Доступність посилання

ТОП новини

Аварія танкерів у Керченській протоці: компанію-власника суден «Волгонефть» оштрафували на 600 тисяч рублів


«Волгонефть-212»
«Волгонефть-212»

Суд у Краснодарському краї Росії оштрафував компанію «Волгатранснефть» на 600 тисяч рублів за порушення техрегламенту при експлуатації танкерів, один з яких у результаті зазнав аварії в середині грудня.

Згідно з рішенням суду, компанія вивела танкери в Керченську протоку поза допустимими термінами – після 30 листопада, а також не мала на них необхідних документів. За потерпілий танкер «Волгонефть-239», з якого витік мазут, суд призначив штраф у 300 тисяч рублів. Власник запевняв, що отримав свідоцтво на разовий перегін, а стан судна був «задовільним».

Ще 300 тисяч рублів «Волгатранснефть» виплатить за танкер «Волгонефть-109», який також перебував у морі з порушенням термінів. Аналогічний позов ще стосовно одного танкера – «Волгонефть-270» – суд розгляне пізніше.

Друе судно з мазутом, що зазнало аварії – «Волгонефть-212», яке розламалося навпіл і затонуло, – належить компанії «Кама шипінг». Справа щодо цього танкера також ще не розглядалася, але компанію вже оштрафували за незаконну експлуатацію іншого танкера – «Прикамье». ТАСС та «Интерфакс» пишуть, що штраф склав 30 тисяч рублів, проте за статтею мінімальний штраф для компаній – 300 тисяч рублів.

Еколог, з яким поговорив «Кедр», вважає, що штрафи «смішні», але важливі як юридична фіксація провини судновласників. «Якщо рішення набудуть чинності, то далі цивільні позови про відшкодування збитків вигратиме набагато легше», – пояснює експерт.

За його словами, позови проти компаній можуть подати Морспасслужба (вона вже це зробила), Росприроднагляд, Росриболовство, регіональна влада, а також будь-які організації та громадяни, які постраждали від розливу мазуту.

Як повідомляли Крим.Реалії, два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці в неділю, 15 грудня, – за основною версією, через шторм.

Унаслідок аварії танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефти-239».

Пізніше Морспасслужба Росії заявила, що внаслідок аварії танкерів у Керченській протоці 15 грудня в Чорне море витекло 2,4 тисячі тонн нафтопродуктів.

Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявив, що ситуація з викидами мазуту в Криму, згідно з прогнозами, може погіршитися, високий ризик зростання масштабів забруднень до того рівня, який можна порівняти з тим, що фіксується на узбережжі Краснодарського краю Росії.

У Мінекології України після аварії танкерів заявили, що розлив мазуту призведе до загибелі планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів, забруднення донних відкладень і прибережних зон, що є середовищем проживання морської флори і фауни та порушення харчових ланцюгів, що призведе до довгострокових змін у біорозмаїтті регіону. У відомстві підрахували, що збитки екосистемі Чорного моря від катастрофи склали понад 14 млрд доларів.

Як заявив у коментарі Крим.Реалії доктор біологічних наук, зоолог Павло Гольдін, наслідки катастрофи танкерів РФ у Керченській протоці відчуватимуться щонайменше 20 років.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG