лінії.
- Як потрапити в Україну?
- Чи впускатимуть іноземців?
- Що робити, якщо ви не встигаєте повернутись до 17 березня?
Іноземцям заборонено в’їзд в Україну, закриті близько 100 пунктів пропуску, видача віз призупинена
Україна відсьогодні припиняє протягом наступних двох тижнів в’їзд на територію України іноземців та осіб без громадянства, повідомила пресслужба МЗС:
«Заходи набувають чинності з 00:00 16 березня (опівночі з неділі 15 березня на понеділок 16 березня) і триватимуть два тижні до 00:00 3 квітня (за київським часом). Заходи можуть бути продовжені або скасовані після закінчення цього періоду, в залежності від ситуації із глобальним поширенням COVID-19. Винятком будуть іноземні громадяни, які мають дозвіл на проживання в Україні (тимчасовий або постійний), а також, за окремим рішенням Міністерства закордонних справ України, акредитовані працівники іноземних дипломатичних та консульських представництв, представництв міжнародних організацій».
Також Департамент консульської служби МЗС повідомив цієї ночі, що консульські закордонні установи тимчасово припиняють ведення прийому громадян та видачу віз, таке рішення діє вже з 14 березня: «Інформацію про поновлення роботи буде оприлюднено додатково».
У Держприкордонслужбі повідомили, що з 00:00 16 березня тимчасово закриваються близько сотні пунктів пропуску (контролю), ще у майже пів сотні пунктів пропуску тимчасово припиняється пішохідне сполучення.
Перелік тимчасово закритих КПП можна переглянути тут.
«Продовжать працювати пункти пропуску, в яких більша пропускна спроможність. Їх функціонуватиме достатня кількість на кордоні з кожною сусідньою країною, для оформлення, контролю та перевірки громадян і транспорту в умовах обмеженого міжнародного руху (адже усі сусідні країни вводять свої обмежувальні заходи)», – зауважили прикордонники.
Із 17 березня «Укрзалізниця» зупиняє міжнародне пасажирське сполучення на період карантину
«Укрзалізниця» на виконання розпорядження Кабінету міністрів України №288-р призупиняє міжнародне пасажирське залізничне сполучення з 00:00 17 березня (у ніч з 16 на 17) до завершення періоду карантину, спричиненого спалахом гострої респіраторної хвороби COVID-19, або до ухвалення відповідних рішень урядом», – розповіли в пресслужбі компанії.
До цього «Укрзалізниця» зупинила залізничне сполучення зі Словаччиною та Польщею.
Водночас міжнародні вантажні перевезення та внутрішнє пасажирське сполучення здійснюються у штатному режимі.
Міністерство охорони здоров’я повідомило, що в усіх 123 евакуйованих у неділю з Італії пасажирів не виявлено коронавірусу – всі тести показали негативний результат: «Всі евакуйовані зобов’язались здійснити 14-денну самоізоляцію (на час можливого інкубаційного періоду)».
Також у відомстві застерегли від шахраїв, які продають псевдоліки від коронавірусу: «В мережі з’являються рекламні оголошення, у яких пропонується придбати нібито засоби для лікування та профілактики коронавірусу COVID-19. МОЗ України закликає українців не довіряти цій інформації та не купувати сумнівні препарати. У разі підтвердження наявності коронавірусу лабораторними дослідженнями пацієнту в ізоляції надається симптоматичне лікування. Наразі в світі не існує спеціальних ліків від COVID-19».
У МОЗ зазначили, що разом із соцмережею Facebook запускають сервіс миттєвого інформування про коронавірус в Україні: «У стрічці новин автоматично буде з’являтися повідомлення від Facebook з посиланням на урядове джерело з достовірною інформацією. Трохи пізніше з’явиться search modules – сповіщення для тих, хто сам шукає інформацію про коронавірус. Також Facebook підтримуватиме офіційну сторінку Міністерства охорони здоров’я України. Мова сповіщення буде відповідною до налаштувань профілю користувача».
Офіційний вебсайт МОЗ – moz.gov.ua, сайт із відповідями на основні питання про COVID-19 – covid19.com.ua.
МЗС обіцяє допомогти повернутися до України громадянам, які перебувають за кордоном
Міністерство закордонних справ обіцяє допомогти повернутися до України громадянам, які перебувають за кордоном.
У відомстві закликали співвітчизників повернутися додому до 17 березня, коли Україна тимчасово закриє міжнародне регулярне пасажирське сполучення.
«Усім, хто не встигне цього зробити з об’єктивних причин (неможливість придбати квитки на рейси, поважні особисті обставини тощо), Міністерство закордонних справ України рекомендує звернутися до українських консульств. МЗС докладе всіх зусиль, щоб допомогти тим, хто потребує терміново повернутися в Україну до завершення періоду обмежень, повернутися додому», – розповіли в МЗС.
У відомстві додали, що українські мобільні оператори зробили безкоштовними дзвінки на гарячу лінію МЗС у роумінгу (+38 (044) 238-16-57).
У Львові обстежують 4 людей з підозрою на коронавірус – ОДА
В обласну інфекційну лікарню Львова госпіталізували 4 людини з підозрою на коронавірус, повідомила 15 березня пресслужба Львівської облдержадміністрації:
«Проводяться обстеження, аналізи на COVID-19 будуть відправлені у Київ. Реанімаційні палати готові до госпіталізації пацієнтів. Інфекційна лікарня працює в посиленому режимі».
Жодних інших подробиць щодо пацієнтів немає.
Мер Львова анонсував закриття з 16 березня усіх закладів торгівлі, крім продуктових і аптек
Міський голова Львова Андрій Садовий у неділю повідомив, що з понеділка у місті закриють усі заклади торгівлі, крім продуктових, аптек та заправок.
«Офіційне рішення комісії з надзвичайних ситуацій буде прийнято зранку, але готуватись можна вже», – повідомив Садовий у фейсбуці.
Він також додав, що це рішення стосується також усіх закладів громадського харчування.
Всю необхідну допомогу українці із готелів у Єгипті отримають після завершення там карантину – МЗС
Українцям із готелів у Єгипті, які тамтешня адміністрація закрила на карантин через підозри у постояльців на COVID-19, буде надана вся необхідна допомога після того, як карантин завершиться. Про це на брифінгу у Києві заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба:
«Люди сидять на карантині, ми підтримуємо зв’язок. Але, якщо закрили весь готель, то тут без вибору. Щойно карантин завершиться, ми будемо готові надавати їм всю необхідну допомогу. Зараз з ними підтримується зв’язок… Не треба зараз їхати на відпочинок, тому що можна опинитися на карантині в готелі, у який потрапиш... Ті, хто в карантині, зберігайте спокій, дотримуйтеся санітарних правил тому, що вірус однаково працює що на курорті, що в «зимовій» столиці».
Міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець звернувся до українців через коронавірус:
«Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків. Необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб. Лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації. Опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки. Всі планові заходи скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією.
МОЗ активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу оперативного штабу.
Закликаю всіх українців не бути легковажними. Це той час, коли необхідно не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили та допомогти собі, своїм близьким та своїм співгромадянам. Зараз ще є можливість не допустити жахливої трагедії на території всієї України. Успішний досвід інших країн показав, що самоізоляція – найефективніший спосіб попередження поширення хвороби. Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких».
В Одесі призупинили роботу ресторанів, ТРЦ та інших громадських закладів
Рішенням міського голови Одеси від 16 березня в місті для запобігання поширенню коронавірусної інфекції призупинено роботу низки об’єктів громадського користування, повідомила пресслужба мерії Одеси.
«16 березня 2020 року з 00:00 тимчасово зупинити роботу таких об’єктів загального користування, незалежно від форми власності та підпорядкування, з присутністю більш ніж 10 осіб, розташованих у Одесі, до особливого розпорядження міського голови», – йдеться в повідомленні.
Серед закладів, які призупиняють свою роботу вказані кінотеатри, музеї, дитячі розважальні центри, зоопарки, ТРЦ, будівельні ринки, ресторани і заклади громадського харчування, усі магазини, крім продуктових та аптек.
Власників цих закладів попереджають про «персональну відповідальність за невиконання цього розпорядження».
Чехія запровадила заборону вільного пересування через коронавірус
Уряд Чехії запровадив із початку дня 16 березня і до 24 березня заборону на вільне пересування осіб у країні через розповсюдження нової коронавірусної інфекції.
На пресконференції минулої ночі прем’єр-міністр країни Андрей Бабіш повідомив, що заборона не стосується поїздок на роботу і з роботи, необхідних відвідин членів родини, купівлі необхідних продуктів чи поїздок до закладів охорони здоров’я.
«Ми маємо на меті обмежити до мінімуму міжлюдські контакти. Це не заборона виходити з дому і не домашнє ув’язнення», – заявив міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек.
Серед іншого, відповідно до рішення уряду, в крамницях, які лишаються відкритими, на поштах тощо люди мають триматися на відстані принаймні два метри одне від одного і бажано розраховуватися безготівково; ці заклади, зі свого боку, мають забезпечити такі умови.
Урядові органи і установи місцевої влади мають приймати відвідувачів тільки три дні на тиждень, із понеділка до середи, не більш ніж протягом трьох годин на день.
Крім того, буде продовжений термін подачі податкових декларацій за попередній рік – із кінця березня до кінця травня.
Як зазначають чеські засоби інформації, Чехія стала четвертою в Європі країною, яка пішла на обмеження пересування людей через коронавірусну інфекцію, після Італії, Іспанії й Австрії.
На цей час у Чехії через розповсюдження нової коронавірусної інфекції вже був запроваджений надзвичайний стан, що діє від 12 березня. Від 14 березня в країні також закрили крамниці (крім продуктових, аптечних, домашніх потреб, а також електротоварів) і заклади громадського харчування (крім продажу на винос через віконце). Також, відповідно до раніше ухваленого рішення, з 16 березня перекриваються кордони країни, з незначними винятками для окремих категорій подорожніх.
Станом на ранок 16 березня в Чеській Республіці зареєстровано 293 особи з коронавірусом, з них найбільше – 96 осіб у Празі.
Росія закриє кордон із Білоруссю через коронавірус – Мішустін
Росія закриє кордон з Білоруссю для пересування людей через поширення коронавірусу, заявив на оперативній нараді російський прем'єр-міністр Михайло Мішустін. Його слова цитує державне агентство новин ТАСС.
У повідомленні не вказано, з якого дня це станеться.
Білорусь стала 12-ю з 16 країн, що межують з Росією по суші, щодо яких запроваджені обмеження. Зараз відкритими залишаються кордон Росії з Азербайджаном та Фінляндією, повідомляє російська служба Радіо Свобода.
Крім обмеження пересування через наземні кордони, з 16 березня Росія обмежила польоти в країни Євросоюзу, до Швейцарії та Норвегії.
Авіакомпаніям дозволено літати тільки в столиці держав ЄС і тільки з московського аеропорту «Шереметьєво», який використовує державний перевізник «Аерофлот». Крім того, дозволені чартерні рейси.
Раніше у столиці Росії до 10 квітня заборонили проведення масових заходів.
У Львові та області запроваджують суворий карантин через епідемію коронавірусу
Львівська обласна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила низку рекомендацій для запобіганням поширенню коронавірусу на території області. Серед рекомендацій – не їздити без потреби між населеними пунктами, не подорожувати, обмежити збір людей у групах до 10 осіб, а також роботу закладів громадського харчування та торговельно-розважальних центрів, окрім аптек, автомобільних заправних станцій і продуктових магазинів, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту.
Також комісія рекомендує обмежити доступ клієнтів до контактних центрів надавачів комунальних послуг, центрів надання адміністративних послуг, максимально перевести обслуговування в онлайн-режим.
На сьогодні для обсервації громадян скеровуватимуть у Львівський обласний протитуберкульозний санаторій, а осіб із коронавірусом – у Львівську обласну інфекцiйну лiкарню Львова, визначені медичні установи, які прийматимуть хворих.
Також зранку міська комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про закриття всіх закладів торгівлі, окрім аптек, продуктових крамниць і заправок. Однак, як передає кореспондент Радіо Свобода, немає механізмів впливу на виконання цих рішень мерії.