Захист журналіста з Нової Каховки Сергія Цигіпи, засудженого російським судом у Криму у справі про «шпигунство», має намір подавати апеляцію. Про це «Суспільне Крим» розповіла дружина Сергія Цигіпи Олена.
За її словами, для її 62-річного чоловіка такий термін – це фактично довічне ув'язнення.
«Звичайно, ми не здаємось, ми продовжуємо боротися за Сергія, ми подаємо на апеляцію. Наскільки ця апеляція допоможе Сергію – мені не відомо, чи неможливо це спрогнозувати», – зазначила Олена.
При цьому вона заявила, що її чоловіка піддають тортурам у СІЗО Сімферополя. Вона уточнила, що Цигіпа відкрито не пише про свій стан у СІЗО, але у листах та віршах із в'язниці передає зашифровані послання.
«До мене дійшов один такий лист і там було акростих. Значить полон, і перший рядок на букву «п», означає була така фраза «Приниження, катування, приниження». Так із цього можна зробити висновок, як над ними там знущаються», – пояснила дружина викраденого українця.
6 жовтня повідомлялося, що підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму засудив до 13 років позбавлення волі журналіста з Нової Каховки Сергія Цигіпу у справі про «шпигунство».
Сергій Цигіпа – журналіст, активіст та ветеран АТО із Нової Каховки. З початку повномасштабного вторгнення Росії він займався волонтерською діяльністю, брав участь у мітингах на підтримку України та висвітлював інформацію про дії РФ на півдні.
З 12 березня минулого року він перебуває у полоні. За даними Центру громадянських свобод, 24 лютого 2022 року він створив проект «Інформаційна самооборона Нової Каховки».
Довгий час місцезнаходження Сергія Цигіпи було невідоме. За даними правозахисників, у жовтні минулого року стало відомо, що активіста утримують у СІЗО Сімферополя. Пізніше повідомлялося, що Цигіпу перевели в нове СІЗО в Сімферополі.
Правозахисники зазначають, що російські державні ЗМІ публікували постановочні «інтерв'ю» з викраденим Цигіпою, представляючи його офіцером Сил спецоперацій ЗСУ у відставці.
Дружина журналіста Олена розповідала «Новинам Приазов'я», що за весь час перебування чоловіка в полоні не мала жодної нагоди з ним поспілкуватися.
На окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей протягом першого півріччя 2023 року сталося щонайменше 34 випадки насильницьких викрадень, повідомив Кримськотатарський ресурсний центр у звіті. Правозахисники зафіксували в цих регіонах 12 арештів, 5 із них щодо представників кримськотатарського народу.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.