Найкоротший шлях зі столиці Криму до Південного узбережжя лежить між двома гірськими масивами – Демерджи і Чатир-Дагом. Тут, по серпантину Ангарського перевалу, проходить найдовший у світі тролейбусний маршрут із Сімферополя до Ялти.
Ангарський перевал отримав свою назву від однойменної гірської річки (з кримськотатарського перекладається як «ущелина»). Ангара після злиття з річкою Кизилкобинкою дає початок головній природній водній артерії Криму – Салгиру.
Тутешні південно-східні відроги величного Чатир-Дага, крім дивовижного ландшафту, приваблюють туристів густим буковим лісом і унікальним експериментальнм гаєм секвої.
Взимку, коли Кримські гори рясно засипає снігом, саме сюди з'їжджаються любителі катання на лижах, сноубордах і санках. У вересні Ангарський перевал радує око живою палітрою ранньої осені.
Кореспондент Крим.Реаліі пройшов туристичними стежками Криму і зобразив це на фото.
Туристичними стежками Криму: з богомолом на плечі по Ангарському перевалу (фотогалерея)

1
Буковий ліс

2
Секвої зі США шумлять під Чатир-Дагом. На початку 1960-х вчені Нікітського ботанічного саду висадили їх в експериментальних цілях. «Американці» добре прижилися в тутешніх краях і тепер радують своєю величчю місцевих і туристів

3
Окремі екземпляри секвої досягають 110 метрів – це одні з найвищих дерев у світі

4
Вершники між секвоями виглядають як кіноперсонажі голлівудських вестернів

5
Біля гаю б'є гірське джерело

6
Його вода не доходить до Кутузовського озера, яке влітку повністю пересихає. Водойма назван на честь знаменитого російського полководця, який втратив око під час російсько-турецької війни 1774 року поблизу тодішнього села Шуми (нині Верхня Кутузовка)

7
На дні озера нині відцвітає м'ята

8
Демерджі, немов під сизої вуаллю

9
На горизонті – Алушта з Чорним морем, яке зливається з обрієм

10
«Абориген» Ангарського перевалу – солодкий великоплідний глід

11
Богомол на плечі туриста

12
Старі буки схожі на таємничих істот

13

14
На деяких з них виросли їстівні гриби – гливи
КОМЕНТАРІ: