Аналітик-міжнародник та колишній речник ОБСЄ Михайло Боцюрків вважає, що риторика Саакашвілі може стати «сірником, який розпалить готові до спалаху емоції пересічних українців, які втомились від провалів у боротьбі із корупцією та очікувань реформ».
«Схоже, що Україна наблизилась до небезпечного поворотного пункту, – констатує він і застерігає, – Надзвичайний запас доброзичливості щодо України з боку Західних союзників вичерпано непрофесіоналізмом, жадібністю та міжусобицями еліти. Будьте обережні».
Він також зауважує, що «настав час Заходу зайняти принципову позицію щодо президента Петра Порошенка, голови уряду та інших осіб, які мають змогу повернути Україну на вірний курс. Вони повинні усвідомити, що час не на їхньому боці і що чимало молодих українців голосують "ногами" і просто покидають країну».
Тим часом народний депутат Ігор Луценко влаштував ось таке опитування:
Блогерка Олена Яхно вважає арешт Саакашвілі «найгіршим варіантом», який українська влада обрала у ситуації, що склалася навколо цього політика:
І знову про паралелі. Цього разу від журналіста Сергія Руденка:
За словами соратника Міхеїла Саакашвілі Давида Сакварелідзе, до політика прийшли адвокати.
«Наскільки я розумію, його статус – «затриманий», – цитує його «Укрінформ».
Водночас телеканал «112 Україна» повідомляє, що адвокатів троє, а до будівлі СБУ пустили ще й журналістів.
Повідомляють про невеличку сутичку під СБУ:
На думку депутата Мустафи Найєма, затримання Саакашвілі – «лакмусовий папірець постмайданної України» і, зауважує він, «іронія в тому, що цей тест ми будемо проходити під наглядом Юрія Луценка, який сім років тому став жертвою системи».
Він стверджує, що наразі важливою є кожна деталь: «Якщо принцип верховенства права буде порушений, якщо з процесу над Міхеїлом влаштують таку ж політичну розправу, свідками якої ми неодноразово були у 2010-2013 роках, влада опиниться коло небезпечної межі легітимності».
Блогер Олексій Мочанов вважає, що «ГПУ та СБУ чекають непрості та спекотні вихідні»:
Речниця генпрокурора Лариса Сарган повідомляє, що прокурори клопотатимуть перед судом про обрання запобіжного заходу для Саакашвілі у вигляді домашнього арешту із носінням електронного браслету:
Також вона наголошує, що усі дії щодо Саакашвілі «відбуваються із дотриманням процесуального законодавства»:
Слідчі дії завершено:
Є ось така інформація, що Саакашвілі оголосив про голодування, однак підтвердження з інших джерел поки що немає:
Журналіст Дмитро Шурхало побачив ось такий нюанс:
Журналістка Тетяна Даниленко про затримання Саакашвілі:
Заява Саакашвілі, яку він передав своєму адвокату:
Кореспондент Радіо Свобода передає з місця подій, що за словами адвоката Руслана Чорнолуцького, Саакашвілі оголосив безстрокове голодування.
Як передає кореспондент Радіо Свобода з місця подій, за словами адвоката Саакашвілі Руслана Чорнолуцького, політик буде перебувати у камері один і, згідно з правилами утримання в ІТТ, протягом вихідних до нього не будуть нікого пускати.
Окрім того захист Саакашвілі повідомив про те, що судове засідання має відбутися «ближче до понеділка», про що у розмові сказали прокурори.
Активісти намагалися поставити намет навпроти одного із виїздів з ІТТ, повідомляє кореспондент Радіо Свобода з місця подій.
За його словами, силовики одразу почали перешкоджати їм у цьому.
Після кількахвилинної суперечки із активістами поліція взяла їх у кільце і відтіснила.
Звинувачення на адресу Саакашвілі є політичними, вважає його адвокат Руслан Чорнолуцький: «Він (Саакашвілі – ред.) наголошує, що ніяких грошей від ні від кого не отримував... Більше того – ніякі гроші не спрямовувалися на повалення влади, ви бачите, що відбувалися лише мирні ходи, мирні акції», – сказав захисник, виступаючи перед кількома десятками прихильників Саакашвілі після виходу з ізолятора тимчасового тримання, де відбувалися слідчі дії.
«Склад злочину відсутній тут, і я вам, як представник захисту, хочу довести, що ми максимально готуємося до, скоріш всього, запобіжного заходу, який буде протягом декількох днів (обраний – ред.)... Але кажу вам, аналізуючи перший процесуальний документ, який ми отримали, це повідомлення про підозру, що складу злочину там немає, і справа політична на 200 відсотків», – наголосив адвокат Чорнолуцький.
Поліція не дала встановити намет активістам «Руху нових сил»
Радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк коментує заклик Саакашвілі вийти на марш в неділю: