Доступність посилання

ТОП новини

Оголошений у розшук Саакашвілі оприлюднив під Радою свій план

Лідер «Руху нових сил», колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, якого оголосили у розшук, не прийшов на допит у СБУ.

Вранці, 6 грудня, він повідомив, що його намагалися витягнути з намету і побили його прихильників. Поліція ж повідомляє, що внаслідок розшукових дій постраждали 11 правоохоронців і 2 цивільних.

Радіо Свобода продовжує стежити за подіями у живому блозі та у прямих ефірах.

*****

Напередодні Саакашвілі затримали у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 ККУ – «Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності», але політика витягли з заблокованого авта силовиків його прихильники.

«З огляду на відсутність вироків щодо дуже корумпованих колишніх та чинних посадовців, звинувачення на адресу Саакашвілі завжди здаватимуться політично мотивованими: Захід знову відчує здивування та розчарування з приводу пріоритетів лідерів України», – зауважує колишній міністр економіки та торгівлі України Айварас Абромавичус.

Печерський районний суд Києва арештував соратника екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі Северіона Дангадзе на 60 діб без права внесення застави.

Поцікавились у депутатів, яких звинувачують у «допомозі» Саакашвілі, як вони ставляться до таких заяв на їхню адресу:

Пітер Дікенсон, видавець журналу Business Ukraine, говорить про потужний іміджевий удар по президенту України Петру Порошенку в контексті ситуації навколо Саакашвілі: «Створено враження, що президентська адміністрація одночасно і схильна діяти силовими методами, і не здатна компетентно це робити. Загалом прихильники України на Заході будуть розчаровані, а критика країни посилиться».

У пошуках Саакашвілі: як силовики шукають того, хто весь час під Радою?

Пояснюємо це тут.

Міжнародні друзі Києва занепокоєні через ситуацію навколо Саакашвілі.

Зібрали їхні реакції тут.

«Провідні політики повинні вирішувати свої суперечки гідно і з повагою до національних інтересів країни. Нелегко зрозуміти суть звинувачень та контрзвинувачень, які кружляють Києвом. Але всі політики та партії мають працювати, щоб досягнути миру, і повинні уникати кроків, які ставлять під загрозу мир та реформи», – так прокоментував те, що відбувається цими днями в Києві, колишній посол США в Україні Джон Гербст.

«СБУ вчора (5 грудня – ред.) діяла як цивілізована спецслужба демократичної держави, без зайвого насилля. В авторитарній державі всіх поклали б мордою в асфальт і на тому знялося б питання. Вчорашні заходи не передбачали атаку вуличних банд на силовиків», – вважає політолог Володимир Цибулько.

Він також додає: «Протоколи треба оформляти на всіх прихильників Саакашвілі, які були задіяні в погромі вчора, у нападі на силовиків. Держава повільно запрягає, але в кінцевому результаті сядуть всі».

Детальніше – в ефірі програми «Ваша Свобода»

Сергій Лещенко, якого генпрокурор звинувачує у «допомозі» Саакашвілі, вважає, що Юрій Луценко піариться «такими неправдивими заявами».

Депутат каже, що просто не міг допомагати Саакашвілі уникнути затримання, адже приїхав на вулицю Костьольну через годину після того – лише о 10:30: «Я за день до того був у Запоріжжі. Я міг допомагати чи заважати Саакашвілі, лише їдучи в потязі. До генпрокурора Луценка такий заклик: нехай швиденько вносить підозру в парламент, знімає недоторканність, і підемо в суд. Нехай цю ганьбу його, це позорище побачить увесь світ – хто, де був, і кому допомагав».

За словами Лещенка, він зовсім не боїться, що його виключать із фракції, а навіть дуже підтримає таке рішення БПП. Каже: не хоче нічого мати спільного «з баригами і корупціонерами». А сам не виходить із фракції, тому що в такому разі його мають право позбавити мандату.

«Політичні арешти радикально зменшать довіру до країни на Заході», –​ вважає колишній міністр закордонних справ Швеції та позаштатний радник президента України Карл Більдт.

Він також зауважує, що «спроба арешту Саакашвілі під приводом того, що він якийсь агент Росії, здається надзвичайним аматорством».

Подвійне дно «плівок Саакашвілі»

Говоримо про ознаки достовірності та неоприлюднені факти.

Дані, оприлюднені Генпрокуратурою
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

«У столиці держави Україна дві найпотужніших спецслужби України не можуть доставити одну людину з точки А в точку Б! Немає нічого найбільш мобілізуючого для опонентів влади, ніж те, коли влада розписується у неспроможності захистити навіть елементарні свої інтереси», – так ​аналітик Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич коментує ситуацію навколо Міхеїла Саакашвілі.

Детальніше – в ефірі програми «Ваша Свобода»​:

«Збоку це виглядає смішно і несерйозно, – вважає співробітник Атлантичної ради Ірина Халупа, коментуючи події за участю Саакашвілі. – Якщо Україна вважає себе серйозною державою, такі речі не мають відбуватися на її вулицях. Просто воно дуже сильно б’є по іміджу України. Тільки ми беремося за якісь серйозні справи – знову виринає якась проблема. Це виглядає, як дитячий садок».

На сьогодні це все.

Але ми продовжуватимемо слідувати за подіями і надалі.

А наразі - добраніч! Дякуємо, що були з нами!

XS
SM
MD
LG