Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

«Омікрон» швидко поширюється і викликав повернення обмежень у багатьох країнах світу

Швидке поширення коронавірусного штаму «омікрон» спричинило закриття шкіл, змусило припинити подорожі круїзних лайнерів і скасувати тисячі авіарейсів по всьому світу.

Голова уряду провінції Онтаріо, найбільш густонаселеної в Канаді, заявив 3 січня, що школи будуть закриті та переведені на онлайн-навчання через рекордну кількість заражень. Також у цій провінції закриваються ресторани, спортзали та кінотеатри, Онтаріо готується до «цунамі» випадків.

Майже 5000 авіарейсів у всьому світі скасовані восьмий день поспіль, а понад тисячу рейсів довелося скасувати через брак персоналу, який хворіє на COVID-19.

Рішення припинити подорожі круїзних суден уздовж берегів Бразилії ухвалене після рекомендації національного регулятора охорони здоров’я, який посилається на «швидке зростання випадків COVID-19 на борту суден за останні дні».

30 людей були заарештовані в Амстердамі після того, як протестувальники, розгнівані обмеженнями, мали сутички з поліцією після забороненої демонстрації. Тим часом, африканська країна Ботсвана заявила, що її президент ізолюється, отримавши позитивний тест на COVID-19.

Багато країн зустрінуть Новий рік без феєрверків і масштабних святкувань через COVID-19

Багато великих міст у світі другий рік поспіль скасовують чи обмежують новорічні святкування у той час, як поширення штаму коронавірусу «омікрон» сприяє рекордним рівням зараження COVID-19 у більшій частині світу.

Афіни, Лондон, Париж, Рим і Берлін відмовилися від феєрверків і святкування у відповідь на спалах захворюваності в Європі.

Цього тижня в Парижі зробили обов’язковим носіння масок на вулиці, а Німеччина, Португалія й Італія закрили нічні клуби напередодні Нового року.

В інших містах святкування значно обмежили, зокрема, так зробили в Мадриді й Ріо-де-Жанейро.

У Нью-Йорку традиційна новорічна вечірка на Таймс-сквер знову відбудеться з обмеженням у 15 тисяч глядачів, це чверть від допандемійної кількості. Усі відвідувачі мають бути вакциновані проти COVID-19 і повинні мати маску.

У канадському Квебеку відновлюють безстрокову нічну комендантську годину, починаючи з новорічної ночі.

Тим часом, Токіо скасовує своє знамените святкування Нового року, Нью-Делі робить те ж саме, забороняючи зібрання й обмежуючи роботу барів.

Сідней є першим великим містом у світі, яке зустріне Новий рік, і очікується, що тисячі людей спостерігатимуть за його знаменитими феєрверками. Австралія вирішила послабити обмеження після досягнення високого рівня вакцинації.

У країні реєструються рекордні випадки COVID-19, але поки лікарні справляються з варіантом «омікрон», а смертність нижча, ніж у попередні хвилі.

З’являється все більше доказів того, що «омікрон» має легший перебіг і менш смертельний, особливо для вакцинованих. Проте через високу заразність цього штаму і його здатність ухилятися від вакцин експерти в сфері охорони здоров’я застерегли від можливого спалаху хвороби взимку і навантаження на лікарні.

Ентоні Фаучі, радник Білого дому з питань COVID-19 і провідний експерт з інфекційних захворювань США, заявив на початку цього тижня, що невеликі святкування є найбільш безпечними, і застеріг від великих подій.

«Коли ви говорите про новорічну вечірку за участю 30, 40, 50 людей, ви не знаєте статус їхньої вакцинації, я б настійно рекомендував: тримайтеся подалі від такого цього року», – сказав Фаучі в інтерв’ю CNN.

Тим часом Південна Африка оголосила, що остання хвиля коронавірусу в країні, ймовірно, пройшла свій пік без значного збільшення смертності та госпіталізацій.

Трохи більше ніж через місяць відтоді, як «омікрон» вперше виявили у ПАР, влада заявила, що обмеження тепер будуть послаблені напередодні святкування Нового року. Однак уряд продовжує закликати обережності та вакцинації.

Росія встановила рекорд за кількістю смертей від COVID за місяць

У листопаді Росстат зафіксував найвищу кількість смертей від COVID-19 за місяць, повідомила Федеральна служба статистики 30 грудня.

Кількість смертей протягом місяця склала 87 527, що побило рекорд, встановлений у жовтні, і довело загальну кількість смертей від коронавірусу в період з квітня 2020 року по жовтень 2021 року майже до 626 тисяч.

За даними Росстату, 71 187 із 87 527 смертей були викликані безпосередньо підтвердженим COVID-19. Кількість смертей, ймовірно спричинених вірусом, але не підтверджених тестом, склала 8939.

У 1 477 випадках вірус значно загострив ускладнення інших захворювань, а у 5924 випадках люди мали позитивний результат на коронавірус, але померли від інших причин.

Спалах стався на тлі низького рівня вакцинації і поганого дотримання обмежень щодо коронавірусу. Незважаючи на те, що Росія схвалила вакцину проти COVID-19 вітчизняного виробництва – Sputnik V – на кілька місяців раніше, ніж більшість країн світу, лише 51 відсоток із майже 146-мільйонного населення Росії повністю вакциновані.

Останніми місяцями Росія зіткнулася з рекордною кількістю заражень і смертей у міру поширення штаму «дельта». За останні кілька тижнів ситуація покращилася, але зараз влада готується до нової хвилі зараження, викликаної варіантом «омікрон».

МОЗ ініціює навчання з правил поводження із киснем у медзакладах

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що разим з рятувальниками ініціює навчання та консультаційну підтримку медзакладам щодо роботи з киснем.

«Трагедія на Івано-Франківщині стала для всіх дуже дорогим уроком. Тепер ми мусимо бути впевнені, що такого не повториться, тому закликаю усіх медичних працівників долучатися до заходів, які буде проводити МОЗ та ДСНС, і постійно пам’ятати про правила протипожежної безпеки. Ми не можемо наражати на небезпеку людей, які приходять до нас за допомогою та лікуванням», – звернувся Олександр Комаріда перший заступник Міністра охорони здоров’я.

Він відвідав Центральну райлікарню Косова, де нещодавно сталася пожежа у палаті з хворими на COVID-19.

За даними МОЗ, нині лікарня працює у звичному режимі, окрім реанімаційного відділення, що постраждало внаслідок пожежі.

«Усіх, хто потребує медичної допомоги у Косові, також приймають медзаклади Коломиї та Верховини», – повідомили у відомстві.

28 грудня у палаті реанімаційного відділення Косівської центральної районної лікарні сталася пожежа. Як повідомли у ДСНС – за попередніми даними, один зі співробітників закладу поставив заупокійну свічку у палаті з перенасиченим киснем повітрям. Жертвами пожежі стали четверо людей, троє постраждали.

Конференцію щодо глобального ядерного договору перенесли через ситуацію з коронавірусом

Велика конференцію щодо глобального ядерного договору, яка мала розпочатися наступного тижня, знову відклали через пандемію COVID-19.

Делегації зі 191 країни, що є учасниками Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1970 року (ДНЯЗ), мали зустрітися у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку 4 січня після майже дворічної перерви. Але організатори вирішили відкласти конференцію через велику кількість співробітників, які захворіли на COVID-19 або перебувають на карантині, повідомляє AP з посиланням на лист ООН.

Нова дата конференції орієнтовно запланована на 1 серпня. Конференція, як правило, проводиться кожні п’ять років і спочатку була запланована на весну 2020 року.

Ковід і Україна у 2021 році: виклики, здобутки, прорахунки

Другий рік прожили українці в умовах пандемії. У 2021-му країна двічі «зачинялась» на локдаун, двічі долала потужні сплески захворюваності і попри численні зволікання і супротив, зрештою, почала масову вакцинацію громадян. Чим запам’ятався 2021 рік у контексті пандемії – далі у підсумковому матеріалі.

У МОЗ повідомили, що понад 44% дорослого населення України отримали дві дози вакцини проти коронавірусної хвороби

«Вже 47,3% дорослого населення України отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. 44,1% дорослого населення України отримали дві дози вакцини проти коронавірусної хвороби. Згідно з рекомендаціями ВООЗ показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%», – йдеться в повідомленні.

Так, минулої доби 101 705 людей було провакциновано проти COVID-19.

«Першу дозу отримали 27 065 людей, другу дозу – 72 834 людини, додаткову дозу отримали 578 людей, бустерну дозу – 1228 людей», – вказали у МОЗ.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 698 234 людини, з них отримали першу дозу – 14 698 232 людини, отримали дві дози – 13 698 387 людей, отримали додаткову дозу – 3 880 людей, бустерну дозу – 4 900 людей.

Загалом в Україні провели понад 28,4 млн щеплень.

Коронавірус: в Україні минулої доби виявили понад 7 тисяч нових випадків

В Україні за добу 30 грудня виявили 7 029 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 404 дитини і 185 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Минулої доби шпиталізували 1 578 людини, 8 609 – одужали, 209 людей померли.

Найбільше нових випадків виявили в Києві – 1179.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 3,6 мільйона людей, 95 899 людей померли.

COVID-19: літнім людям за вакцинацію у Словаччині обіцяють по 300 євро

Для охоплення вакцинацією проти COVID-19 якомога більшої кількості громадян віком від 60 років і старших Міністерство фінансів Словаччини передбачило особливі пільги.

Зокрема, фінансову нагороду у 300 євро отримують вакциновані громадяни або ті, що зареєструються на вакцинацію до 15 березня 2022 року.

Матеріальна підтримка стосується винятково громадян, які проживають постійно у Словаччині, чи з правом довготривалого перебування в країні, і до 15 січня були вакциновані першою, другою чи третьою дозою вакцини проти COVID-19.

Словацький Мінфін посередництвом пошти доставляє чеки на 300 євро громадянам на адресу, яку вони вказують на місці проведення вакцинації.

Наразі у Словаччині першу вакцину отримали понад 2,4 млн громадян, повністю вакцинованими є більш ніж 2,5 мільйони людей.

У лютому «омікрон» в Україні може бути у «досить великих обсягах» – секретар РНБО

У лютому в Україні новий штам коронавірусу «омікрон» може бути в «досить великих обсягах», заявив секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов після засідання РНБО 30 грудня.

«Те, що стосується «омікрону», ми поки що не міняємо своїх прогнозів, ми очікуємо, що він дійде до нас у лютому. Все це буде залежати від тих людей, які на ці свята будуть перебувати за кордоном, саме звідти вони можуть його до нас заносити. Ті випадки, які на сьогоднішній день є, 80% всіх випадків – це люди, які перебували за кордоном. Як ми можемо запобігти цьому? Вакцинація», – сказав Данілов.

За його словами, під час засідання президент Володимир Зеленський поставив завдання голові МОЗ Вікторові Ляшку повернути рівень вакцинацій від COVID-19 в Україні до 300 тисяч на день із нинішніх в середньому 130 тисяч.

Напередодні генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адганом Ґебреєсус описав варіанти коронавірусу «дельта» і «омікрон» як «подвійну загрозу», яка збільшує кількість хворих до рекордної кількості та призводить до сплеску госпіталізації та смертей.

За його словами, ці два штами можуть спричинити «цунамі захворюваності».

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії в Україні першу дозу вакцини від COVID-19 отримали понад 14,6 мільйона людей, двома дозами щеплені понад 13,6 мільйона.

Вселенського патріарха Варфоломія виписали з лікарні

Вселенського патріарха Варфоломія виписали з лікарні, де він перебував останні шість днів під наглядом медиків через позитивний тест на COVID-19. Про це йдеться в повідомленні на сайті Вселенського патріархату.

За повідомленням, найближчі кілька днів патріарх буде на самоізоляції.

Про те, що Вселенський патріарх Варфоломій отримав позитивний тест на коронавірусну інфекцію COVID-19, стало відомо 24 грудня.

У пресслужби Вселенської патріархії повідомляли, що Варфоломій має легкі симптоми, а його загальний стан добрий. 81-річний патріарх повністю вакцинований від коронавірусу.

Медзаклади Львівщини перевірять на справність кисневого обладнання – ОДА

На Львівщині медичні заклади перевірять на справність кисневого обладнання. Рішення про це 30 грудня ухвалила обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій після пожежі в Косівській лікарні, повідомила пресслужба Львівської ОДА.

«Використання складних технічних пристроїв, у тому числі кисневих станцій і кисневих мереж, потребують постійного нагляду. Випадок, який трапився днями на Івано-Франківщині, для нас є черговим сигналом звернути увагу на експлуатацію подібного роду обладнання, зважаючи на те, що зараз на території області це обладнання використовують в понад 20 закладах охорони здоров’я», – сказав заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

За повідомленням, на сьогодні в області є 24 заклади охорони здоров’я, які можуть надавати допомогу хворим на COVID-19. Враховуючи тенденцію до зменшення кількості захворювань, п’ять закладів перевели у режим «очікування».

«Ми зобов’язали усіх керівників медичних установ провести інспектування усіх кисневих мереж на місцях. Окрім того, потрібно зробити ревізію резервних й автономних джерел електроживлення. Власниками усіх закладів охорони здоров’я зараз є територіальні громади, тому важливо, щоб голови ТГ зі свого боку прокомунікували з адміністраціями, керівниками медзакладів та визначили відповідальних осіб, які б здійснили інспектування кисневих мереж», – заявив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Рішення членів комісії ТЕБ і НС передбачає створення семи комісій на базі районних державних адміністрацій, які упродовж місяця мають провести моніторинг усіх закладів охорони здоров’я в області, призначених для використання кисневих станцій та кисневих мереж.

Пожежа у реанімаційному відділенні Косівської центральної районної лікарні на Івано-Франківщині спалахнула пізно ввечері 28 грудня. До вибуху і подальшої пожежі, за даними ДСНС, призвели «нехтування правилами безпеки».

«28 грудня у Косівській лікарні саме дії людини – її необізнаність щодо елементарних законів фізики та нехтування правилами безпеки призвели до непоправних втрат. Так, в реанімації працювали одночасно 5 кисневих концентраторів, що створило умови для перенасиченості повітря киснем. За попередніми даними, від контакту відкритого вогню з перенасиченим киснем повітрям, в реанімаційній палаті миттєво зайнялося медичне обладнання, тканина та інші предмети… У таких умовах швидкого поширення пожежі було не уникнути», – йдеться в заяві рятувальників від 30 грудня.

Напередодні вони заявляли, що причиню могла стати заупокійна свічка, яку нібито поставив один зі співробітників після смерті пацієнта від COVID-19.

Внаслідок пожежі, за останніми даними, загинули чотири людини, ще троє людей з опіками перебувають у лікарнях.

Уряд спростив процедуру перетину КПВВ – Верещук

Уряд спростив процес перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях, АР Крим та міста Севастополя й виїзду з них (КПВВ). Як повідомила віцепрем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, відповідне рішення було ухвалене напередодні.

«Відтепер вимогу щодо обов’язкового встановлення мобільного додатка електронного сервісу «Вдома» при перетині лінії розмежування та адмінмежі, а також самоізоляцію, пов’язану з COVID-19, скасували. Проведення тестування під час перетину КПВВ також не є обов’язковим», – йдеться в повідомленні.

Вимоги обов’язковості встановлення застосунку «Вдома», на думку Верещук, були «зайвим бар’єром» у процесі реінтеграції.

«Було проаналізовано, що лише 0,28% з усіх безкоштовних тестувань на коронавірус громадян з ТОТ, що проводилися на КПВВ, мали позитивний результат. Цей фактор вказує на недоцільність згаданих обмежень та ускладнюють процес перетину КПВВ», – повідомили в уряді.

Постанова щодо спрощення процедури перетину КПВВ набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Сплеск захворюваності на COVID-19 спонукає країни світу до перегляду політики ізоляції інфікованих

У багатьох країнах світу впродовж останніх днів фіксується рекордно високий рівень зараження COVID-19. На цьому тлі деякі уряди все більше переглядають економічний і соціальний вплив політики ізоляції інфікованих, яка не спроможна зупинити поширення вірусу.

Дослідження показують, що дуже заразний варіант «омікрон», який спричинив глобальний сплеск, може бути менш смертельним, ніж попередні варіанти, особливо для вакцинованих. Але зростання числа хворих тисне на системи охорони здоров’я, які вже перебувають у стресовому стані після двох років пандемії.

Директорка американських Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC) Рошель Валенскі заявила 29 грудня, що кількість смертей і госпіталізацій у США є порівняно низькими з огляду на рекордне число інфікувань. Раніше цього тижня нові правила CDC скоротили вдвічі період ізоляції для безсимптомних коронавірусних хворих – попри критику з боку деяких експертів, що це може призвести до зростання захворюваності.

В’їхати в Чорногорію тільки з негативним ПЛР-тестом з 2 січня не можна – посольство

Через погіршення епідеміологічної ситуації з 2 січня 2022 року набирають чинності оновлені умови в’їзду в Чорногорію, повідомило українське посольство в цій країні.

Відтепер вʼїзд дозволяється за умови наявності одного з двох документів: підтвердження проведення повної вакцинації, за умови, що друга доза вакцини зроблена не пізніше шести місяців до вʼізду: підтвердження перенесеної хвороби COVID-19 (позитивний ПЛР або експрес-тест на антиген, який має бути не менше 10 днів і не більше 180 днів). В обох випадках додатково необхідно мати або негативний ПЛР-тест не старше 72 годин, або експрес-тест на антиген не старше 48 годин», – йдеться в повідомленні.

Дипломати зауважують: це означає, що в’їхати в Чорногорію тільки з негативним тестом більше не можна.

Нові умови вʼїзду діятимуть до 12 січня.

В Україні минулої доби зробили 117 042 щеплення від COVID-19, повідомило МОЗ

«Першу дозу отримали 31 671 людина, другу дозу – 83 287 людей, додаткову дозу отримали 692 людини, бустерну дозу – 1392 людини», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, щеплено 14 671 169 людей, з них отримали першу дозу – 14 671 167 людей, отримали дві дози – 13 625 553 людини, отримали додаткову дозу – 3 302 людини, бустерну дозу – 3 672 людини.

Загалом в Україні проведено понад 28 мільйонів щеплень.

В Україні минулої доби виявили 5 930 нових випадків COVID-19 – МОЗ

В Україні за добу 29 грудня виявили 5 930 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 373 дитини і 137 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Минулої доби шпиталізували 1 747 людини, 10 369 – одужали, 278 людей померли.

Найбільше нових випадків виявили в Києві – 1263.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 3,6 мільйона людей, 95 690 людей померли.

Чемпіонат світу з хокею серед молодіжних збірних скасували через ситуацію з COVID-19

Міжнародна федерація хокею ухвалила рішення скасувати чемпіонат світу серед молодіжних національних збірних, який стартував 26 грудня у Канаді, у зв’язку з масовим поширенням серед учасників турніру штаму коронавірусу «омікрон».

Спочатку інфекцію виявили у двох хокеїстів збірної США. Команда мала зіграти проти збірної Швейцарії, але в результаті не вийшла на лід, внаслідок чого їй присудили технічну поразку.

Потім інфекцію виявили у гравця збірної Чехії. Команда також була змушена пропустити свій матч проти збірної Фінляндії, і їй також зарахували поразку.

У ніч на четвер, напередодні матчу зі Словаччиною, позитивний тест на COVID-19 показав лідер збірної Росії Матвій Мічков. Також інфекцію виявили у п’ятьох арбітрів, які обслуговують ігри чемпіонату. Після цього міжнародна федерація оголосила про скасування турніру, «щоб гарантувати здоров’я та безпеку всіх його учасників».

Адміністрації збірних, в яких виявили COVID-19, вже заявили, що гравці суворо виконували всі рекомендації та дотримувалися запобіжних заходів. Але хокеїсти жили в готелях зі звичайними постояльцями.

Рішення скасувати один із найбільших міжнародних хокейних турнірів у час, коли він вже почався, стало першим в історії.

Варіанти коронавірусу «омікрон» та «дельта» можуть спричинити «цунамі захворюваності» – ВООЗ

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адганом Ґебреєсус описав варіанти коронавірусу «дельта» і «омікрон» як «подвійну загрозу», яка збільшує кількість хворих до рекордної кількості та призводить до сплеску госпіталізації та смертей.

За даними ВООЗ, за сім днів з 22 по 28 грудня у всьому світі було виявлено 6,55 мільйона випадків, що є найвищим показником з моменту оголошення пандемії.

«Я дуже стурбований тим, що «омікрон», маючи високу трансмісивність і поширюючись одночасно з «дельтою», призводить до цунамі випадків захворювань», – заявив він на пресконференції.

Ґебреєсус повторив свій заклик до країн розподіляти вакцини більш справедливо і попередив, що акцент на бустерному щепленні у багатших країнах може призвести до того, що бідні країни не отримають достатньо доз.

ВООЗ агітує за те, щоб кожна країна досягла цілі 70-відсоткового охоплення вакцинами до середини 2022 року. За словами її очільника, це допомогло б припинити гостру фазу пандемії.

Організація 28 грудня вже застерігала від безтурботності попри те, що попередні результати свідчать про легший перебіг захворювання при інфікуванні «омікроном».

Швидке зростання випадків інфікування цим варіантом «все одно призведе до великої кількості госпіталізацій, особливо серед невакцинованих, і спричинить масові збої в системах охорони здоров’я та інших критично важливих службах», попередила менеджерка ВООЗ з питань COVID-19 Кетрін Смолвуд.

Згідно з даними Університету Джона Гопкінса, 29 грудня у США досягли найвищої середньої за сім днів кількості нових випадків COVID-19.

Підрахунок показав, що ковзне середнє число нових хворих за сім днів становило 265 427, що перевищило попередній пік у 251 989, встановлений у середині січня 2021 року.

Франція також зафіксувала новий щоденний рекорд нових випадків, заявив 29 грудня міністр охорони здоров’я Олів’є Веран. Він повідомив на парламентських слуханнях про 208 тисяч позитивних випадків проти 179 807 хворих, виявлених напередодні.

«З огляду на цифри, які ми спостерігаємо останні кілька днів, йдеться про сходження лавини», – сказав Веран.

Варіант «омікрон» є найбільш поширеним на сьогодні. Чиновники зі сфери охорони здоров’я кажуть, що він здатний спричиняти так звані проривні інфекції у людей, які були вакциновані або раніше були інфіковані.

Рівень вакцинації проти COVID-19 в Україні наближається до 50% – Шмигаль

Україна долає позначку у 50% дорослих, вакцинованих проти коронавірусної інфекції нового типу, заявив під час засідання уряду 29 грудня сказав премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

«Вакцинація від коронавірусу була одним з головних завдань цього року... Усі наявні вакцини безпечні, перевірені, а головне вони захищають від тяжкого перебігу хвороби і в найближчий час щеплення будуть зроблені 50% дорослих українців», – сказав Шмигаль.

Він додав, що наявної кількості вакцин достатньо для щеплення всіх охочих, а всього з початку року було поставлено понад 40 мільйонів доз вакцин різних виробників. За словами Шмигаля, Україна забезпечена вакцинами проти COVID-19 і на весь наступний рік.

В Україні від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 639 498 людей, з них отримали першу дозу – 14 639 496 людей, отримали дві дози – 13 542 266 людей. Загалом проведено 28 186 652 щеплення.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG