Доступність посилання

ТОП новини

Оголошений у розшук Саакашвілі оприлюднив під Радою свій план

Лідер «Руху нових сил», колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, якого оголосили у розшук, не прийшов на допит у СБУ.

Вранці, 6 грудня, він повідомив, що його намагалися витягнути з намету і побили його прихильників. Поліція ж повідомляє, що внаслідок розшукових дій постраждали 11 правоохоронців і 2 цивільних.

Радіо Свобода продовжує стежити за подіями у живому блозі та у прямих ефірах.

*****

Напередодні Саакашвілі затримали у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 ККУ – «Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності», але політика витягли з заблокованого авта силовиків його прихильники.

Політтехнолог Тарас Березовець про оприлюдненні генпрокурором плівки: «У будь-якому випадку, факти, які навів Луценко, просто вбивчі. І на цьому закінчиться не одна політична кар'єра в країні».

Ну, а в соцмережах момент виведення Міхеїла Саакашвілі з даху вже став справжнім мемом.

Користувачі жартують ось так:

Так:

І навіть так:

Завтра – 6 грудня – о 9:00 СБУ чекає Міхеїла Саакашвілі на допит.

Прийде чи не прийде він туди – ось головне питання, яке наразі хвилює усіх.

А ось і новий поворот подій.

Тепер Міхеїла Саакашвілі просять оголосити у розшук.

Відповідну постанову ГПУ передала поліції.

Про плівки, оприлюднені генпрокурором, висловилась і народний депутат Світлана Заліщук.

«Гроші Курченка означали би не просто зраду, а повний підрив перспективи антикорупційної боротьби в цій країні, який так вигідний президенту», – наголошує вона і вважає, що Міхеїл Саакашвілі повинен «детально відповісти про фінансування своєї сили».

Водночас, на думку Заліщук, «в умовах, коли у влади не може цю довіру до себе збільшити, ситуація з грошима Курченка дозволить їм відвернути увагу від ключових корупційних справ у країні».

Головний редактор видання «Українська правда»​ Севгіль Мусаєва про сьогоднішню ситуацію з Міхеїлом Саакашвілі: «Влада намагалася показати силу, а влаштувала черговий цирк шапіто. Влада в Україні слабка як ніколи і лежить під ногами».

Ось якого спікера помітили на мітингу Міхеїла Саакашвілі біля Верховної Ради:

Позафракційний народний депутат Віталій Купрій про оприлюднені генпрокурором плівки, які нібито доводять зв'язок Міхеїла Саакашвілі та Сергія Курченка: «Якщо послухаєте, як йде розмова представника Курченка і начебто людини з оточення Саакашвілі, то чути, як одна провокує іншу, короткі терміни запитань, вимагає відкриту розмову. Я вже з таким зіштовхувався декілька разів. Тобто Порошенко зініціював це, Путін підтримав, а наші спецслужби могли таке зробити. Якщо це не автентичне, змонтоване, тоді за це Луценка під суд треба віддавати відразу».

Детальніше – у ефірі програми «Ваша Свобода»:

Тим часом прихильники Саакашвілі готуються ночувати на площі.

Народний депутат Мустафа Найєм, коментуючи плівки, оприлюднені генпрокурором, наголошує, що «Міхеїлу Саакашвілі та його команді необхідно дати вичерпні відповіді на всі питання, що виникають», адже «фінансування Курченка» – випадок, коли не хочеться гадати».

Водночас, на думку політика, «зводити все, що відбувається до одного прізвища – Саакашвілі – не варто».

Міхеїл Саакашвілі заявив, що не знає, хто такий Сергій Курченко: «Я взагалі не знаю, хто такий Курченко. Я з ним не спілкувався, я не знаю як він виглядає і у мене немає нічого спільного».

За словами Саакашвілі, Петро Порошенко надсилав до нього Грановського, «який прямо погрожував, що якщо я не заберуся із країни, якщо я не припиню говорити про корупцію (особливо у військовій сфері), то вони створять компромат, якщо його немає, і вони все викинуть по лінії СБУ».

Дані, оприлюднені Генпрокуратурою
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Експерт аналітичного центру Atlantic Council (Вашингтон, США) Адріан Каратницький вважає, що «оприлюднення записів начебто екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі і Сергія Курченка – де Саакашвілі начебто домовляється з ним про співпрацю – стане, або найбільшим наклепом в історії незалежної України, або ж Саакашвілі піддався спокусі, щоб профінансувати революцію і став жертвою власного незламного прагнення до влади і впливу на політику».

У будь-якому випадку, наголошує експерт, це «матиме дуже великі наслідки для політичних конфігурацій в Україні».

Продовжуємо слідкувати за ситуацією, а поки підготували для вас короткий підсумок сьогоднішніх подій навколо Міхеїла Саакашвілі, якого, зокрема, звинувачують у співпраці з Сергієм Курченком.

Які докази і що буде далі? Відповіді тут.

Народний депутат Ігор Артюшенко переконаний: «Якщо Саакашвілі хоче бути політиком і боротися за правову державу Україну, має найближчим часом прийти на допит у прокуратуру і в суді доводити свою чисту біографію».

Про це він заявив у ефірі програми «Ваша Свобода»:

До слова, 6 грудня о 9:00 СБУ чекає Міхеїла Саакашвілі на допит.

З'явиться він на нього чи ні? Ви можете залишити свій проноз тут:

«Владі доведеться досить складно з Саакашвілі, – прогнозує політолог Євген Магда, –тому що екс-президент Грузії дійсно претендує на статус професійного революціонера, і у нього є відповідні навички. Плюс до всього цього Саакашвілі розуміє, що йому зараз потрібно йти ва-банк. Якщо він програє, то його екстрадиція до Грузії буде, напевно, найсприятливішим варіантом».

Водночас експерт припускає,що доведеться «спостерігати за певною політичною шаховою партією, в якій з одного боку колишні учасники, можливо, першого і другого Майдану будуть прагнути повторити його, а з іншого боку частина інших учасників і першого, і другого Майдану будуть намагатися зберегти ситуацію в країні у стані відносної стабільності».

Народний депутат Володимир Парасюк не вірить в політичну незаангажованість справи проти Саакашвілі. І ось чому:

«Із Саакашвілі зв’язували надії стосовно допомоги, але він не став політиком національного масштабу. Його рух не користується широкою підтримкою. А карнавал сьогодні дискредитував всю ідею. Для Майдану ґрунту немає, а для провокацій є», – таку думку висловив політолог Андрій Єрмолаєв.

На його думку, в Україні формується «мілітарний поліцейський реакційний режим», і складовою цієї політики стала ситуація з Саакашвілі.

Журналіст Радіо Свобода в Україні Крістофер Міллер жартує, що Саакашвілі,схоже, створив власний смайл-емоджі:

Ситуація довкола Міхеїла Саакашвілі розгортається на фоні провалу ключових реформ, констатує експерт дослідницького центру Atlantic Council та економіст, який багато років спеціалізується на аналізі подій в Україні, Андерс Аслунд.

«Громадянське суспільство дуже розчароване провалом судової реформи, бо 25 із 113 суддів Верховного суду були названі корумпованими. Протягом останніх двох тижнів СБУ та ГПУ ведуть протизаконну кампанію спрямовану проти НАБУ, яка вже викликала підозри у спробах уряду знищити цей антикорупційний орган», – відзначає він.

На думку Аслунда, «найбільш вражаючим у протестах, які сьогодні вибухнули у Києві, є мабуть те, наскільки виросла недовіра до правоохоронних органів... Незграбні спроби заарештувати Міхеїла Саакашвілі у багатьох викликали асоціацію зі спробою використати правоохоронців для обмеження політичної свободи».

У БПП закликають депутатів Світлану Заліщук, Сергія Лещенка та Мустафу Найєма «покаятись і визнати помилку» щодо Саакашвілі.

«В іншому випадку у фракції партії «Блок Петра Порошенка», членами якої ви є, будуть всі підстави вважати, що з самого початку своєї депутатської діяльності ви керувалися єдиною метою: задоволення своїх власних амбіцій, навіть шляхом зради України на користь Росії, яка прагне знищити нас як незалежну, суверенну європейську державу», – ідеться в заяві депутатів провладної фракції.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG