Представник політичного департаменту нового перехідного уряду Сирії Обейда Арнаут закликав Росію переглянути свою присутність у країні після повалення союзника Москви – колишнього президента Башара Асада. Про це повідомляє Euronews.
"Я вважаю, що Росія повинна переглянути свою присутність на території Сирії та свої інтереси", – сказав Арнаут. За його словами, Москва може взаємодіяти з новою адміністрацією, щоб показати, що вона "не має ворожнечі з сирійським народом".
Росія має в своєму розпорядженні дві військові бази в Сирії: авіабазу Хмеймім поблизу порту Латакія і військово-морську базу в Тартусі на середземноморському узбережжі. Угоду про присутність там російських військових терміном на 49 років Москва та Дамаск уклали у 2017 році. Основи вважаються одними з найбільш стратегічно важливих об'єктів Кремля.
База в Тартусі особливо критична, оскільки надає Росії єдиний прямий вихід до Середземного моря, служить точкою для проведення морських навчань та розміщення військових кораблів, зазначається у публікації.
Західні аналітики та розвідка повідомляють про масштабний вивід російських військ із Сирії, але Москва поки що не підтверджує цю інформацію.
Раніше з'явилися повідомлення про те, що велика колона російської військової техніки вийшла з Латакії у напрямку Тартуса. Розслідувачі проаналізували супутникові знімки і виявили на базі в Тартусі вантажівки та бронетранспортери, що прибули. При цьому ані військовослужбовців, ані транспортних суден на зображеннях немає.
Крім того, повідомлялося про те, що Росія за останні дні перекинула з приміських районів Дамаска щонайменше 400 військовослужбовців на авіабазу Хмеймім у Латакії.
Представник Кремля Дмитро Пєсков днями заявив, що питання присутності російських баз у Сирії наразі не визначене і вирішуватиметься шляхом діалогу з новою владою.
Передислокація російських військ викликала припущення про можливе виведення російських військ із Сирії — через тиждень після того антиурядові угруповання взяли Дамаск.
У свою чергу, CNN із посиланням на джерела повідомляє, що російські кораблі з Тартуса вирушили до Лівії. Водночас, Росія, за словами співрозмовників телеканалу, чинить сильний тиск на маршала Халіфу Хафтара, який контролює більшу частину країни, вимагаючи надати базу в порту Бенгазі.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.