Юлій Іоффе (найстарший за віком новообраний депутат) зачитав текст присяги.
Народні депутати 9-го скликання склали присягу на урочистому засіданні ВРУ
Текст присяги зачитав найстарший обраний народний депутат Юрій Іоффе (номер 12 у списку партії «Опозиційна платформа – За життя»).
«Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників», – зачитав текст присяги Іоффе.
Всі журналісти Радіо Свобода нарешті потрапили в будівлю Верховної Ради!
Зеленський виступить із позачерговим посланням до Ради – Офіс президента
Президент України Володимир Зеленський взяв участь в урочистому засіданні ВРУ з нагоди складання присяги новообраними народними депутатами. Також він буде присутнім на відкритті першої сесії ВРУ ІХ скликання та виступить із позачерговим посланням до народних депутатів.
Про це повідомляє офіційний сайт глави держави 29 серпня.
Петро Порошенко, народний депутат 9-го скликання, лідер партії «Європейська солідарність», експрезидент України:
27 серпня підготовча група нового скликання парламенту затвердила кандидатури на керівні посади в комітетах ВРУ.
І за цим рішенням, комітет із питань свободи слова має очолити Нестор Шуфричу із «Опозиційної платформи – За життя». Його кандидатура викликала несприйняття громадськості й журналістських спілок, а «Європейська солідарність» та «Батьківщина» відкликали своїх представників з комітету свободи слова.
Читайте також: Шуфрич, партнер дружини Зеленського та інші. Хто очолить комітети Ради
Сергій Рудик, який переміг у 198-у окрузі, заявляє, що викликав поліцію до ВРУ, бо йому не хочуть видавати посвідчення народного депутата.
Читайте також: Апарат ВРУ не видав посвідчення обраному народному депутату, той викликав поліцію
У Верховній Раді 9-го скликання зареєстрували перші законопроєкти
Перший з них (№1001) зареєстрований лідером «Слуги народу» Дмитром Разумковим і представником «Голосу» Ярославом Железняком. Він стосується призначення тимчасової президії першої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання.
Інші чотири законопроєкти стосуються лічильної комісії, переліку та кількісного складу комітетів парламенту, порядку денного та звільнення з посад членів Кабінету міністрів.
Наразі доступний лише текст законопроєкту про лічильну комісію. До неї пропонують включити вісім народних депутатів від «Слуги народу», двох – від «Опозиційної платформи – За життя» та по одному від «Батьківщини», «Європейської солідарності» і «Голосу».
Шуфрич прокоментував протест проти його кандидатури на голову комітету свободи слова в Раді
«Це право кожного висловлювати свою позицію щодо ймовірного мого призначення. Будемо працювати – буде можливість дати оцінку», – сказав Нестор Шуфрич у кулуарах Верховної Ради в прямій трансляції Радіо Свобода.
«Якщо мене призначать на цю посаду, з приводу плану дій, на жаль, ми обмежені, тому що велика частина повноважень комітету передана в так званий комітет гуманітарної та інформаційної політики», – вказав політик.
«Я буду пропонувати два головних аспекти, за якими буде слідкувати наш комітет. Це буде фізичний захист журналістів, будемо вимагати від правоохоронних органів гарантувати безпеку журналістів, незалежно від того, який медійний засіб вони представляють, хто там власник і про що вони говорять. І друге питання – забезпечувати захист юридичних осіб, у тому числі інтернет-видань, тому що ми бачимо, що нещодавно були спроби арешту серверів, блокування роботи інтернет-видань. Зараз ми бачимо ситуацію з «Прямим», «112-м» і «Ньюзваном». Це все буде питанням прискіпливої уваги нашого комітету і відповідної реакції», – сказав представник «Опозиційної платформи – За життя».
27 серпня підготовча група нового скликання парламенту затвердила кандидатури на керівні посади в комітетах ВРУ.
І за цим рішенням, комітет із питань свободи слова має очолити Нестор Шуфричу із «Опозиційної платформи – За життя». Його кандидатура викликала несприйняття громадськості й журналістських спілок, а «Європейська солідарність» та «Батьківщина» відкликали своїх представників з комітету свободи слова.
Читайте також: Шуфрич, партнер дружини Зеленського та інші. Хто очолить комітети Ради
Каже спікер ВРУ Андрій Парубій, що нічого не знає про подальшу роботу парламенту, оскільки плани формує більшість!
Депутати займають місця!
Почалося перше засідання ВРУ 9-го скликання
Голова підготовчої групи Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив перше засідання Верховної Ради 9-го скликання.
За регламентом слово надали найстаршому народному депутатові Юлію Іоффе.
«Хочу побажати новобраним депутатам України від сьогодні відкинути всі політичні розбіжності і амбіції, об’єднатися, щоб у найкоротший термін припинити кровопролиття на Донбасі, повернути теритиорії та людей до України, розпочати відродження економіки нашої держави», – сказав він.
Зареєструвалось 405 народних депутатів України 9-го скликання!
Нова Верховна Рада ухвалила перші рішення
390 народних депутатів підтримали створення тимчасової президії парламенту в складі Дмитра Разумкова, Руслана Стефанчука (обидва – «Слуга народу»), Юлія Іоффе («Опозиційна платформа – За життя»), Андрія Кожем’якіна («Батьківщина»), Михайла Забродського («Європейська солідарність») та Ярослава Железняка («Голос»).
Дмитро Разумков: «Оголошується технічна перерва на 20 хвилин – ми повинні зібратися о 14-00».