Доступність посилання

ТОП новини

Президент Зеленський заявив про влучання російського ударного дрону в укриття на Чорнобильській АЕС


Зеленський наголосив, що Росія щоночі здійснює атаки проти української інфраструктури й наших міст і продовжує збільшувати свою армію (фото ілюстративне)
Зеленський наголосив, що Росія щоночі здійснює атаки проти української інфраструктури й наших міст і продовжує збільшувати свою армію (фото ілюстративне)

У ніч проти 14 лютого російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції, повідомив президент України Володимир Зеленський.

За його словами укриття на ЧАЕС було пошкоджене, пожежу загасили. На даний час радіаційний фон не підвищувався. За першими оцінками, пошкодження укриття суттєві.

«Це укриття Україна будувала разом з іншими країнами Європи та світу, разом з Америкою – з усіма, хто хоче справжньої безпеки для людей. Єдина держава у світі, яка може атакувати такі обʼєкти, окуповувати територію атомних станцій та вести бойові дії, взагалі не рахуючись із наслідками, – це сьогоднішня Росія. І це терористична загроза всьому світові», – написав президент.

Зеленський наголосив, що Росія щоночі здійснює атаки проти української інфраструктури й наших міст і продовжує збільшувати свою армію.

«Росія не змінює своєї божевільної антилюдської державної риторики. І це означає, що Путін точно не готується до переговорів. Він готується й надалі обманювати світ. Саме тому потрібен обʼєднаний тиск усіх, хто цінує життя, – тиск на агресора. Росія повинна нести відповідальність за те, що вона робить», – наголосив він.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердило, що вночі на Чорнобильській АЕС прогримів вибух. Там також зазначили, що в дах саркофага АЕС врізався дрон, але не уточнили, чи це був російський дрон.

За даними Повітряних сил, російська армія атакувала Україну вночі проти 14 лютого 133 безпілотниками типу Shahed та імітаторами. Підтверджено збиття 73-х БПЛА у Харківській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Чернігівській, Кіровоградській, Житомирській, Хмельницькій, Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях. Ще 58 російських безпілотників-імітаторів були локаційно втрачені.

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Для запобігання поширенню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». За оцінками фахівців, під ним залишилося близько 95% палива, яке було в реакторі на момент аварії, а також значна кількість радіоактивних речовин, які складаються із залишків зруйнованого реактора. З міркувань безпеки 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. У той же час об’єкт «Укриття», зведений 1986 року, поступово руйнувався.

Україна звернулася до міжнародного співтовариства щодо проведення конкурсу проектів по перетворенню обʼєкта «Укриття». У 2004 році був проведений тендер на проектування і будівництво нового конфайнмента. Його будівництво почалося у 2012 році, а завершили у листопаді 2016 року

Установка укриття дозволила перейти до робіт з демонтажу конструкцій, вилучення і подальшої утилізації паливовмісних і радіоактивних матеріалів.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG