Доступність посилання

ТОП новини

Влада РФ використовує статтю про зловживання свободою масової інформації для переслідування незалежних журналістів – «КримSOS»


Редактор незалежної кримськотатарської газети «Къырым» (Qirim) Бекір Мамутов
Редактор незалежної кримськотатарської газети «Къырым» (Qirim) Бекір Мамутов

Стаття Кодексу РФ про адмінправопорушення, що передбачає відповідальність за зловживання свободою масової інформації, є одним із законодавчих інструментів, який влада РФ використовує для придушення незалежних журналістів і навіть найменших проявів свободи слова в Криму. Про це заявив аналітик «КримSOS» Євген Ярошенко.

За словами Ярошенка, статтю про зловживання свободою масової інформації російська влада найчастіше використовує як інструмент для переслідування незалежних журналістів і придушення свободи слова. Зокрема, її раніше застосовували проти кримських правозахисників – Абдурешита Джеппарова, Лутфіє Зудієвої та Еміля Курбедінова.

Минулого тижня головному редактору незалежної кримськотатарської газети «Къырым» (Qirim) Бекіру Мамутову підконтрольний РФ Залізничний районний суд Сімферополя призначив штраф у розмірі 4 тисячі російських рублів за нібито «зловживання свободою масової інформації» (ст. 13.15). Бекіра Мамутова притягли до відповідальності за те, що в одній із публікацій була згадка про медіа «Голос Америки» та «Радіо Свобода» без маркування їх як «іноземних агентів».

«2021 року Бекіра Мамутова теж оштрафували на 4 тисячі рублів за цитування доповіді Генсекретаря ООН про ситуацію з правами людини в Криму, в якій згадувався Меджліс кримськотатарського народу без маркування, що це заборонена в РФ організація. Таким чином, окупаційна влада не терпить навіть найменшого прояву свободи слова, навіть якщо йдеться про факти, підтверджені в доповідях Генерального секретаря ООН», – зазначає аналітик «КримSOS».

Стосовно незалежної кримськотатарської газети «Къырым» за останні пів року окупанти порушили три справи про адміністративні правопорушення. Загальна сума адміністративних штрафів, винесених окупаційними судами газеті «Къырым» як юридичній особі та її головному редактору Бекіру Мамутову, становить близько 800 тисяч рублів. Крім того, в листопаді цього року редакцію газети було визнано винною за звинуваченням у зловживанні свободою масової інформації, проте сума покарання досі невідома.

17 травня в Криму російські силовики провели обшуки в будинках у головного редактора газети «Къырым» Бекіра Мамутова та засновника газети «Къырым» Сейрана Ібрагімова.

На Мамутова склали два протоколи про «дискредитацію» російської армії та поширення недостовірних відомостей під виглядом достовірних за публікації на сайті газети «Къырым». На Ібрагімова склали два протоколи за тими самими статтями.

У червні Мамутова оштрафували на 100 тисяч рублів - приводом стала публікація інтерв'ю одного з кримськотатарських активістів про мобілізацію в Криму 2022 року. У серпні Ібрагімова визнали винним у «зловживанні свободою інформації» та призначили штраф у розмірі 250 тисяч рублів.

Газета «Къырым» виходить кримськотатарською мовою з липня 1989 року та є одним із перших видань цією мовою після повернення кримських татар до Криму.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG